ایمپلنت دندان و توصیه های پس از جراحی بخش دوم

اگر نیاز به این دارید که تمامی دندان های فک بالا یا پایین یا تمامی دندان ها را تعویض کنید، بهتر است از روش ایمپلنت دندان استفاده کنید. این روش برخلاف پروتز های قابل جابه جایی، در فک شما به عنوان جایگزین طولانی مدت برای دندان های از دست رفته می باشند. این عمل باعث می شود استخوان فک شما ریزش نکند و این استخوان هاباعث پر شدن صورت در قسمت گونه و لب می شوند و جلوه ی بهتری به ظاهر شما می دهند. برخلاف بسیاری از روش های دیگر زیبایی دندان که ممکن است در اثر گذر زمان شما مجبور به تعویض و یا تعمیر آنها شوید ایمپلنت این مشکلات را برای شما نخواهد داشت که این موضوع از جمله مهمترین مزایای این روش به شمار می آید. سلامت دندان ها و نمای ظاهری آنها از عوامل مهم در زیبایی دندان ها به حساب می آیند و همچنین سلامت دهان و دندان و لثه از عوامل اصلی در جویدن می باشد. از جمله مشکلاتی که امروزه جوامع به آن دچار هستند از دست دادن یک یا تعدادی از دندانها است که عوامل مختلفی باعث بروز این اتفاق می باشد.

گاهی اوقات عفونت دندانی یا بیماری پريودنتال، استخوان را به حدي از بین می‎برد که باید قبل از جراحی ايمپلنت پیوند استخوان برای آن قسمت انجام شود. اگر همان جلسه‌ای که دندان کشیده می‌شود امکان انجام ایمپلنت باشد حداقل سه ماه در زمان بهبودی فرد صرفه‌جویی می‌شود چون در غیر این صورت باید تا بهبودی کامل جای کشیدگی صبر کنیم. به وسیله دستگاه مخصوص محل مورد نظر برای کاشت پایه، پانچ می شود و نیاز به برش لایه ای از بافت لثه و طبعا بخیه هم نیست. به دلیل نداشتن بخیه طول دوره درمان و بهبودی نیز کمتر است و در صورتیکه بیمار به هر دلیلی امکان انجام جراحی را نداشته باشد، می تواند از ایمپلنت بدون جراحی استفاده کند. می توان بارزترین وجه تفاوت دو روش ایمپلنت دیجیتال و معمولی را در استفاده از تکنولوژی و نرم افزار های مختص ایمپلنت و تصاویر سه بعدی از فک و لثه به شکل دقیق دانست که همه اینها باعث می شود در این روش درد و خونریزی به حداقل ممکن برسد و بیمار نیاز به بخیه هم ندارد. عوامل موثر بر قیمت مطب دندانپزشکیدر این بخش سعی داریم با ارائه ی اطلاعات کافی در مورد ایمپلنت و البته مزایا و معایب آن شما را یاری کنیم تا بتوانید برای دندان از دست رفته جایگزین مطلوبی پیدا کنید.

زمان لازم برای جوش خوردن ایمپلنت دندانی :

از جمله بیماری لثه آسیب و ضربه و تروما به دندان و لثه و پوسیدگی دندانی می‌ باشد. دندان مصنوعی و بریج از جمله راه حل های قدیمی بودند که سالیان سال برای برطرف نمودن مشکل بی ‌دندانی به کار می ‌رفتند و در علم نوین امروزی ایمپلنت های دندانی از جمله ابزارهایی هستند که بیشتر از سایر روش ها مورد استفاده و رضایت بیماران قرار گرفته است. ایمپلنت های دندانی جایگزین مناسب و قابل قبول برای ریشه دندان های از دست رفته می باشد و این ایمپلنت ها پایه هایی برای دندانهای ثابت یا متحرک می باشند که توانایی هماهنگی با دندان های مجاور خود را دارند.

  • قرار دادن هر ایمپلنت به طور معمول 15 دقیقه طول می کشد که از فرآیند پر کردن و عصب کشی دندان کمتر است.
  • پس از کاشت این قطعه، با گذشت یک دوره زمانی برای جوش خوردن قطعه با استخوان فک، تاج و روکش روی پایه سوار شده و دندان مصنوعی ایجاد می شود.
  • ایمپلنت ها یک راه حل فوق العاده برای دندان های از دست رفته هستند زیرا از نظر ظاهری مانند دندان های طبیعی عمل می کنند.
  • با این وجود راه های بسیار زیادی وجود دارد که در ۷ تا ۱۰ روز نخست درمان می توانید با استفاده از آن ها، درد ناشی از جراحی خود را کاهش داده و به حداقل برسانید.

یکی از بهترین گزینه های پیش روی شما برای برطرف کردن این مشکل، انجام ایمپلنت یا کاشت دندان است. البته که تصمیم نهایی همواره به عهده شما خواهد بود اما ایمپلنت دندان مزایای بسیار زیادی را به همراه خواهد داشت که نسبت به بریج یا پل دندانی و حتی تاج های دندانی، گزینه بسیار مناسب تری به حساب می آید. اکثر بیماران پس از انجام ایمپلنت رضایت مندی کامل را از نظر زیبایی و عملکرد دارند که می توان از آنها به عنوان دندان سوم بعد از دندان های شیری و دائمی در این بیماران نام برد. ایمپلنت دندان به عنوان ریشه مصنوعی عمل می کند و بر روی آن روکش مصنوعی یا تاج دندان نصب می شود تا جای خالی دندان پر شود. با توجه به شرایط و تعداد دندان‌ها مدت زمان انجام عمل کاشت دندان متفاوت خواهد بود.

از گروه تاپ لول دو =  ۱۳۸ میلیون تومان

ایمپلنت دندان قرار دادن یک ریشه دندان مصنوعی که معمولا از تیتانیوم یا آلیاژ آن ساخته می شود است که برای حمایت از یک تاج یا مانند آن در درون استخوان فک قرار می گیرد. در صورتی که فردی یک یا چند دندان دائمی خود را از دست داده باشد و بخواهد طرح لبخندی زیبا داشته باشد، ممکن است به تشخیص دندانپزشک، ایمپلنت دندان تجویز شود. پایه تیتانیوم ایمپلنت دندان می تواند به خوبی در درون استخوان فک قرار گیرد و یک زیر ساخت محکم را برای دندان شما فراهم آورد.

ایمپلنت دندان

بهبودی از ایمپلنت دندانی به عوامل متعددی بستگی دارد، یکی از آن‌ها شامل روش‌های مختلفی است که برای تکمیل درمان شما لازم می‌باشد. با این حال، به طور کلی گفته می‌شود که به محض این که ایمپلنت قرار داده شد، حفظ عادات بهداشت دهان و دندان دقیق برای اطمینان از همجوشی مناسب با ساختار استخوان، لازم است. نخ دندان نکشیدن و مسواک نزدن، از دلایل اصلی شکست ایمپلنت هستند و اگر ایمپلنت و نواحی اطراف آن به درستی تمیز نشوند، عفونت ممکن است رخ دهد.

اولین مرحله در فرایند کاشت ایمپلنت دندان، انجام عمل جراحی است که به طور معمول تحت بیهوشی یا بی حسی موضعی انجام می گیرد. در طول عمل جراحی دندان پزشک سوراخ کوچکی در استخوان فک دریل می کند و با دقت پایه ایمپلنت را داخل استخوان پیچ می نماید. لثه پس از دوره بهبودی که حدود four تا 6 ماه زمان می برد؛ روی پایه ایمپلنت را می پوشاند.

general