ایمپلنت دندان – کلینیک دندان پزشکی آرتیس

در این حالت نیاز به بازسازی و پیوند استخوان است که مقداری پودر استخوان زیر بافت لثه قرارداده می شود و به پایه ایمپلنت جوش میخورد. با استفاده از حرکات ملایم و رو به پایین، روی کنارههای دندان بکشید تا در زیر لثهها برود، جایی که پلاک قابل مشاهده نیست. در ابتدای امر ایمپلنت ثابت میشود، سپس ادغام استخوانی قابل انجام شده و نهایتا یک پروتز دندانی اضافه می­شود. “در درمان بیماران خود علاوه بر درمان ناهنجاری های دندانی و فکی، بر معیارهای زیبایی شناختی و لزوم انجام کارهای لازم برای رسیدن به این هدف تأکید دارم. چرا دندانپزشکی زیبایی حائز اهمیت است؟ تکنیک مناسب در استفاده از نخ دندان اهمیت دارد. استفاده از آن ها هیچگونه آسیب و عارضه ای به دندان های اصلی افراد وارد نمی کند. میوه و سبزیجات حاوی ویتامین E نیز می تواند به سلامت دندان کمک کند. موقعیت ایمپلنتها متناسب با موقعیت و زاویه دندانها، به کمک شبیه سازی کامپیوتری یا با استفاده از توموگرافی با شبیه سازهای CAD/CAM و ابزارهای جراحی به نام استنت تعیین میشود. This post was written by GSA Content Generator Demoversion.

دندانپزشک خوب

آنزیمهای بزاقی به خنثی کردن PH (اسیدیته) موجود در دهان شما کمک میکنند که ممکن است منجر به تشکیل کرم خوردگی و پوسیدگی شود. اعتدال و مراقبت از دندانها در خانه، برای جلوگیری از ایجاد پوسیدگی بسیار مهم است، مهم نیست که چه مواد غذایی و نوشیدنی در رژیم غذاییتان مصرف میکنید. توصیه میشود میزان مصرف نوشابه در رژیم غذایی خود را حذف کرده یا محدود کنید. چگونه مناسب ترین کامپوزیت دندان برای هر مورد بالینی را انتخاب کنیم؟ زمانيكه فلورايد به صورت خوراكي به ميزان مناسب مصرف شود دندان را مقاوم كرده و از پوسيدگي پيشگيري خواهد شد. بسیاری از افراد نوشیدنیهای ورزشی را در حین و بعد از ورزش برای سوخت رسانی به بدن خود مصرف میکنند. بخشی از برنامهی سلامتی شامل ورزش منظم میباشد. در صورتی که کشیدن نخ دندان نایلونی بدون موم در بین دندانها راحتتر است اما مستعد پاره شدن و خرد شدن میباشد. به یاد داشته باشید وقتی نخ را بین دندانهای خود قرار می دهید، در واقع سطوح دو دندان مختلف را تمیز میکنید. Content has been created by GSA Content Generator DEMO!

دندانپزشکی خوب

برخی از بیماران، که فکر میکنند رژیم غذاییشان سالم است، از اینكه متوجه شدند رژیم غذایی آنها دندانهایشان را در معرض خطر کرم خوردگی دندانی (پوسیدگی) قرار داده است، شوكه می شوند. اما لازم است بگوییم پس از درمان بیماری لثه و پوسیدگی دندان میتوانند اقدام به انجام کامپوزیت نمایند. بسیاری از آنها از دانستن این موضوع تعجب میکنند که آنچه فکر میکردند یک کار مفید و سالم است، دندانهای آنها در معرض خطر پوسیدگی قرار میدهد. همچنین، دندانهای و روکشهای جدید شما ابزار نیستند و نباید از آنها برای باز کردن بستهبندی، با دندان کندن نخهای ضخیم و اجسام پلاستیکی، ناخن خوردن استفاده کنید. شما نباید با دندانهای طبیعی یا ونیرهای کامپوزیتی غذاهای سخت را پاره یا بجوید. مارک خاصی از این خمیر با موادی با سایندگی کمتر توصیه میشود که برای کامپوزیت دندان طراحی شده است. اگر دندانهای طبیعیتان به خاطر دندان قروچه یا سایش روی هم پوسیده شده باشند، باید از دندانهای خود محافظت کنید. اگر دچار overdenture یا یک پل کامل ایمپلنت ثابت با دندان های پلاستیکی شوید، این دندان ها از بین می روند و باید جایگزین شوند. با قرار دادن مکرر دندانهای خود در معرض غذاهای و نوشیدنیهای بسیار اسیدی میتوانید به مینای دندانهایتان آسیب برسانید. This was generated by GSA Content Generator Demoversion!

  • خونریزی مختصر به هنگام خراشیدگی برفک ها
  • پروتز دندان
  • متخصص بیماری های دهان
  • برداشتن کامپوزیت با دریل های کاربیدی
  • لق شدن و شل شدن ایمپلنت
  • برای جلوگیری از تحریک، آدامس کمتری بخورید
  • جراح دهان، فک و صورت
  • مقداری نمک در آن بریزید

بهطوریکه میتوانید با ایمپلنت هر آنچه قبلا میخوردید را بدون مشکل میل کنید. برای محافظت بیشتر دندانهایتان، میتوانید از یک گارد ورزشی حرفهای که توسط دندانپزشک شما ساخته شده است استفاده کنید. از دیگر دلایل اختلاف قیمت کامپوزیت ونیر و پرسلن لمینت، حساسیت بیشتر لمینت و تراش دقیق مینای دندان توسط دندانپزشک می باشد. به زودی قیمت ها به تومان آپدیت می شود. دندان هایی که به نظر می رسد در جای خود محکم قرار نگرفته اند. این دایت ها و رژیم ها می توانند بر کل سیستم های بدن تاثیر بگذارند و عملکرد آن ها را تحت تاثیر قرار دهند. حالا مسواک خود را در سمت داخلی دندانهای عقبی بکشید و تا قسمت داخلی دندانهایی جلویی ادامه دهید و سپس کل این مسیر را برای قسمت پشت دندانهای سمت چپ انجام دهید. برای محافظت از روکشهای جدید خود در برابر لب پریدگی یا شکستگی باید بلافاصله پس از انجام ونیرهای دندانی، از دندان قروچه و ساییدن دندانهایتان روی هم جلوگیری کنید. یکی از روش های جایگزینی این دندان ها، ایمپلنت دندان جلو است که باید پایه های ایمپلنت در فک بالا یا پایین قرار گرفته و سپس با ادغام این پایه ها با استخوان های فک و قرار دادن تاج ایمپلنت، می توان دندان ها را جایگزین نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *