اهمیت سلامت دهان و دندان برای سلامتی بدن انسان

با نگهداری درست و رعایت نکات ، میتوان از ایمپلنت تا پایان عمر استفاده کرد. یکی از عوارضی که ممکن است بعد از هر جراحی اتفاق بیفتد خونریزی و واکنش به داروی بی حسی و یا بیهوشی است. برای افرادی که کاشت ایمپلنت کل دهان دارند ، فرایند کمی طولانی تر است. اما برای افرادی که تنها نیاز به جایگزینی یک یا تعداد کمی دندان دارند کاشت سریع تر انجام می شود. افرادی که پوست تیره دارند باید دقت کنند که رنگ های خیلی روشن مناسب آنها نیست، چرا که باعث می شود دندان ها غیرطبیعی به نظر برسند. احتمال شکستن بدنه ایمپلنت که این مورد بسیار نادر بوده ولی غیر ممکن نیست چرا که در اثر فشار زیاد ممکن است بدنه ایمپلنت دچار شکستگی شود. ایمپلنت هایی که در کشور های اروپایی ساخته می شوند بسیار باکیفیت هستند و به طور میانگین هزینه ای بین 5 تا 10 میلیون تومان به ازای هر واحد دارند. به مدت 24 ساعت غذا هایی که نیاز به جویدن دارند را میل نکنید. ایمپلنت هایی که استفاده می شوند اکثرا از جنس تیتانیوم هستند و تفاوت برند های مختلف ایمپلنت دندان در، کشور سازنده ، طراحی محل اتصال اباتمنت به فیکسچر ، قطعات پروتزی و…

دندانپزشک خوب

This article was written with GSA Content Generator DEMO!

  • کامپوزیت بیلدآپ و فایبر پست
  • سلیقهی بیمار
  • کرم خوردگی یا پوسیدگی دندان؛
  • پریودنتیست (متخصص لثه)
  • شاید برایتان جالب باشد: “11 نوع قارچ (و خصوصیات آنها)”

در این روش برای کاشت دندان بدون استفاده از ایمپلنت معمولا با اتصال یک پایه پلاستیکی که همرنگ با لثه های شما است، چارچوبی برای اتصال دندان های مصنوعی ایجاد می شود. بین تاج دندان و پایه ایمپلنت یک اتصال دهنده به نام اباتمنت قرار داده می شود که وظیفه آن اتصال تاج به پایه ایمپلنت است. نوع آن ها بستگی به شرکت سازنده، جنس و مراحل کار نصب دارد. مثلا در برخی موارد استخوان بیمار تحلیل رفته است یا بیمار پوکی استخوان دارد ، در این مواقع نیاز به پیوند استخوان می باشد که به هزینه نهایی اضافه خواهد شد. در اولین مرحله دندانپزشک اقداماتی را انجام می دهد که سبب بی حس شدن فک بیمار می شود برای این منظور مسکن و یا ضد درد استفاده می شود، در برخی از مواقع نیز بنا به درخواست بیمار ممکن است از آرام بخش های مختلف استفاده کند. با این حال، ممکن است برای همه مناسب نباشد و معمولا انتخاب اول درمان نیست. با توجه به اینکه متخصص ایمپلنت بیشتر در مورد بازار ایمپلنت اطلاعات دارد ، انتخاب ایمپلنت را به دندانپزشک متخصص ایمپلنت بسپارید. اولین چیزی که راجع به این برند جلب توجه می کند، قیمت بسیار پایین آن نسبت به دیگر برندهای ایمپلنت دندان است.

برای لثه موجب می شود implantitis) به خطر بیافتد.

عدم تعویض فرز های ماشین تراش سی ان سی باعث می شود رضوه های ایمپلنت چه در داخل و چه در خارج آن دقت لازم را نداشته باشد و بنابراین هزینه تولید ایمپلنت با آلیاژ تیتانیوم بالا تر از گرید های پایین تر است . همین موضوع باعث می شود که برای کاهش هزینه کاشت دندان و کاهش مدت زمانی که کاشت ایمپلنت انجام می شود هرچه سریعتر قرار دادن ایمپلنت انجام گیرد. در بازار چندین برند با قیمت های متفاوت وجود دارد و اما ممکن است که همیشه گران ترین ایمپلنت، مناسبترین گزینه برای شما نباشد. فرآیند کاشت ایمپلنت دندان یک فرآیند سه فازی است که مدت زمان آن برای هر فرد متفاوت است. در شرایطی که دندان مدت زیادی است که از دست رفته و جای آن خالی مانده است ، لثه و استخوان زیر آن تحلیل رفته و احتمالا برای کاشت ایمپلنت شرایط مناسبی ندارد. در صورتی که دندان ایمپلنت شده شما شرایط لازم برای کامپوزیت را داشته باشد انجام این کار مانعی ندارد. بر این اساس با افتخار و اطمینان کامل خدمات خود را بصورت تضمینی ارائه می دهد. گرچه موفقیت کاشت دندان ممکن است در صورت التهاب و یا عفونت پریودنتال که با نام ایمپلنتیتیس (عفونتی که قبل از ایمپلنت برای لثه موجب می شود implantitis) به خطر بیافتد. This content has been created with GSA Content Generator Demoversion!

در طی درمان ایمپلنت شاهد عوارضی هستیم که در حدود سه هفته تا شش ماه پس از بروز آن، درمان میشود. اگر پیوند استخوان لازم باشد ، مرحله اول 3 تا 6 ماه طول می کشد. قرار دادن پایه ایمپلنت 1 تا 2 ساعت طول می کشد و زمان بهبودی 3 تا 6 ماه است. در مرحله سوم , دندان مصنوعی یا تاج روی پایه اصلی ایمپلنت قرار می گیرد. در مرحله دوم ، پایه اصلی ایمپلنت توسط متخصص در استخوان قرار می گیرد. ایمپلنت دوم ممکن است به مقداری پیوند استخوان نیز نیاز دارد. در حقیقت، موسسه ملی پژوهش دندانپزشکی و جراحی قلب و عروق (The National Institute of Dental and Craniofacial Research) تخمین می زند که تا ۱۸ درصد از نوزادان زودرس و کم وزنی که در هرسال در ایالات متحده آمریکا متولد می شوند ممکن است به عفونت های دهانی نسبت داده شوند. افرادی که مشکلاتی در رابطه با ظاهر بد دندان مانند دندانهای زرد ، دندانهای تغییر شکل یافته و مشکلات مشابه دارند ، معمولاً به جای دندانپزشک عمومی به دندانپزشک زیبایی مراجعه می کنند. هر چند ظاهرا جرم نبايد بويي داشته باشد ولي اين رسوبات محل مناسبي برای لانه گزيني و سبب پرورش ميکروبها و تکثير آنها مي باشندو بدين سبب عامل عمدهای در جهت ايجاد بد بويي دهان محسوب مي شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *