ایمپلنت دندان – دکتر تحقیقی و دکتر زمانیان

درصورتی که دندان های مجاور نیز به روکش احتیاج داشته باشند بازهم طول عمر ایمپلنت از بریج بیشتر است. به گفته انجمن آلزایمر آمریکا، حفظ سلامت دهان و دندان به پیشگیری از آثار زوال عقل که موجب سردرگمی و از دست دادن حافظه می شود، کمک می کند. ممکن است که این نوع آب میوه ها بتواند در افزایش سلامت بدن موثر باشد اما اسید موجود در آن در طولانی مدت برای دندان ها مضر است. این در حالی است که هر روز به تعداد بیمارانی که در سراسر جهان برای کاشت به مراکز درمانی معتبر و کلینیکهای دندانپزشکی مراجعه میکنند تا بتوانند با کاشت دندان ظاهر صورت و سلامت دهان خود را بهبود بخشند؛ در حال افزایش است. بسیاری از تبلیغات تجاری سفید کردن دندانها میگویند که میتوانند دندانها را ۲۰ تا ۳۰ درجه روشنتر کنند. همچنین دانشجوی این رشته باید از دست هایی ماهر و توانمند برخوردار باشد چون بسیاری از کارهای دندانپزشکی از تراش دندان گرفته تا بازسازی دندان نیاز به دستهایی هنرمند و توانا دارد تا بتوان به نحو احسن کارهای ظریف دندانپزشکی را انجام داد. افرادی که بهداشت دهان و دندان را رعایت نمی کنند.

  • بهرهگیری از تجهیزات پیشرفته
  • جراحی فک
  • عدم احساس درد پس از جراحی
  • ایمپلنت روی استخوانی یا ساب پریوستیل (subperiosteal)
  • اعمال الگوهای زیباشناسی دندان
  • افرادی که عادت به دندان قروچه دارند
  • آنتی کولینرژیک

سیاست ها و برنامه های دولت در زمینه بهداشت و دهان روی آینده این شغل تاثیر زیادی اره. در مورد بازارکار رشته دندانپزشکی هم مثل پزشکی و بقیه رشته ها شدیدا به سیاست های کلی دولت های بعدی و وزرای بهداشت بعدی بستگی داره. مثلا وزیر بعدی نیاد اجازه بده کسانی که رشته کاردانی تکنسین پروتزهای دندانی یا لیسانس ساخت پروتزهای دندانی خوندن یه دوره براشون بزارن کارهای دندانپزشک رو انجام بدن بشن رقیب اصلی دندانپزشکها بعنوان چیزی مثل کمک دندانپزشک! حالا بینم مسئولین بعدی وزارت بهداشت این طرح رو اجرا میکنن یا متوقف نمیکن کسی نمیدونه! نمیدونه که دکتر اینقد تجربه داره که میتونه هم تمرکز کنه رو دندان بیمار هم حرف بزنه یا شوخی کنه! او وقت یکی دیگه میره میگه این دکتره خیلی لوسه زیادی با مریض هاش خنده و شوخی میکنه حواسش به کارش نیست زیاد! خوب دکتر دندانپزشک درس اینو خونده میدونه باید عصب کشی بشه اما بیمار فک میکنه چون درد نداره نباید عصب کشی میکرد و الکی دکتر خواسته پول عصب کشی اضافی بگیره! البته من خودم سراغ دارم دندانپزشک زن که سابقه کار زیادی هم نداره توی شهر کوچک چقد درامد داره و مطبش شلوغ و نوبت هاش تا چند هفته پر هستن.

باد کردن لثه

میشه به جرات گفت در شهرهای بزرگ مثل کلان شهر ها سخت میشه یک دندان پزشک جدید بدون سابقه کار پیدا کنه و مخصوصا بخواد مطب بزنه و مشتری داشته باشه! مدتی هم نظام پزشکی اسپری و فلفل میداد به دکترها برای حفاظت از خودشون در صورتی که کسی حمله کرد بهشون توی مطب از خودشون دفاع کنن. واسه مطب زدن توی هر شهری باید امتیازت برسه به اون حد نصاب. هزینه هر کاشت دندان در تهران بسته به نوع ایمپلنت بین 2700 تا 4ونیم میلیون برای هر پایه ایمپلنت می باشد. با کامپوزیت دندان، می شود که دندانها را یکدست و ردیف کرذ، رنگشان را روشن تر کرد و زیبا شد! اگر فردی دندان خود را از دست بدهد ایمپلنت در اندازه همان ریشه به جای آن قرار داده میشود. برخی مواقع امکان دارد که ما نتوانیم به خوبی از دندان هایمان مراقبت کنیم و باعث از بین رفتن زیبایی دندان های خود می شویم به گونه ای که رنگ و فرم دندانهایمان تغییر کند و یا به علت خوردن مواد غذایی سفت دندانمان لب پر شود ، در این گونه موارد پزشک با روش کامپوزیت ایراد های دندانی را برطرف می سازد و رنگ دندان، اندازه و فاصله نامناسب آن ها را درست می کند و در کل زیبا سازی دندان ها را برای فرد تامین می کند. Article has been created by GSA Content Generator Demoversion.

کامپوزیت دندان

با انجام چند آزمایش، استحکام استخوان ها را بررسی می کند. شایعترین علت التهاب لثه، بهداشت نادرست دهان و دندان است که باعث ایجاد پلاک روی دندان می شود و بافت های اطراف لثه را ملتهب می کند. جوش شیرین سطح pH را در دهان متعادل میکند و اسیدیته را پایین میآورد زیرا یک آنتیاسید طبیعی است. ایمپلنت دندان محدودیت سنی خاصی ندارد و هر فردی که قادر به رعایت بهداشت دهان خود باشد، می تواند دندان های خود را ایمپلنت کند. عواملی که میتوانند سد دفاعی بدن را ضعیف کنند عبارتند از خستگی، استرس، بیماریهای مزمن. همچنین می توانید برای ویزیت و مشاوره رایگان حضوری از طریق همین شماره اقدام نمایید. نظرات شما در این زمینه می تواند به تکمیل شدن لیست ما کمک کند. مثل طرح کمک پرستار که خیلی اعتراض بچه های پرستاری رو به دنبال داشت. یک دندانپزشک زن که کار بلد باشه واقعا خیلی میتونه موفق باشه اصول مشتری مداری و ی سری چیزا ک مخصوص دندان هستن فقط رو خوب رعایت کنه که میگم چی ها هستن جلوتر چیزهایی مثل روابط عمومی بالا، مشتری مداری، فکر اقتصادی، مواد اولیه خوب، تمیزی و اهمیت به بهداشت وسایل و … تو کار دندان مشتری مداری خیلی مهمه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *