ایمپلنت کاشت دندان در فک بالا و پایین

جای خالی دندان در دهان علاوه بر تحت تاثیر قرار دادن زیبایی چهره، می تواند مشکلات دیگری را به دنبال داشته باشد. در گذشته افرادی که دچار این مشکل می شدند، از دندان مصنوعی استفاده می کردند که مشکلات زیادی را برایشان ایجاد می کرد، اما امروزه روشی در علم دندانپزشکی استفاده می شود که افراد احساس راحتی بیشتری بعد از درمان داشته باشند. در واقع این روز ها، ایمپلنت دندان انقلابی بزرگ در کاشت دندان و جایگزینی دندان های از دست رفته، به پا کرده است.

  • یکی از مزایای اصلی ایمپلنت های دندانی این است که شبیه دندان های طبیعی هستند و یک روش بسیار مطمئن برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته میباشند.
  • در این روش نیازی به بخیه زدن و انتظار four تا ۶ ماهه برای قرار گرفتن تاج دندان روی ایمپلنت نمی باشد.
  • تصویربرداری دقیق three بعدی یا سی تی اسکن فک امکان ارزیابی دقیق ساختار استخوان ، نقشه برداری از مناطقی که بهترین ترکم استخوان را دارند ، تصمیم گیری در مورد موقعیت دقیق کاشت ایمپلنت و حتی ایجاد پروتز دائمی قبل از جراحی کاشت دندان را فراهم می کند.
  • با توجه به این موضوع عصب های اطراف محل عمل به طور کامل بی حس می شوند و در نتیجه انتظار بر آن است که شما دردی احساس نکنید.

از ایمپلنت های دندانی به عنوان جایگزینی مناسب و دائمی به جای یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود. پس از قراردادن ایمپلنت توسط دندانپزشک در داخل استخوان فک، با استخوان سازی سلول های استخوان ساز در سطح ایمپلنت، استخوان فک به ایمپلنت جوش می خورد. فرآیند جوش خوردن معمولا three تا 4 ماه طول کشیده، سپس قسمت تاج و روکش دندان ساخته مطب دندانپزشکی شده و بر روی پایه قرار می گیرد. در برخی از مواقع اگر ایمپلنت به کار رفته دارای ضمانت باشد هزینه ی اضافی نیز برای این منظور از بیمار درخواست می شود. برای کسب اطلاعات به روز و قیمت ایمپلنت سال 1400 همین اکنون با از طریق فرم زیر اقدام فرمایید. کلینیک دندانپزشکی تخصصی در غرب و شمال تهران، هزینه ایمپلنت خوب را برای مشتریان خود ارائه می دهد.

چرا قیمت ایمپلنت در کلینیک هاى مختلف دندان پزشکى متفاوت است؟

برای به حداکثر رساندن طول عمر ایمپلنت به شدت توصیه می شود که از سیگار کشیدن اجتناب کنید. همچنین بسیار مهم است که برنامه کامل بهداشت دهان و دندان در منزل را ادامه دهید و برای بررسی دقیق ایمپلنت، دندان ها و لثه ها، به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنید . این کار به شما این امکان را می دهد که ایمپلنت و دندان های خود را به طور حرفه ای تمیز کنید و هرگونه مشکلی که را پایدارى ایمپلنت دندان شما را تهدید می کند، به سرعت برطرف کنید. تمام افرادی که یک یا چند دندان و حتی تمام دندان های خود را از دست داده اند کاندیدای مناسبی برای کاشت دندان با ایمپلنت می باشند.

ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندانی با بهترین عملکرد و کمترین عوارض با هدف بازسازی، عملکرد، قدرت تکلم، ظاهر و … به کار برده می شود. زمانی که قصد استفاده از شیوه سنتی ایمپلنت دندان را دارید، دندانپزشک باید تمام طول محل قرار دادن ایمپلنت را برش دهد. شاید بتوان گفت یکی از عمده دلایلی که متقاضیان به روش دیجیتالی روی آورده اند همین موضوع باشد. جراحی ایمپلنت دیجیتال اما به حداقل برش ها نیاز دارد زیرا تصاویر پرینتر سه بعدی دقیقی قبل از انجام عمل جراحی برای بررسی وضعیت استخوان و موقعیت اعصاب استفاده می شود و این در حالی است که در روش سنتی، دندانپزشک باید طول محل درمان را تا رسیدن به استخوان ببرد.

تکنیک های ایمپلنت می توانند برای تک دندان ، چندین دندان و تعویض تمام دندانها به کار برده شوند ، به ویژه برای موارد بازسازی کامل در بیمارانی که دندانهای خود را از دست داده اند ، و نیز برای بیمارانی که فشار خون بالا دارند، مناسب است. همچنین به دلیل اینکه در این روش خونریزی کاهش می یابد، در بیمارانی که اختلالات انعقادی دارند توصیه می گردد. اینکه چند ایمپلنت باید در یک نوبت نصب شود تا حد زیادی به نیازهای بیمار و بهبودی مورد انتظار آنها بستگی دارد. مواقعی وجود دارد که بیمار نیاز به تعویض بیش از یک دندان دارد و در این شرایط ترجیح بر این است که بر روی چند دندان کار شود. بالا رفتن تعداد جلسات درمان می تواند منجر به استرس بیشتر برای بیمار شود و دوره بهبودی را طولانی تر کند. روند دریافت ایمپلنت در واقع نسبتاً بدون درد است؛ زیرا دندانپزشک از بی حسی موضعی برای بی حس کردن ناحیه استفاده می کند.

درد ایمپلنت تا حداکثر 7 روز

با فرض بر این که پس از جراحى ایمپلنت هیچ مشکلی در روند بهبودی وجود نداشته است، احتمالا علت عدم موفقیت آن، بهداشت دهان و دندان است. اگر تمیز کردن دندان ها ضعیف باشد، باکتری روی سطح ایمپلنت ایجاد شده و باعث التهاب غشای مخاطی اطراف ایمپلنت می شود ( موکوزیت ) . اگر درمان نشود، می تواند به یک وضعیت خطرناک تر مانند پری ایمپلنتیت، که در آن التهاب و از دست دادن استخوان در اطراف ایمپلنت دندان وجود دارد، پیشرفت کند.

لیست مختلفی از کلینیکهای ایمپلنت در تهران موجود است ولی برای بهره مندی از خدمات آن ها باید مطمئن شوید که آیا کلینیک تخصص ایمپلنت دارای تیم مجرب و متخصص است؟ آیا بهره مندی از هر کدام از آنها نتایج مثبت و دلخواه را به وجود می آورد. کلینیک دندانپزشکی تخصصی های ما افتخار دارند جزء بهترین کلینیک تخصصی ایمپلنت درغرب تهران و بهترین کلینیک تخصصی ایمپلنت درشمال تهران باشد. ما سعی کرده ایم همواره برای کسب رضایت شما عزیزان بهترین خدمات برای کاشت دندان با هزینه های بسیار معقول در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. زمانی که از بهترین مراکز برای کاشت دندان استفاده می کنید از نتایج به دست آمده می توانید اطمینان کامل داشته باشید. البته تیم مجرب و متخصص در این زمینه همچنین توانایی آن را دارند که به طور قابل ملاحظه ای عوارض ایمپلنت را از بین ببرند. پس از ۲ ماه جهت ایمپلنت های دندانی فک پایین و ۳ ماه جهت ایمپلنت های دندانی کاشته شده در فک بالا،‌ قالبگیری جهت ساخت روکش اصلی شروع می شود.

برای چه کسانی می توان این درمان را انجام داد؟

در دیگر موارد که نیاز به پیوند استخوان و بهبود استخوان فک است، همان طور که اشاره کردیم، four تا 9 ماه طول خواهد کشید. در واقع در بین فاکتور هایی که برای استفاده یا عدم استفاده از این روش در دست است هیچ گزینه ای به سن فرد اشاره نشده است. ولی ناگفته نماند در گروه های سنی بالا با توجه به برخی از عوامل دیگر از جمله مشکلات خاص ممکن است روش کاشت دندان با موفقیت انجام نشود و به همین دلیل فرد توانایی لازم برای بهره مندی از این روش نداشته باشد.

uncategorized