ایمپلنت دندان چیست و چند جلسه طول میکشد؟

جراحی ایمپلنت یک نوع جراحی مثل بقیه جراحیهای دهان و دندان است و تحت بی حسی موضعی انجام می شود. دندانپزشکی در پایه دکترای حرفهای قرار دارد و زیرگروه ۱ رشته تجربی در کنکور سراسری است. در مرحله آخر نیز روی پایه و فیکسچر باید روکش دندان نصب کنیم. چرا از آن پیشگیری کنیم؟ رنگ کامپوزیت دندانی باید طبق چهره، رنگ پوست، سن افراد و سفیدی چشم افراد انتخاب شود، چرا که در غیر این صورت به شکل مصنوعی ظاهر شده و حالت طبیعی دندان را از دست می دهد. از این نوع لمینت برای پوشاندن فاصله هایی که بین دندان ها ایجاد شده است، برای تغییر رنگ دندان ها، تغییر شکل و فرم دندان ها و از بین بردن ناموزون بودن دندان ها استفاده می شود. انجام ایمپلنت دندان در فک بالا ممکن است، باعث باز شدن حفرههای سینوسی شده و مشکلات سینوسی به همراه داشته باشد. عفونت دندان معمولا حاصل از پوسیدگی و آسیب دیدگی دندانی است که در مراحل ابتدایی به آن توجه لازم نشده است. در این رشته، بافت ها و نمونه هایی است که از ناحیه فک و صورت بیماران توسط جراحان و سایر دندانپزشکان تهیه می گردد ارزیابی می گردد و متخصص مربوطه معمولا با بیماران سر و کار ندارد اما گاها اتفاق می افتد در زمان جراحی و خارج نمودن بافت مورد نظر، آسیب شناس در آنجا حضور داشته باشد و روند جراحی را مدیریت کند و یا شاید خود عمل را در دست گیرد. Post was created with the help of GSA Content Generator DEMO!

سلامت دهان و دندان

پس از تهیه نمونه های گرفته شده، آنها را زیر میکروسکوپ و دستگاه های مختلف بررسی و علت آسیب را شناسایی و برای درمان آن راه حلی می اندیشد. متخصصین این رشته با بررسی بالینی بافت های دهان و ارزیابی نشانه هایی که در دهان به وجود می آیند، انواع بیماری های این ناحیه را تشخیص می دهند و در صورت لزوم اقدام به نمونه برداری از بافتهای مشکوک حفره دهان می کنند. همچنین در صورت لزوم درمان فلورایدتراپی را انجام می دهند. وظیفه متخصص این رشته تهیه و تفسیر تصاویر رادیوگرافی از ناحیه دندانها ، فک و صورت است. ابتدا زمان لازم است تا بی حسی به طور کامل از بین برود. پس از گذراندن زمان مناسب که توسط جراح مشخص می شود و انجام کاشت دندان لازم است تا دوران نقاهت آن به طور کامل انجام شود. هر آنچه که بایستی در مورد ایمپلنت و کاشت دندان طبیعی بدانید. برای اجرای روکش ونیر کامپوزیت دندان نیاز است که در ابتدا دندان ها به طور کامل تمیز شوند و هر نوع جرم یا پلاک ارتودنسی ایجاد شده در سطح دندان پاک شود و یک سطح تمیز برای کار گذاشتن روکش ونیر ایجاد شود. Post was generated with GSA Content Generator DEMO!

اگر کامپوزیت دندان توسط یک متخصص کامپوزیت دندان در تهران انجام شود، نه تنها عوارضی در پی نخواهد داشت بلکه مزایای بی شماری نیز خواهد داشت. اگر درد دهان شما پس از یک هفته از بین نرفت حتما به پزشک مراجعه کرده و برای درمان اقدام کنید. اگر پس از گذشت دو هفته همچنان درد دارید، باید برای اطمینان از عدم عفونت ایمپلنت، به دندانپزشک خود مراجعه کنید. لازم است تا هر 6 ماه یا هر سال یک بار برای چک ایمپلنت خود به پزشک مراجعه نمایید. یک بریج را میتوان با کاشت یا دندانهای سالم در هر انتها پشتیبانی کرد. چند روز پس از کاشت دندان غذاهای نرم مصرف نمایید. خوبی این روش درمانی این است که بعد از چند ماه، دندان های زیبایی دارید. اگر استخوان فک برای ایمپلنت دندان مناسب نباشد ، لازم است که بیمار مدتی نسبتا طولانی منتظر بماند تا استخوان برای درمان مناسب باشد. لمینت دندان یک پوسته سرامیکی گرید پزشکی است که اختصاصی بیمار ساخته میشود و بر روی سطح جلویی دندان او چسبانده میشود. داروهای ضد درد موضعی: از ژلهایی مانند بنزوکائین (اوراژل، اورال بی) و لیدوکائین (یک ماده بی حس کننده) برای تسکین درد یا ناراحتی استفاده میشود که مستقیماً بر روی ناحیه زخم شده قرار میگیرد.

  • آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟
  • عوامل تهدید کننده برای دندان
  • ممکن است باعث ایجاد زخم شود
  • کبودی و خونریزی آسان
  • مشکل بلع

سیمان سیلیکات به عنوان اولین ماده همرنگ دندان که توسط Fletcher در انگلستان در سال ۱۸۷۸ ساخته شده بود به طور گسترده ای برای مدت ۱۰ سال مورد استفاده قرار گرفت. داشتن دندان سالم و زیبا جلوه خوبی به صورت شما خواهد بخشید. لذا داشتن دندان سالم و زیبا جلوه خوبی به صورت شما خواهد بخشید. در ایمپلنت اندواستیل پایه های آن در داخل استخوان فک جای می گیرد و طول عمر خوبی دارد برخلاف آن ایمپلنت ساب پریواستیل بر روی استخوان آرواره و زیر لثه جای می گیرد اما به دلیل ضعیف بودن نسبت به اندواستیل ماندگاری کمتری دارد. چاي نسبت به آب آشاميدني فلورايد بيشتري دارد. استفاده از safety box جهت دفع ابزار یکبار مصرف نوک تیز همچون تیغ جراحی و سوزن بخیه، سوزن تزریق و تهیه قرارداد با شهرداری منطقه جهت حمل چند روز یکبار زباله ها به صورت جداگانه و اختصاصی. آشنایی با بهداشت دهان و دندان و استفاده از روشهای بهداشتی از زمان رویش اولین دندان شیری کودک یعنی از حدود ۶ ماهگی به بعد کودک، برای والدین اهمیت زیادی دارد. همچنین نگهداری از دندان های شیری و آگاهی از زمان رویش و افتادن دندان های شیری و دندان دائمی کمک فراوانی به سهیم کردن والدین در حفظ و نگهداری دندان های شیری کودک خواهد داشت .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *