آنچه در میان جمعیت درباره ثبت شرکت ها به شما نمی گویند

تا مجدداً صفحه «افزودن اشخاص جلسه» باز شود. در این صفحه اطلاعات نمایندگان قانونی وارد می شود. به عنوان مثال اگر نماینده فقط در موارد خاصی اختیارات داشته باشد در این قسمت ذکر می شود. هر یک از شرکتها و مؤسسات مختلف برای اهداف خاصی شکل یافتهاند، به همین جهت اگر انواع آنها را درست بشناسیم، بهتر میتوانیم به هدفی که با ثبت شرکت قصد رسیدن به آن را داریم دست پیدا کنیم، گفتنی است انواع شرکتها و مؤسسات دارای شباهتها و تفاوتهایی با یکدیگر هستند و برای ثبت هر یک از این شرکتها شرایط و مدارک خاصی لازم است که در این مقاله، به طور خلاصه و مفید توضیحی درباره هر کدام ارائه میگردد. در انتها با کلیک بر روی کلید گام بعدی به صفحه بعد می رویم.در این مرحله به صورت خودکار یک شماره پیگیری 19 رقمی دریافت می نمایید و اطلاعات وارد شده ذخیره می گردد. همچنین در این صفحه اطلاعات روزنامه شرکت با انتخاب از فهرست «روزنامه شرکت» تعیین می شود. در انتها با کلیک بر روی کلید گام بعدی به صفحه بعد می رویم.

 • مرحله تایید نام
 • نحوه ی انحلال اختیاری شرکت و ترتیب تصفیه ی امور آن
 • خروج عضونیاز به ثبت در اداره ثبت شرکت ها ندارد
 • از اسامی خاص نباشد
 • ارائه طرح پیشنهادی و مجوز وزارت تعاون
 • مجوز حرفهای (Professional License)
 • مطالعه و تائید«شرایط و مقررات»

برای انتخاب زمینه فعالیت که همان موضوع کار شرکت است بر روی کلید «افزودن موضوع فعالیت» کلیک نموده تا صفحه جدیدی باز شود. در «شرح فعالیت» نیز اگر در مورد موضوع فعالیت نیاز به توضیح باشد در این قسمت نوشته می شود. «اختیارات نمایندگی» نیز را می توان تایپ نمود که شرح یا توضیحی در مورد اختیارات نماینده است. شما می توانید اطلاعات را تایپ نموده یا از کلیشه و متون موجود در سیستم استفاده نمایید. این موضوع سبب آن نمی شود که شما نتوانید اطلاعات خود را تصحیح نمایید. «وضعیت مجوز» را که دارد یا ندارد را مشخص می نماییم. در سمت راست فرم گزینه ای به نام «تایید مدارک مورد نیاز» وجود دارد که باید تیک بخورد. سه کلید «ثبت اطلاعات»، «حذف» و «انصراف» وجود دارد. سه نفر به عنوان سهامدار اصلی و یک نفر به عنوان عضو علی البدل و یک نفر نیز به عنوان بازرس اصلی در بین ۵ نفر باید حضور داشته باشند. جهت ثبت شرکت سهامی خاص حداقل تعداد اعضا باید ۳ نفر باشد.کمترین سرمایه جهت ثبت شرکت سهامی خاص مبلغ ۱میلیون ریال می باشد بعلاوه حضور ۲ بازرس در شرکت سهامی خاص لازم است.در هنگام ثبت شرکت سهامی خاص انتصاب هر یک از مقامات مدیرعامل ، رئیس هیئت مدیره و نائب رئیس در شرکت سهامی خاص الزامی می باشد.جالب است بدانید که شرکت های عمرانی و شهرداری که اصولا در مزایدات و مناقصات شرکت می کنند ، معمولا شرکت سهامی خاص را برمی گزینند.مدت زمان روی کار بودن هیات مدیره شرکت سهامی خاص ۲ سال و مدت زمان حضور بازرسین در این شرکت ۱ سال مالیاتی می باشد و پس از انقضاء باید تمدید و یا تعویض گردند.

این سمت می تواند انواع مختلفی داشته باشد به عنوان مثال مدیر عامل یا رئیس هئیت مدیره و غیره. اگر مجوز داشته باشد باید «شماره مجوز» و «تاریخ مجوز» نیز ورود اطلاعات می شود. اسامی برای شرکت باید دارای سه سیلاب باشد . سه کلید ثبت اطلاعات، حذف، انصراف وجود دارد. و نام لاتین، نام خانوادگی لاتین، نام پدر لاتین، محل تولد، محل صدور نیز اختیاری است که اگر اطلاعات آن وجود داشت وارد می شود. از فهرست «نماینده (وکیل)» شخصی که به نمایندگی انتخاب شده مشخص می شود. ابتدا از فهرست «اشخاص شرکت» شخصی که اطلاعات سمت وی باید وارد شود انتخاب می گردد. در واقع با زدن این تیک متقاضی تایید می نماید که مدارک مورد نیاز را مطالعه نموده ونسبت به تهیه و ارائه آنها اقدام می نماید. با این حال، هر نوع فعالیتی مستلزم نوع خاصی از شرکت است. از طرفی دیگر ، انتخاب برخی از موضوعات فعالیت در قالب یک شرکت بازرگانی، مستلزم دریافت مجوز می باشد که در این صورت پیش از ثبت باید نسبت به اخذ مجوز اقدام نمود. این امر مستلزم آن است که بر روی مقررات و شرایط حقوقی کاملا مسلط باشید تا در روند ثبت دچار مشکل نگردید و از ضرر و زیان های آتی جلوگیری نمایید.

​Th᠎is a rticle has been done by GSA᠎ C​ontent  Gen᠎erator ᠎DEMO!

بعد از مدت زمان ۱۴ تا ۲۰ روز به راحتی می توانید شرکت پیمانکاری خود را به صورت کاملا قانونی به ثبت رسانده و از مزیت های آن برای شرکت در مناقصه ها و مزایده های رسمی و دولتی استفاده نمایید. «مدت فعالیت» بر اساس اینکه محدود یا نامحدود است انتخاب می شود. سپس بر اساس آن «نوع فعالیت» انتخاب می شودکه این موضوعات بر مبنای فعالیت بالاتر نشان داده می شود. اگر نوع سرمایه، نقدی یا غیرنقدی باشد تعداد سهام و ارزش ریالی هر سهم غیر فعال می شود و فقط «ارزش سرمایه به ریال» فعال است. به عنوان مثال سرمایه نقدی یا غیر نقدی یا سهام بانام و بی نام. طبق آخرین قوانین عمان، برای ثبت شرکت در عمان طرف ایرانی ۷۰% و طرف عمانی ۳۰% از سهام شرکت را دارا میباشند که این درصد تنها به دلیل وجود قوانین عمان برای ثبت شرکت مطرح شده است، اما طرف عمانی طبق قراردادی که با طرف ایرانی منعقد میکند هیچ حق دخالتی در مدیریت و سود شرکت نخواهد داشت و طرف عمانی پیرو این قرارداد، تنها به دریافت پولی به صورت ماهانه یا سالیانه اکتفا کرده و در مسائل داخلی شرکت حق هیچ گونه دخالتی ندارد. آیا با ثبت شرکت در ترکیه میتوان اقامت ترکیه را گرفت؟

این موارد، وضعیت خاص جدیدی را در شرکت ایجاد می کنند و شرکت را دچار تغییر می سازند. اهمیت بالای ثبت شرکت ها در زمینه هویت بخشیدن به فعالیت های انجام شده یا وسایل تولید شده و اثبات مالکیت افراد بر موارد نامبرده آشکار می شود. در دوران کنونی ، عمده فعالیت های بخش های مختلف خدماتی و غیره در قالب شرکت های تجاری انجام می پذیرد. شرکت ها معمولا تجاری هستند، شرکت های تجاری به طور کلی هفت نوع مختلف برای ثبت دارند که البته همه این موارد کاربردی نیست و فقط دو نوع از آن ها کاربردی است و مورد استفاده قرار می گیرد. 2. برخی موضوعات در زمینه فعالیت شرکت ها هستند که قبل از ثبت شرکت نیاز به اخذ مجوز از وزارت خانه سازمان یا نهادهای مربوطه دارند. باید به این نکته اشاره کنیم که در روش آنلاین و غیر حضوری تنها کافی است تا مدارک مورد نیاز را اسکن کرده و در سامانه مربوطه بارگذاری کنید. در این روزها که هر کسی مشغله های خود را دارد، امکان بهره مندی از خدمات غیر حضوری اهمیت بسیار بالایی خواهد داشت. شرکت های بازرگانی با قابلیت امور خرید و فروش تحت عنوان شرکت بازرگانی ثبت می شود .

«تاریخ پایان اعتبار سمت» یعنی اگر مدت تصدی به عنوان مثال 12 ماه باشد تاریخ پایان اعتبار با توجه به تاریخ شروع سمت مشخص می شود. در شرکت های بازرگانی متقاضیان برای دریافت کارت بازرگانی می توانند به دو صورت حقیقی و حقوقی اقدام نمایند. موسسه حقوقی فردا با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در خصوص امور حقوقی ثبت شرکت ، ثبت برند، اخذ کارت بازرگانی، ثبت شرکت کنسرسیوم و … ارائه فرم کارت بازرگانی که توسط دفتر رسمی و متقاضی به امضا رسیده باشد. هر شرکت خارجی برای اینکه بتواند به وسیله شعبه یا نماینده به امور تجارتی یا صنعتی یا مالی در ایران مبادرت نماید باید در مملکت اصلی خود، شرکت قانونی شناخته شده و در اداره ثبت اسناد تهران به ثبت رسیده باشد». ما یک تیم متحد هستیم که اهداف مشترکی در سطح ایران داریم. تبصره: تاسیس و ثبت شرکت هایی که موضوع فعالیت آن ها عرضه ی خدمات پستی است بدون موافقت شرکت پست جمهوری اسلامی ایران ممنوع است و اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی و دفاتر مربوطه باید از پذیرفتن ثبت این قبیل شرکت ها خودداری نمایند. برای ثبت شرکت باید به پایگاه اینترنتی اداره کل ثبت شرکتها (قسمت پذیرش درخواست ثبت شرکت) به نشانی زیر مراجعه فرمایید.

 1. کپی مدارک شناسایی(کپی شناسنامه و کارت ملی)
 2. فتوکپی شناسنامه مدیران
 3. ارائه اساس نامه
 4. اصل شناسنامه حداقل دو نفر از اعضا یا اصل کارت ملی
 5. بازکردن حساب بانکی و ارزی برای شرکت
 6. ذکر شرایط و ترتیب آن

نصب پکیج دیواری و تعمیر پکیج دیواری نیز از جمله سیستم هایی است که باید توسط فرد با تجربه انجام گیرد. تسهیل نظارت بر عملکرد تجهیزات پمپکننده نفت با روشهایی مثل استفاده از دوربینهای مجهز به باتریهای خورشیدی که درنهایت افزایش تولید نفت را به دنبال دارد. بعضی از موضوعات فعالیت نیاز به مجوز از سازمان ها و ارگان های خاص دارد که در اینجا وجود یا عدم وجود مجوز مشخص می گردد. بدون ثبت شرکت ممکن است بتوانید قراردادها و پروژه های کوچک داشته باشید اما هنگامی که بخواهید با مجموعه های کلان دولتی و خصوصی وارد مذاکره شوید مطمئنا آن ها برای اطمینان از قانونی بودن فعالیت تان ، به شرکت ثبت شده شما اعتماد می کنند و نه به کسب و کاری کوچک و بدون نام و نشان و سندیت قانونی. با این حال می توانید برای شروع کار اقدام به دریافت مشاوره رایگان از ما کنید و برای این کار کافیست با ما در ارتباط باشید. پس از 5 سال میتوانید اجازه اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. «روز شروع سال مالی» و «ماه شروع سال مالی» در این قسمت وارد می شود. «وضعیت حق امضا» نیز مشخص می کند که شخص جزء افراد دارای حق امضا در شرکت هست یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *