اما دندانپزشکان کجا و بشاگرد کجا؟

اگر برای استفاده از مواد غذایی روزمره و نگرانی از چاقی و سایر مواد حساسیت زا و غیره نیازمند توجه به مواد تشکیل دهنده آن ماده غذایی است چرا در مصرف داروها و مواد درمانی اینگونه عمل نکنیم و هر گونه شک وشبهه را محترمانه با دندانپزشک در میان نگذاریم. زیرا که برای ایجاد فضای کاملا استریل که عوارض درمان را کاهش دهد نیارمند استفاده از مواد مصرفی خاص و هزینه بر است. گاهی اوقات حتی بیشتر از یک سال زمان میبرد اما در بعضی شرایط زمانی که شرایط استخوان ایدهآل داشته باشد و بیمار از لحاظ جسمانی کاملا سالم باشد مصرف سیگار و دخانیات و الکل و مواد مخدر وجود نداشته باشد و سطح بهداشت دهان بسیار بالا باشد و بیمار قدرت کنترل این را داشته باشد که نیروی زیادی در ماه های اول به این ایمپلنت وارد نکند میتوان از روش های یک روزه و چند روزه استفاده کرد.

دندانپزشک خوب

گاهی اوقات اگر باز سازی خیلی زیادی در استخوان نیاز باشد طول درمان بیشتر می شود. ممکن است وقتی که قراراست بازسازی خیلی وسیعی انجام شود بازسازی اول انجام شود و چند ماه بعد کاشت دندان صورت گیرد. اگر به کاشت دندان نیاز دارید ، بهتر است یک متخصص ایمپلنتهای دندانی را که بیش از یک دندانپزشک عمومی است، انتخاب کنید. در این روش بهترین طرح درمان ایمپلنت فول ماوس استفاده از ایمپلنت با پروتز ثابت است که در این طرح درمان ایده آل این است که به ازای هر دندان از دست رفته یک پایه ایمپلنت قرار داده شود، یعنی در هر فک حداقل ۱۲ و حداکثر ۱۴ پایه قرار داده شود. زیرا محکم در فک شخص ثابت شده اند. ایمپلنت شامل دو مرحله جراحی و پروتز است معمولاً فاصله بین این دو مرحله باید بین ۳ تا ۶ ماه باشد، برای اینکه زمانی که جراحی میشود و پایهها داخل استخوان فک قرار میگیرند باید زمان داده شود تا کاملاً با استخوان فک یکنواخت بشوند و جوش بخورند و استحکام کافی پیدا کنند تا بتوانند نیروهای پروتز را تحمل کنند، که این موضوع بسته به شرایط استخوان بین ۳ تا ۶ ماه زمان می برد.

کامپوزیت دندان

این روکش لمینت دارای استحکام و دوام بسیار بالایی نسبت به روکش های مشابه خود است. و از طرف دیگر قرارگیری 12 الی 14 پایه، هزینه درمان را بسیار بالا می برد، بنابراین بیمار قادر به انجام درمان نخواهد بود. به صورت کلی به اقداماتی که در جهت بهبود ظاهری دندانها و لثهها انجام میشود دندانپزشکی زیبایی میگیوند اما با این حال برخی از درمانهای زیبایی دندان باعث افزایش سلامت و طول عمر دندانها نیز میشود. تا اگر علائمی از سرماخوردگی و یا علائم شایع کووید 19 همچون از دست دادن حس بویاییو چشایی و یا اگر علائم گوارشی دارند یا در هفته گذشته با فردی با چنین علائمی برخورد نزدیک و طولانی مدت داشته اند و یا در دو هفته گذشته به سفر رفته اند یا در حال حاضر در تب سنجی، دمای بالا تر از 37.5 درجه دارند و یا غلظت اکسیژن خون در پالس اکسی متر کمتر از 91 باشد، به هیچ وجه پذیرش نگردد تا زمانی که کاملا رفع شود و یا از صحت سلامت آنان اطمینان کامل حاصل شود. آناتومی آن بسیار نزدیک به دندان طبیعی می باشد، به طوری که هم دارای بخش ریشه ای و هم تاجی است، نیرو های بخش جویدنی از طریق بخش تاجی به بخش ریشه ای و از طریق آن به استخوان فک منتقل می شود.

  • پروتز ثابت و متحرک
  • درد ضربان دار یا ناراحتی در ناحیه درمان شده
  • تغییر رنگ و یا سست شدن دندان ها
  • همکار دندانپزشکی بالینی و پذیرش
  • متخصص پروتز دندان یا پروستودنتیست
  • دندانپزشک عمومی برای بررسی اولیه کودکان
  • نیکوتین خوراکی

دکتر مصطفویان که با شرکت در سلسله برنامههای شبکه تلویزیونی مازندران برای ارائه نکات آموزشی درخصوص بهداشت دهان و دندان، نشان داده اهمیت زیادی برای مقوله آموزش قائل است، از این فرصت هم برای طرح توصیههای کاربردی استفاده کرده و میگوید: «بهداشت دهان و دندان، تک عاملی نیست و عوامل زیادی در آن دخالت دارد. بنابراین در این مواقع اگر شرایط استخوان مناسب باشد و نیازی به بازسازی زیادی نداشته باشد در منطقه ای که دندان کشیده شده است داخل همان حفره مجدداً ایمپلنت گذاشته می شود. زنجبیل گیاهی با خواص ضدالتهاب و ضدویروس است بنابراین در کاهش عفونت گلوی ناشی از ویروس بسیار موثر است .استفاده از چایی زنجبیل به همراه عسل کمک زیادی به درمان عفونت میکند. همانطور که گفتیم متخصص ارتودنسی در درمان ناهنجاریهای دندانی فکی به شما کمک میکند. مدت زمان مورد نظر خود را برای دریافت برنامه ریزی و مشاوره» مستقیما به شماره پیامک ۱۴ رقمی مخصوص هر مشاور که در جدول بالا در کنار تصویر چهره وی درج شده است ارسال نمایید. Post has been generated with GSA Content Generator Demoversion.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *