تأثیر تغذیه بر سلامت دهان و دندان – آویدفا

تحقیقی که در سال 2008 در مجله دندانپزشکی منتشر شد، نشان داد که جوش شیرین برای از بین بردن پلاک دندان بسیار عالی است، همچنین دارای خواص ضد باکتریایی است. اين مرحله بسيار خطرناک است و بايد به موقع به بيمار رسيدگي شود تا بتوان جان او را نجات داد. بايد در بيمارستان آنتي بيوتيک در وريدهاي بيمار تزريق شود. اگر نيمي از دندان عقل شما در گوشت نهفته است، لثه اطراف آن مي تواند روي دندان را گرفته و ميکروب ها در لثه اطراف اين دندان جمع شوند و با تحريک اين بافت(هنگام گاز گرفتن گوشت اضافي) ناگهان اطراف دندان عقل آبسه کند، بنابراين در اين موارد لازم است ابتدا با مصرف آنتي بيوتيک مناسب، عفونت اطراف دندان عقل کنترل شده و سپس دندان عقل از دهان خارج شود. مصرف آنتي بيوتيک خوراکي بي فايده است. در بسیاری از افرادی که کاملاً سفیدپوست نیستند، ممکن است لثهها دارای لکههای تیرهرنگ باشد یا بهطورکلی به رنگ صورتی روشن نباشد. سیگار کشیدن و استعمال دخانیات نیز یکی از عاملهای تغییر رنگ دهنده لثه یا تشدید کننده ظاهر ناخوشایند آن است که ایجاد لکههای تیره رنگ روی لثه را به دنبال دارد. Article has been created by GSA Content Generator Demoversion.

دندانپزشکی تهران

اما دکتر ارتودنسی معمولا دندانی که روکش دارد یا پرشده یا دچار مشکلات پوسیدگی یا لثهای است را برای خارج شدن انتخاب میکند. برای مثال اگر بالا آمدن اسید معده سبب تلخی دهان شده باشد، پزشک به تجویز داروهای ضد اسید معده که اغلب بدون نسخه پزشک هم رائه میشوند، بسنده میکند. ولي وقتي يک آبسه خيلي قديمي و مزمن باشد، ممکن است عفونت در جايي ديگر، قديمي و مزمن شود. رسيدگي نکردن به اين آبسه ها و بي توجهي به درمان آن ممکن است چه خطراتي در پي داشته باشد؟ تومورها هم مي توانند درست مانند کيستها بي سر و صدا، درون استخوانها و بافت هاي سر و صورت رشد کنند و آن ها را از بين ببرند. دکتر «علی مصطفویان»، متخصص بیماریهای دهان، فک و صورت در جواب میگوید: «ببینید، خدمات پزشکی در همهجای دنیا هزینهبردار است؛ مخصوصاً خدمت دندانپزشکی. از طرف ديگر به طور معمول اين کيستهاي داخل استخوان هستند که با بزرگ شدن، استخوانهاي فک و صورت را تحليل مي دهند. علت این امر بالا بودن میزان ملانین در پوست و بافتهای بدن شخص است و در این صورت تیره بودن رنگ لثه، درست مانند تیره بودن رنگ پوست، امری طبیعی است.

متخصص دندانپزشکی

این مشکل گاهی از ناحیه آمالگام ناشی میشود، یعنی اینکه لثه در مجاورت پرکردگی دندان با آمالگام در اثر حرکت ذرات نقرهای آمالگام به بافت لثه به رنگ آبی یا خاکستری درمیآید. الودکتر – رنگ طبیعی لثه ها صورتی رنگ است و گاهی رنگ لثه تغییر کرده و تیره می شود. در اشخاص دارای پوست تیرهتر احتمال تغییر رنگ لثه به دلیل تجمع ملانین بیش از دیگران است. بیماریهای لثه و داروهای خاص نیز در تغییر رنگ لثه مؤثرند. پس از سالها استفاده از دندانها و با افزایش سن دندانها به تدریج تحت تاثیر انواع رنگدانه ها تغییر رنگ یافته و زرد میشوند. در صورتی که این تغییر رنگ زیاد و نگران کننده باشد بهتر است با مراجعه به پزشک علت را بررسی کنید. تغییر رنگ لثه ها می تواند یک پدیده طبیعی باشد یا نشان دهنده ی بیماری دهان یا مشکلات جدی سلامتی فرد باشد. شستشوی دهان با روغن یک روش قدیمی است که به از بین بردن باکتری های مضر و ضد عفونی کردن دهان کمک میکند و سبب بهبود بهداشت دهان و دندان می شود. This data was done by GSA Content Generator Demoversion.

  • لمینت برای رفع مشکلات جدی دندان مناسبتر است
  • حفاظت از دندان های اطراف
  • مقاومت و طول عمر بالا
  • متخصص جراحی لثه و ایمپلنت ( پریودانتیست )
  • افرادی که انواع دخانیات و سیگار مصرف می کنند
  • به روز بودن و اشتیاق به یادگیری
  • بیمه دی
  • میزان موفقیت بالاتری دارند

درصورتیکه این بیماری درمان نشود به بافتهای زیرین و استخوانها نفوذ میکند و وضعیت بسیار جدی و خطرناکی را ایجاد میکند. اگر تبخال داشته باشید ، می تواند منجر به بیماری به نام التهاب لثه حاد هرپسی شود که باعث تورم می شود. خير، اين تورم پس از جراحي است که از روز دوم پس از جراحي آغاز شده و در روز سوم تا چهارم به حداکثر اندازه خود مي رسد، ولي از روز چهارم بايد اين تورم کاهش يابد. ایمپلنت دندان، این روز ها یک درمان پرطرفدار با هدف بازیابی مجدد دندان های از دست رفته است. ولي اگر اين تورم از روز چهارم به بعد، بدتر شود و گسترش پيدا کند، نشانه اين است که محل جراحي دچار عفونت شده است و بايد درمانهاي لازم انجام شود، ولي به طور معمول اگر جراحي در محيط استريل و با وسايل استريل انجام شود، عفونتي را در پي نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *