ایمپلنت دندان هرآنچه که لازم است بدانید

ایمپلنت دندان مزایای فراوانی دارد. ایمپلنت دندان به طور کل از فلز یا آلیاژی از فلز ها تهیه می شود. 3- عامل کوپلینگ یا فاز حد واسط . فیزیوتراپی هم مثل رشته های دیگه آخرین رتبه قبولیش به چند عامل بستگی داره، اینکه منظور شما رتبه قبولی روزانه فیزیوتراپی هست یا پردیس خودگردان، روزانۀ یک دانشگاه رتبه بهتری میخواد، کدوم دانشگاه مد نظرتون هست، دانشگاه تهران با زاهدان رتبه هاش خیلی فرق داره، شما جزو قطب اون دانشگاه هستید یا نه چون پذیرش فیزیوتراپی به صورت بومی قطبی است. ما در کلینیک دندانپزشکی آرکا از گرید A ایمپلنتهای سوئیسی به نام اشترومن استفاده میکنیم که جزو ۲ ایمپلنت برتر دنیا است. ما در کلینیک دندانپزشکی آرکا از گرید A ایمپلنتهای کره جنوبی به نام Dentis استفاده میکنیم. همانطور که پیشتر گفته شد ما در کلینیک دندانپزشکی آرکا از ۲ برند Dentis کره جنوبی و اشترومن سوئیس استفاده میکنیم. در کشور ما نیز انواع مختلفی از این ایمپلنت ها موجود هستند که در مطب ها و مراکز تخصصی ایمپلنت برای کاشت وجود دارند.

  • کاهش تورم بعد از کاشت دندان
  • کارگردان: Jason Reitman
  • صاف و مسطح بودن لثه در مرز دندان
  • خودداری از مصرف نوشیدنی ها و غذاهای گرم
  • تغییر رنگ

در کلینیک تخصصی دندانپزشکی Dencare عمل تشخیص پوسیدگی دندان به طریقه دیجیتال صورت می پذیرد . کامپوزیت گاهی می تواند باعث تورم لثه ها شود که در این صورت باید سریعا به پزشک مراجعه نمود. آسیب عصبی به لب ها، لثه ها و چانه از دیگر عوارض این روش درمانی است، که باعث میشود شما در این نواحی احساس بیحسی و ناراحتی نمایید. در این روش قرار نیست شما هیچ دردی در دهان خود احساس کنید. بنابراین ، فاکتورهای مختلفی وجود دارد که باید تعیین شود هزینه انجام کاشت دندان چیست و هیچ دو شرایطی مشابه نیستند. در مرحله آخر نیز روی پایه و فیکسچر باید روکش دندان نصب کنیم. حال این روکش دندان که روی پایه ایمپلنت از طریق واسطه اباتمنت قرار میگیرد به طور کلی دارای ۲ جنس میباشد. هر چند بسیاری از افراد برای دندانهای خلفی خود هم به علت کیفیت بالاتر، روکشهای زیرکونیوم را انتخاب میکنند. که هر کدام از آنها میتواند اکتیو شده یا ساده باشد.

سلامت دهان و دندان

هم اکنون کشورهای زیادی اقدام به تولید ایمپلنت یا به صورت کامل یا به صورتی بعضی از قطعات نمودهاند. در صورتی که به درستی توسط جراح کاشته شود و جنس و کیفیت مناسبی داشته باشد و به خوبی نیز توسط بیمار مراقبت شود ، در طول عمرش تضمین عملکرد خواهد داشت و شخص از این نظر آسوده خاطر خواهد بود. اگر دندان پزشکان از کامپوزیت دندان مناسب و برند خوب استفاده کنند، می تواند کارایی زیادی را برایتان داشته باشد پس این که کامپوزیت از کدام کشور است اهمیت زیادی دارد چرا که استفاده یک بار از کامپوزیت با کیفیت بهتر از چند بار ترمیم آن و انجام هزینه های چندباره می باشد. لمینت نیز مانند سایر روش های درمانی و زیبایی برای همه افراد مناسب نیست و باید با مشاوره دندانپزشک و بررسی مشکلات دهان و دندان، تصمیم به انجام لمینت گرفت. البته در مواردی بسیار نادر احتمال وجود حساسیت به تیتانیوم نیز وجود دارد که در این مواقع باید از ایمپلنت هایی با دیگر مواد استفاده کرد. به مدت 24 ساعت پس از کامپوزیت از نوشیدن مواد خوراکی رنگی خودداری کنید. اما آنچه در میان آن ها متفاوت است، جنس مواد به کار رفته در سطح ایمپلنت و شکل بدنه آن ها است.

دندانپزشک خوب

زمانی که کاملاً پایه ها با استخوان فک جوش خورد میتوان مراحل پروتز را شروع کرداین مراحل بین 3 تا 5 جلسه متغیر است و در صورتی که پیچیدگی خاصی در طرح درمان و یا شرایط وجود داشته باشد و یا سختی کار زیاد باشد، ممکن است بیش از 5 جلسه به طول بی انجامد. 3. در صورتی داروهای خاصی مصرف می کنید و به بیماری خاصی از جمله دیابت، قند خون، پیوند اعضا، فشار خون، سینوس ها و … در این نوع ایمپلنت، فیکسچرها مستقیما به داخل استخوان فک وارد می شوند. ایمپلنت دندان یا همان کاشت دندان یکی از انواع روش های اصلاح طرح لبخند در دندانپزشکی زیبایی می باشد که برای از بین بردن فضای خالی دندان های از دست رفته استفاده می شود در روش کاشت دندان پایه های دندان از جنس تیتانیوم سازگار با بافت لثه به صورت عمیق در داخل استخوان فک قرار داده می شود این پایه به عنوان ریشه دندان محسوب می شود سپس قطعه ی کوچکی به نام اباتمنت به آن متصل شده که بر روی آن تاج دندان قرار می گیرد. آبسه و عفونت لثه منجر به درد مداوم و شدیدی در ناحیه پالپ میشود و اگر دهانتان را باز کنید و به ناحیهی دچار درد نگاه کنید، احتمالاً میتوانید تورم و قرمزی را ببینید. This content has been generated with GSA Content Generator Demoversion.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *