ایمپلنت دندان چیست + هزینه + آیا ایمپلنت دندان ، درد دارد؟

پس از این که ایمپلنت دندان به استخوان فک جوش خورد، عملکردی شبیه دندان طبیعی خواهد داشت چرا که بدون نیاز به دندانهای مجاور و همانند دندان طبیعی به واسطه پشتیبانی از طرف استخوان فک، محکم و ثابت در جای خود میماند. دندان مصنوعی از نظر هزینه، ارزانترین روش است و برای بیشتر افراد قابل تهیه میباشد اما از نظر زیبایی و عملکردی ضعیفترین نتیجه را در بین این سه روش دارد چرا که مشکلات زیادی به دنبال دارد. این نوع ایمپلنت دیگر چندان مورد استفاده نیست چرا که نتایج آن در بلند مدت در مقایسه با ایمپلنت داخل استخوانی ضعیفتر است. ایمپلنت داخل استخوانی یا اندوستیل (Endosteal ) . همچنین جراحی فک و صورت میتواند تمامی بافتهای نرم و سخت و یا نواقص آنها را درمان نماید بنابراین درمانهایی مانند کشیدن دندان و جراحی فک را انجام میدهد. ایمپلنت داخل استخوانی به انواع ایمپلنت گفته میشود که در داخل استخوان فک قرار میگیرند .

متخصص دندانپزشکی

و کاشت روی استخوانی به انواع ایمپلنت گفته میشود که بر روی استخوان سوار میشوند اما در زیر لثه قرار میگیرند. ایمپلنت روی استخوانی یا ساب پریوستیل (subperiosteal). علاوه بر این در درمان ارتودنسی از مینی ایمپلنت به عنوان تکیه گاه یا لنگر موقتی ارتودنسی (TAD) استفاده میشود تا دندانها حرکت کنترل شده ای در جهت مطلوب داشته باشند. در ادامه ژل سفید کننده را روی دندان ها قرار داده تا ماده ای به نام کاربامید پراکسید و یا هیدروژن پر اکسید آزاد شود. است .طبق تحقیقات اخیر ثابت شده است که گل میخک خواص ضدالتهابی و ضد عفونی کننده قوی دارد و می تواند برای درمان انواع عفونت ها مورد استفاده قرار گیرد . ابتدا جراح دندانپزشک، محل مورد نظر را معاینه میکند تا مشخص شود شرایط مناسبی برای کاشت دندان دارید. هم پریودنتیست و هم جراح فک و صورت میتوانند کاشت دندان را انجام دهند. یکی از نمونه های آن، تکنیک چهار ایمپلنتی است که در آن از چهار ایمپلنت برای پشتیبانی از ست کامل دندان مصنوعی یک فک استفاده میشود. به این معنی که تنها با چهار ایمپلنت دندانهای ثابت در یک فک خواهید داشت. مهمترین مزیت آن از نظر سلامتی این است که نه تنها سلامت دندانهای مجاور را به مخاطره نمیاندازد، بلکه از تحلیل رفتن استخوان فک پیشگیری میکند. Content has been generated by GSA Content Generator Demoversion!

ایشان دوره­ های Sinus Lift Open و Bone Management (که شامل باز کردن استخوان می­ باشد) را زیر نظر پروفسور والاس از آمریکا به اتمام رسانده و موفق به اخذ مدرک دوره Master ایمپلنت از دانشگاه UCLA آمریکا (دانشگاه ایالتی کالیفرنیا-لس آنجلس) گردیده ­است. افرادیکه دندان های ناهموار دارند . علاوه بر این دندان مصنوعی بر حس چشایی تأثیر میگذارد. هر دندانپزشکی که آموزش ویژه کاشت دندان دیده است میتواند این کار را انجام دهد. برای بیمارانی که همه دندانهای خود را به علت پوسیدگی و یا بیماری لثه از دست داده اند، یک روش جایگزینی دندانها که راحت و ثابت باشد و هزینه کمتری از ایمپلنت تکی داشته باشد ، استفاده از حداقل تعداد ایمپلنت است. هدف اصلی کاشت ایمپلنت، جایگزینی دندانها است اما گاهی اوقات نیز از آن برای کمک به درمانهای دیگر استفاده میشود. در کل، از بین بردن عامل التهاب لثه اصلی ترین روش پیشگیری و درمان این بیماری می باشد و تا زمان پایدار بودن این عوامل التهاب و عفونت لثه هر چند وقت یکبار به سراغ لثه شما خواهد آمد.

  1. وجود فاصله بسیار زیادی مابین دندان ها
  2. برگشت مایع ترش یا غذا
  3. معاینه دندان یک یا دو بار در سال
  4. قرمزی و تورم صورت
  5. خودداری از روابط جنسی بدون کاندوم

ارتودنتیکس (متخصص ارتودنسی): تصحیح روابط نامناسب فکی و دندانی، تنظیم و تصحیح روابط بین دندانها و استخوانهای سر و صورت و به طور کلی ناهنجاری های دندانی و فک و صورت از جمله وظایف یک متخصص ارتودنسی به شمار می رود. بطور کلی ایمپلنت دندان یک روش پر هزینه است و معمولا بیماران نگران پرداخت هزینه ایمپلنت دندان می باشند. مدیریت درد و ارائه راهنماییهای لازم به بیماران در زمینه بهداشت دهان و دندان. یکی از معایب کاشت دندان، احتمال عفونت، التهاب و درد پس از جراحی کاشت ایمپلنت دندان است که به ندرت اتفاق میافتد و در صورت وقوع، اگر به موقع آن رسیدگی شود به سادگی درمان میشود. عدم نیاز به تراشیدن دندان در کامپوزیت ونیر میزان درد و ناراحتی را در این روش به صفر می رساند. آن را صاف کنید و بگذارید سرد شود. در نهایت پیشنهاد می کنیم از خلال های دندان و دیگر اشیائی که می توانند لثه های شما را با آسیب مواجه کنند خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *