انواع روکش های زیبایی دندان؛قیمت، عوارض و مراحل آنها

سپس، کمی از لاک سفیدکننده را با استفاده از اپلیکاتور مخصوصی که در داخل بسته‌بندی وجود دارد روی دندان‌ها می‌زنید. اگر هم شکل ارائه‌شده از نوع لاک باشد با همان قلم لاک آن را به دندان‌ها می‌زنید. در هر طریق، تا 15 دقیقه پس از استفاده از لاک، دندان‌های خود را می‌شویید. شما می‌توانید 2 یا three بار در روز از لاک دندان برای زیبایی دندان‌های خود استفاده کنید.

از لمنیت سرامیکی عموما برای اصلاح فرم، ترمیم هرگونه شکستگی، پر کردن فواصل دندانی و تغییر رنگ دندان‌ها استفاده می‌شود. لمینت در میان روش های ایمپلنت دندان از استحکام و دوام بالاتری برخوردار بوده اما هزینه نسبتا بالاتری نسبت به دو روش دیگر دارد. تنها عیب لمینت دندان این است که در این فرآیند، دندان‌ها تراش داده می‌شوند اما از مزایای آن می‌توانیم به مقاومت بالای لمینت سرامیکی در برابر ضربه، عدم تغییر رنگ و اصلاح فرم دندان‌ها و رفع هرگونه شکستگی اشاره کنیم.

فرم یا نسبت طول و عرض دندان ها بهم:

ممکن است در صورت لزوم دندانپزشک یک قالب سنتی یا دیجیتال از دندان ها و لثه ها تهیه کند. حتی ممکن است عکس رادیولوژی از ریشه های دندان و استخوان فک مورد نیاز شود. اگر مشکل خیلی جدی باشد دندانپزشک ممکن است برای انجام بررسی های تخصصی تر شما را به یک متخصص پریودنتیست یا به یک جراح فک وصورت معرفی کند. یکی از درمان های دندانپزشک زیبایی بلیچینگ می باشد که در راستای سفید کردن دندان انجام می شود. بلیچینگ که دارای دو درمان خانگی و مطب می باشد باعث سفیدی دندان ها می شود این روش یکی از ارزان ترین تکنیک های سفید کردن دندان است.

  • این درمان با استفاده از قالب سفارشی که دندانپزشک آن را ساخته است، شروع می شود.
  • دندانپزشک زیبایی و ترمیمی به منظور بهبود وضعیت دندان ها، لثه و فک انجام می‌شود.
  • ایمپلنت دندان، دندان مصنوعی، پرکردگی و روکش دندان شامل این اقدامات است.
  • همانطور که انتظار می رود دندانپزشکی زیبایی نیز دارای چند بخش می باشد.
  • یکی‌ از پرمصرف‌ترین کاربردهای ونیر کامپوزیت را باید در پر کردن دندان های خالی دانست.

همچنین دندان های جلو بیش از بقیه دندان ها در معرض تروما، شکستگی و لب پر شدن قرار دارند. هر گونه ضربه، مصرف مواد غذایی سخت مثل یخ و … می تواند موجب آسیب به آنها شود. امروزه زیبایی دندان ها بسیار مهم است و در نگاه اول دندان های نامنظم و یا با رنگی غیر همرنگ دندان های طبیعی می تواند تأثیر بدی در تعاملات اجتماعی شما باقی گذارد. از این رو کامپوزیت های دندانی به عنوان یکی از روش‌هایی که به هیچ وجه زیبایی طبیعی تان را تحت تأثیر مخرب قرار نمی دهد, در بین عموم مردم دارای محبوبیت بسیاری می باشد و اغلب اوقات برای دندان های جلویی از آن استفاده می‌شود. کامپوزیت دندان از لحاظ میزان کیفیت و ماندگاری دارای انواع و جنس‌های مختلفی است که یکی از انواع رایج آن کامپوزیت ونیر است.

مطب دکتر زهرا تاج آبادی

با استفاده از این روش که استحکام و مقاومت بالایی دارد، بستن فاصله بین دندان ها، مرتب کردن جزئی دندان ها، تغییر رنگ و غیره از جمله مواردی هستند که افراد زیادی بابت آن ها به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند. اما باید در نظر داشت که تمام این مزایا در صورت انجام روند درمانی به دست دندانپزشک متخصص و دارای مهارت ایجاد می شوند. همچنین اگر به توصیه های دندانپزشک توجه شود و فرد بهداشت دهان و دندان خود را به درستی رعایت کند، می تواند تا مدت زمانی طولانی از داشتن دندان هایی زیبا و درخشان لذت ببرد. اگر شما نیز به دنبال روشی برای رفع نقص های دندانی خود هستید، بهتر است تا روش های ترمیمی و کلینیک دندانپزشکی را به خوبی بشناسید و در نهایت در رابطه با روش مورد نظر خود با دندانپزشک متخصص مشورت نمایید. در ادامه مقاله شما با مزیت ها و معایب کامپوزیت، هزینه و ماندگاری آن، راهکاری های مراقبتی و هر آنچه که به شناخت بیشتر شما در رابطه با روش ونیر کامپوزیت دندان کمک می کند، آشنا می کنیم. در مورد کار یک متخصص زیبایی دندان شاید شنیده باشیم که از روش های لازم برای زیبا ساختن لبخند استفاده می کنند.

زیبایی دندان

general