بهداشت و سلامت دهان و دندان کودکان و بزرگسالان – کلینیک دندانپزشکی Dencare

مرکز ایمپلنت دندانپزشکی جنت آباد تاج خدمات درمانی خود را در بالاترین سطح کیفی به بیماران ارائه می دهد. رضایت بیماران مراجعه کننده ایمپلنت بالاترین اولویت را برای این مرکز دارد. عده ای از افراد به دلیل مشکلات بدرنگی دندان یا نامرتب بودن یا کوچک بودن دندان ها، لبخند زیبایی ندارند به همین دلیل درمان هایی برای پوشاندن معایب دندان ها و ساختن لبخند زیبا وجود دارد که یکی از آن ها کامپوزیت ونیر است. تا 24 ساعت پس از کاشت ایمپلنت دندانی از مواد غذایی یا نوشیدنی داغ استفاده نکنید چون خونریزی را تشدید می کنند. دندانپزشک بعد از تهیه قالب از دندان های بیمار، آن را برای ساخت تری پلاستیکی به لابراتوار می فرستد و در جلسه دوم بیمار تری را از دندانپزشک دریافت می کند تا ادامه درمان را در منزل انجام دهد. از غذا های گرم و مایعات اجتناب کنید. به صورت منظم دندانهای مصنوعی خود را تمیز کنید. ایمپلنت دندان در تعویض دندانهای از دست رفته و ترمیم یک لبخند طبیعی بسیار مفید هستند.

دندانپزشک خوب

اشت دندان روشی جدید برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته میباشد. شیر ، ماست و پنیرهای نرم میان وعده های مناسبی هستند. به طورکلی چون ممکن است در افراد خردسال یا نوجوان با رشد فک موقعیت ایمپلنت تغییر کند و یا کج شود انجام این کار گزینه ی مناسبی نیست. اگر دندان کشیدنی داخل دهان وجود داشته باشد و شرایط مناسبی برای این تکنیک داشته باشد آن را کشیده ، توسط اسکنرهای دیجیتال یک اسکن از آن تهیه میکنیم .این اسکن در نرم افزار مخصوصی وارد میشود و تصویری عینا مشابه دندان خود بیمار طراحی میگردد ؛ سپس با پرینترهای سه بعدی این تصویر پرینت گرفته یا دستگاهای میلینگ تراش میشود . چون عمل جراحی ایمپلنت دیجیتال به منظور ایجاد کمترین شکاف ممکن طراحی شده , درد به طور قابل توجهی نسبت به عمل جراحی ایمپلنت سنتی کاهش پیدا میکند. ایمپلنت به شکلی ساخته شده که مثل دندان های طبیعی به نظر می رسد و طبیعی ترین گزینه برای پر کردن جای خالی دندان است، در حالی که دندان های مصنوعی گاها ممکن است تغییر رنگ دهند و یا حالت طبیعی دندان را از دست بدهند. از جمله این مزایا می توان به این مورد که تقریبا هم رنگ دندان است و می تواند انواع مسائل و مشکلات زیبایی دندان، از جمله ترک و شکستگی را برطرف کند؛ همچنین می توان آنها را با موفقیت برای دندانهای جلو و عقب استفاده کرد. Data has been created with the help of GSA Content Generator Demoversion!

  • اگر دندانهای کوچک دارید
  • پیشگیری از تحلیل رفتگی لثه
  • مقرون به صرفه هستند
  • اصلاح فاصله زیاد بین دندان ها
  • پوکی استخوان یا سایر بیماری های استخوانی
  • روکش دندان شیری کودکان
  • مضرات احتمالی: ایجاد مشکلات گوارشی
  • خارش شدید، حساسیت، یا درد در نوک سینه

بعضی از افراد هم دندانهای سالمی دارند، اما میخواهند با یک لمینت متحرک دندان به رنگ خیلی سفید در جشن ها و مهمانی ها لبخند بزنند، و از طرفی امکان انجام لمینت دندان یا کامپوریت دندان را هم ندارند. اسموتی یا نرم نوش : اسموتی ها بعد از کاشت ایمپلنت گزینه خوبی هستند. دندان مصنوعی یک گزینه دندانپزشکی ترمیم کننده قابل برداشت برای کسانی که تقریبا تمام دندان های طبیعی خود را از دست داده اند. برای افرادی که چندین دندان طبیعی خود از دست داده اند، دندان های مصنوعی جزئی قابل برداشت، جایگزین مناسب ایمپلنت دندانی هستند. تخم مرغ / املت: تخم مرغ پر از پروتئین و چربی های سالم است و هیچ گونه فشار روی دندان های شما ایجاد نمی کند. اثر مکش استفاده از نی می تواند به کاشت شما فشار وارد کند . علت بوی بد دهان افرادی که ایمپلنت های دندانی دارند ، ناشی از عفونت است.

این نوع ایمپلنت از ایمپلنت های سوئیسی و کره ای گرانتر است. «مریم بصیری»، فارغالتحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته سلولی و مولکولی، گرایش بیوشیمی و علاقهمند به مباحث روانشناسی و علوم اعصاب است. ایمپلنت دندان از جنس تیتانیومی بوده و درون استخوان فک برای جبران دندان از دست رفته به کار می رود. در ایمپلنت دیجیتال از مدل سازی کامپیوتر سه بعدی برای بررسی شرایط استخوان فک استفاده می کنند. در این نوع ایمپلنت یک بار عمل جراحی بر روی استخوان فک و لثه انجام می شود و پیچ را در داخل استخوان فک قرار می دهند. یکی از مهمترین نکاتی که هنگام انتخاب دکتر دندانپزشک خوب باید مد نظر قرار دهید این است که آیا با ایشان راحت هستید یا خیر. علاوه بر این می توانید از مسواک های برقی یا حاوی باتری استفاده کنید، چرا که می توانند در برداشتن پلاک (رسوب باکتری ها) و همچنین خطر بیماری لثه ها (جینجیویتیس) جلوگیری کنند و در این زمینه تاثیر بهتری نسبت به مسواک های معمولی دارند. باندینگ کامپوزیت دندان از انواع روش دندانپزشکی زیبایی دندان است که برای پرکردن دندان و یا افزایش حمایت از آن انجام داده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *