بهترین جراح لثه در تهران

این معاینه همچنین ممکن است شامل هرگونه اشعه ایکس اضافی باشد که ممکن است برای تعیین سلامت ریشه دندان و ساختار استخوان شما لازم باشد. انواع مختلفی از جراحی های لثه وجود دارد که دندانپزشک در صورت ابتلا به بیماری لثه ممکن است آنها را توصیه کند. شایعترین علت بیماری لثه زمانی است که باکتری بیش از حد در دهان شما جمع شده و پلاک اضافی ایجاد می کند و بدن شما قادر به مبارزه با عفونت نیست.

جراح لثه

لثه یکی از مهمترین بافت های ناحیه دهان می باشد، وجود این بافت به قدری مهم و حیاتی است که در صورت بروز بیماری در آن، حیات کلی دندان های ناحیه به خطر می افتد به نحوی که حتی دندان های کاملا سالم و فاقد هر گونه پوسیدگی آن ناحیه، در معرض لقی و حتی کشیده شدن قرار می گیرند. این علائم نشان دهنده یک لثه بیمار می تواند باشد چرا که لثه سالم دارای استحکام بالایی بوده و به همین راحتی دچار خونریزی نخواهد شد. اما بهتر است به عواملی که باعث ایجاد بیماری در لثه می شود و حتی گاهی تا جایی پیش می رود که نیاز به جراحی لثه هم احساس می گردد را برایتان بگوییم. زیرا همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و اگر مراقبت لازم را به عمل آورید تقریبا هیچگاه دچار بیماری های دهان و دندان نخواهید شد.

علائم پس از انجام جراحی لثه چیست؟

در صورت به جا ماندن این پلاک روی دندان، بافت‌های لثه‌ی مجاور دندان متورم می‌شوند، که منجر به بروز ورم و التهاب لثه می‌شود که مرحله‌ی اولیه‌ی بیماری لثه محسوب می‌شود. کشیدن نخ دندان به صورت روزانه و دو مرتبه در روز مسواک زدن با خمیردندانی که بتواند با باکتری‌ها مبارزه نماید می‌تواند از التهاب لثه‌ها پیشگیری نماید. پلاک دندان و ذرات غذا با رعایت بهداشت دهان و دندان برطرف می‌شوند بنابراین سعی کنید سطح دندان‌ها را پاکیزه نگه دارید و پلاک‌های باکتریایی روی خط لثه‌ی دندان‌ها را از بین ببرید. از آنچه گفته شد کاملا مشهود است که التهاب لثه مرحله‌ی آغازین بیماری لثه است که در صورت عدم درمان می‌تواند منجر به پریودنتیت، یکی از بیماری‌های جدی لثه، شود. بهترین کلینیک دندانپزشکی تهران، در مواقعی که بافت لثه تحلیل رفته و دیگر ریشه ی دندان توانایی حفاظت از دندان ها را ندارد؛ دست به دامان جراحی لثه با لیزر خواهد شد.

به منظور برداشتن بافت لثه اضافی که ممکن است بر روی دندان ها رشد کرده باشد برای دسترسی بهتر برای تمیز کردن دندان ها، از لثه برداری بهره گرفته می شود. به این منظور، متخصص پریودنتیست در اینجا دندانپزشک بافت لثه بیماری را بی حس می کند و در آن برش های لازم را ایجاد می کند. بدین ترتیب که بیمار ابتدا در جریان تمامی مشکلات دهان و دندان خود از جمله پوسیدگی های احتمالی قرار می گیرد.

ویژگی یک لثه سالم:

از روش جراحی فلاپ لثه برای درمان اکثر بیمارانی که به پریودنتیت متوسط تا شدید مبتلا شده اند، استفاده می شود. با این حال،تحقیقات نشان داده است که تعداد بیشتری از افرادی که مبتلا به بیماری لثه هستند علائمی که در آنها دیده میشود، نشان دهنده ی رابطه بین بیماری لثه با سایر بیماری های مزمن سنین سالخوردگی می باشد.یعنی بیشتر افراد سالخورده با مشکلات لثه به متخصصان لثه مراجعه می کنند. ایمپلنت دندان(پریودنتیست) می تواند باعث بالابردن کیفیت درمان برای افرادی که مبتلا به بیماری شدید لثه هستند و یا بیمارانی که موارد مهم تر و سابقه ی خطرناک تری دارند شود. باکتری‌ها انباشته و تکثیر می‌شوند و لایه‌ای نازک تحت عنوان پلاک دندان تشکیل می‌دهند.

  • فلذا در چنین شرایطی بهتر است که هر چه سریعتر برای یافتن یک راهکار درمانی مناسب به نزد متخصص ایمپلنت و جراح لثه در تهران مراجعه کرد.
  • جراح یا متخصص لثه با کمک لیزر و چاقوی جراحی، شکل لثه ها را به گونه ای تغییر می دهد تا دندان ها بلندتر به نظر برسند و خط لثه نیز یکدست و هماهنگ شود.
  • پریودنتیست و یا همان دکتر متخصص جراح لثه در تهران می تواند ابتلا به بیماری لثه را درمان کند.

اما اگر به موقع درمان نشود ممکن است به نوع شدیدتر بیماری لثه که پریودنتیت نام دارد تبدیل شود. پریودنتیت منجر به واکنش التهابی میشود که تخریب بافتهای نرم و استخوان را به دنبال دارد. این باعث میشود فضای بین لثه و دندان ایجاد شود که پناهگاه خوبی برای باکتریها و عفونت میشود. جراحی لثه اگر به درستی و توسط یک جراح لثه خوب انجام شود، هیچ دردی احساس نخواهید کرد. در زمان جراحی، از بیحسی استفاده می شود و بعد از عمل نیز با مسکن ها و آنتی بیوتیک های تجویز شده، درد بسیار کمی را تجربه خواهید کرد. اگر پیوند بافت از لثه فرد دیگری انجام شود (پیوند بیگانه)، درد کمتری خواهید داشت اما در صورتی که گرافت از کام انجام شده باشد، درد کمی بیشتر خواهد بود که با مصرف مسکن قابل کنترل است.

التهاب لثه نیز از نظر ظاهری دندان ها شما را تحت تأثیر قرار می دهد و این نیز روی خنده ی زیبا شما اثر منفی می گذارد. [newline]حال اگر شما در پی راهی برای حل این مشکل پیدا کرده و دندان های خود را جرم گیری کنید، آن وقت لثه های شما به وضعیت طبیعی و قبلی خودد باز می گردد. ولی اگر دیر شود و یا درمان نگردد، شک نداشته باشید باعث می شود کم کم بافت لثه ها از بین رفته و استخوان فک نیز تحلیل و نابود گردد و شکل ظاهری و سلامتی شما به خطر بیفتد و در آن صورت هیچ راهی برای شما نخواهد ماند و بیماری و عفونت لثه از اینجا نشأت خواهد گرفت. لیفت لثه – بیشتر بیماران برای زیبا کردن ظاهر خود و بهره‌مندی از لبخندی زیبا برای درمان لیفت لثه به دندانپزشکی مراجعه می کنند. دندان پزشک دهان، دندان و لثه های بیمار را معاینه می کند تا روش درمان لیفت لثه را مشخص کند. روش های درمان لیفت لثه با توجه به نوع بیماری یکی از این موارد می تواند باشد.

other