ایمپلنت دیجیتال دندان و هزینه آن

با اینکه ممکن است به نظر بیاید که درمان با ایمپلنت هزینه بیشتری دارد، ولی در طول زمان به طور قطع درمان ارزانتری برای فرد است. دندانپزشک در طی این جلسه سلامت دهان و دندان را بررسی کرده و مطمئن می شود که آیا به درمان دیگری نیز نیاز می باشد و یا خیر . این روش با نام های دیگری نظیر لمینت کامپوزیت یا ونیر کامپوزیت هم شناخته می گردد. مسائلی دیگری که در درآمد و بازار کار یک دندانپزشک وجود دارد توانایی انجام ماهرانه کار و توانمندی در انجام کارهای ظریف دندان و همچنین برقراری ارتباط خوب با بیمار است، درواقع این موارد با درآمد دندانپزشکان رابطه مستقیم دارد! گزینهایی موقت برای کسانی که میزان پوسیدگی زیادی دارند. درست مانند تاجها، امکان داشتن پوسته فلزی برای پلهای دندانی کامپوزیت وجود دارد. امکان ساخت پوسته فلزی برای تاجهای کامپوزیت وجود دارد. در این روش از یک ماده جامد (مثلا طلا، پرسلن یا رزین کامپوزیت) برای پر کردن حفره دندان استفاده میکنند که در جای خود چسبیده میشود. ایمپلنت دندان یکی از درمان های کاشت دندان است و طبیعی است که انجام مراحل آن با احساس درد همراه باشد پس درد ایمپلنت غیرقابل انکار است.

  1. از نوشیدن مایعات با نی خودداری شود(حداقل دو هفته)
  2. نانهای نرم، پنکیک، وافل، مافین
  3. داروهای ضد افیونی مانند هیدروکدون و اکسی کدون
  4. سرکار خانم دکتر نازنین نوربخش ، پزشک عمومی
  5. بگذارید 20 دقیقه دم بکشد
  6. روکش دندان
  7. از بهم ریختگی دندان ها جلوگیری می کند

نویگیشن از روشهای نوین در عرصه کاشت ایمپلنت دیجیتال است. اگر یک فک کاملا بدون دندان باشد بطور ایده آل باید حداقل 8 پایه در آن قرار گیرد تا بتوانیم از درمان کاشت ایمپلنت با پروتز ثابت استفاده کنیم. کامپوزیت دندان، موادی خمیر مانند و در طیف های رنگی متفاوت هستند که دندانپزشک، دندان های شکسته، ترک خورده، پوسیده و سیاه شده را به وسیله آن ترمیم می کند. از آن جایی که دندان های پروتزی به این دلیل طراحی شده اند که یک جای خالی را پر کنند، با رنگی تولید شده اند که با رنگ دندان های اطرافشان یکنواخت شوند، و اگر تصمیم گرفته اید که دندان های طبیعیتان را سفید کنید، احتمالا نیاز خواهید داشت تا ایمپلنت خود را نیز جهت یکسان سازی رنگ سفید کنید. علاوه بر محافظت و مراقبت از روکشهای کامپوزیت در برابر پوسیدگیهای جدید، باید از لب پر شدن یا شکستن روکشهای جدید خود نیز جلوگیری کنید. اگر کیفیت و حجم استخوان فرد برای ایمپلنت ایدهآل باشد عمر ایمپلنت در طول این مدت بیشتر خواهد بود اما اگر استخوان به هر دلیلی بازسازی شود موجب کم شدن عمر ایمپلنت در طولانی مدت می شود. بالک فیل برای سادهسازی روند ترمیم خود و همچنین فراهم آوردن پتانسیل کامل و صرفهجویی در وقت مفید است. Post was created with GSA Content Generator Demoversion.

کامپوزیت دندان

جایی که کامپوزیت روی آن قرار میگیرد و معمولا به عنوان ونیر قسمتهای در معرض دید استفاده میشوند. معمولا ساخت تاجهای فلزی کامپوزیت برای قسمتی از دندان انجام میشود، به عبارت دیگر این روکشها فقط قسمتهایی از تاج که در معرض دید هستند را پوشش میدهند. همانطور که میبیند اسنپ اسمایل دارای فرم مشخص و دندانهای مجزاست که برای هرفرد طبق سایز فکش قالبگیری و ساخته میشود. همانطور که میبینید، صدها گزینه کامپوزیت در اختیار ماست. به هر حال این کاملا بستگی به شما داره که در کدوم رشته میتونید بیشتر موفق باشید و بیشتر بهش علاقه دارید، بهتره برید دنبال همون رشته. زمانی که فرد برای پل دندان طبیعی، ساییده شدن و آسیب دیدن دندانهای مجاور را نپذیرد. ونیرهای پرسلن در برابر لک شدن و شکسته شدن مقاوم ترند و دارای ماندگاری و زیبایی بیشتری هستند. جدا شدن تکه ای از آن مهم نبوده ، ولی اگر تیز و ناراحت کننده بود و احیاناً درد داشتید، به کلینیک مراجعه کنید.

البته در چند هفته اول نباید از غذاهای سفت استفاده کنید و بهتر است فقط غذاهای آبکی و نرم مانند سوپ بخورید. چند قطره روغن خالص را به یک توپ پنبه اضافه کنید. به هر حال هر یک مزایا و عوارضی دارند. بر اساس مطالعات انجام شده، بیش از 150 گونه از باکتری های مختلف در دهان وجود دارند. در واقع تاجهای کامپوزیتی به میزان تاجهای طلا، زیرکونیا یا پرسلن ماندگاری ندارند و نیاز به تعویض بیشتر دارند. اگرچه اینلههای کامپوزیتی به دلیل استفاده از روشهای باندینگ بهتر در جای خود قرار میگیرند اما از نظر مقاومت، ماندگاری و طول عمر از اینلههای طلایی و پرسلن ضعیفتر هستند. اگرچه پل متصل به رزین از پروتز متحرک بهتر کار میکند اما مانند پل ثابت مقاوم نیست و به میزان ایمپلنت دندان ماندگاری ندارد. کامپوزیتهای ارتودنسی رزینی هستند که برای درمانهای ارتودنسی دندان مشخص شدهاند، برای مثال، برای چسباندن براکتها، اتصال باند ارتودنسی و غیره استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *