ایمپلنت دندان چیست و چه کاربردی دارد

اگر هر یک از اجزای ایمپلنت در حال حرکت باشد یا لق باشد ، کل ایمپلنت را از بین می برد و آن را آلوده می کند یا ممکن است پلاک ایجاد شود که به طور موثری قابل حذف نیست. با این حال، بین 5 تا 12 درصد از بیماران ممکن است دچار شکست شده و نیاز به برداشتن ایمپلنت داشته باشند. تا کنون هیچ تحقیقی مبنی بر وجود ارتباط مستقیم میان کووید19 و حساسیت دندان وجود ندارد. نویسندگان این مطالعه خاطرنشان کردند: تحقیقات قبلی ارتباط میان بهداشت ضعیف دهان و افزایش التهاب و ابتلا به بیماری های قلبی را نشان داده است؛ ابتلا به کووید-۱۹ شدید نیز با واکنش التهابی مرتبط است. حفظ بهداشت دهان و دندان و لثه ها، ضروری است؛ چون بدون مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم، دندان ها ممکن است دچار فساد و لثه ها دچار بیماری شوند. 3. جایگزینی همه دندان ها : برای بیمارانی که همه دندان هایشان را به دلیل پوسیدگی یا بیماری لثه از دست داده اند، راه هایی وجود دارد که پروتز راحت و باثباتی را با به کارگیری حداقل تعداد استفاده کنند.

  • عدم پوشش درمانی
  • تغییر رنگ لثه به صورتی تیره، قرمز، آبی یا بنفش
  • نق زدن
  • عفونت لثه

هدف از قرار دادن این فیلم توسط کلینیک دندانپزشکی Dencare توضیح این است که چطور ممکن است که ایمپلنتهای دندانی در فک قرار داده می شوند . بعد از درمان ممکن است عوارضی از جراحی متوجه بیمار باشد این عوارض میتواند درد و تورم باشد، که معمولا با خوردن داروها و مسکن هایی که جراح تجویز می کند درد کاشت ایمپلنت دندان کنترل میشود. اگر استخوان دندان به طور کامل تحلیل شود درمان آن نیز سخت و یا حتی در مواقعی غیر ممکن میگردد. استئواینتگراسیون فرآیند ثابت شدن فیکسچر توسط بافت استخوانی فک است که به آن فرآیند جوشکاری ایمپلنت به استخوان گفته می شود. در حالی که قند و شکر برای سلامت دندان مضر است اما همچنان یکی از مهمترین بخش های رژیم غذای افراد محسوب می شود اما همیشه هم به طور مستقیم افراد از قند و شکر استفاده نمی کنند بلکه مواد غذایی مورد مصرف آن ها دارای میزان قابل توجهی قند و شکر می باشد. آیا به همان اندازه که سلامت دندان در سلامتی نقش دارد، به فکر بهداشت آن و رژیم غذای مناسب برای داشتن دندانی سالم هستید؟ آن ها همچنین در غذاهایی که ما در رستوران ها مصرف می کنیم به وفور و فراوانی یافت می شود و سلامت دندان را تهدید می کند.

دندانپزشکی خوب

This article was created by GSA Content Generator DEMO!

متخصص دندانپزشکی

بهداشت خوب یعنی مراقبت کامل از دندان ها از طریق استفاده از مسواک و درست مسواک زدن و خمیر دندان مناسب و همچنین نخ دندان و گاهی دهانشویه .در این مقاله به برخی از مواردی که در بهداشت دهان و دندان نقش مهمی دارند، بپردازیم. آنها همچنین میتوانند از مسواک ­های نرم تر استفاده کنند تا دندان ­هایشان آسیب نبیند. عموما دندان ها بسیار حساس هستند و لازم است تا برای سلامت دندان نکات بهداشتی ویژه ای رعایت گردد اما سلامت دندان تنها وابسته به رعایت نکات بهداشتی و مسواک زدن نیست بلکه بسیار فراتر از آن باید به فکر آن بود و به رژیم غذایی دقت زیادی داشت. امروزه، کاهش قند یک توصیه اصلی برای سلامتی است و نه تنها کاهش آن می تواند سلامت بدن را تامین کند بلکه نقش ویژه ای نیز در سلامت دندان دارد. اما ترک کردن شکر آسان نیست نه تنها خوش مزه است، بلکه در بسیاری از غذاهای فرآوری شده که ما مصرف می کنیم به میزان قابل توجهی یافت می شود.

دندانپزشکی تهران

برخی عوامل در زندگی روزمره همه افراد وجود دارند که نه تنها کمکی به سلامت دندان نمی کنند بلکه آن را با تهدیدی جدی رو به رو می سازند. ویتامین K2 پروتئین ها را فعال می کند که مواد معدنی و عوامل ایمنی را حمل می کنند.بدون این سه ویتامین، مینای دندان شما درست شکل نمی گیرد و یا سیستم دفاعی یا دفاع داخلی آن کار نمی کند به همین دلیل است که غذاهای کافی حاوی ویتامین های محلول در چربی را می خوریم و توصیه می گردد از غذا هایی همچون جگر، تخم مرغ، کره، پنیر، ماست، کلم تغذیه نماییم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر چه هنوز دلیل این امر مشخص نیست. اگرچه هنوز هیچ مدرک مشخصی برای ارتباط قطعی میان کروناویروس و سلامت دهان و دندان وجود ندارد. با افزایش بیماری دهان و دندان بعد از همه گیری کرونا، محققان در حال تلاش برای تعیین ارتباط میان این دو موضوع هستند. سس، سوپ، محصولات نانوایی، تهیه گوشت آماده شده، همه جا هست. ایمپلنت ها محکم در فک قرار داده می شوند ، جابجا نمی شوند و لثه ها را دچار ساییدگی نمی کنند. بر اساس داده های پایگاه جهانی تغذیه برای مراجع استاندارد، گل میخک سرشار از مواد مغذی مثل کربوهیدرات، قند، فیبر غذایی، پروتئین، چربی، مواد معدنی و ویتامین ها مانند کلسیم، هیدرولیک اسید، منیزیم، آهن، فسفر، پتاسیم، ویتامین C، ویتامین A، ویتامین B6، B12، ویتامین Eو غیره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *