ترمیم و زیبایی دندان جلو و انواع روش های آن – مجله ارتودنسی دندان

در ضمن در طی این مقاله متخصص دندانپزشک هم جهت ایمپلنت به شما معرفی کنیم . یکی از کارهایی که از بیماران درخواست می شود حتما انجام دهند این است که پس از گذشت 24 ساعت از عمل جراحی، حتما جویدن مواد غذایی نرم در سمت جراحی هم انجام شود. پس از بیحسی کامل لثه دندانپزشک یک برش در لثه ایجاد کرده و یک سوراخ کوچک در استخوان فک به وجود می آورد و ایمپلنت در این سوراخ قرار داده خواهد شد. موارد تهدیدکننده آسیبهای دهان و فک و صورت و جراحات ترکیبی باید فورا CT قفسه سینه انجام شود برای در بیمارستان بستری شوند و در صورت وجود تشخیص و رد کردن موارد مشکوک به عفونت. در صورتی که لثههای شما در هنگام مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن آسیبدیده یا دچار خونریزی میشود، یا بوی بد دهان به صورت مداوم از دهان شما استشمام میگردد، لازم است برای بررسی علت ایجاد مشکل با دندانپزشک ملاقات نمایید. بعد از این که دندان شما با کامپوزیت پر شود ممکن است به علت مواردی که استفاده می کنید حساسیت هایی رخ بدهد. دندان های شیری دائمی نیستند و بعد از 6 سالگی شروع به لق شدن می کنند.

  • بلیچینگ دندان با لیزر
  • نقایص پروتزها یا ترمیمهای دندانی
  • نوع روکش نصب شده بر روی ایمپلنت
  • درد شدید هنگام شیر دهی
  • رسیدن به طرح لبخند دلخواه
  • استفاده از فلوکونازول که یک داروی ضد قارچی خوراکی است

بیماران مبتلا به تب باید ثبت نام و به بیمارستانهای معین ارجاع داده شوند. در این حالت باید با توجه به شرایط فک و صورت و همچنین سلامت جسمانی و دهان و دندان شخص عمل کاشت دندان انجام شود. در صورت رعایت کامل بهداشت، این دندان ها دائمی (Lifetime) خواهند بود. طرح درمان برای شکستگیهای دندانی، جا به جایی دندان و بیرون افتادن کامل دندان از ساکت دندانی، بستگی به سن، شدت آسیبدیدگی بافت دندانی، تکامل ریشه و مدت زمان بیرون افتادگی دندان دارد (اندرسون و همکاران ۲۰۱۲؛ دی آنجلیس و همکاران ۲۰۱۲؛ مالمگرن و همکاران. ساعت ها در اتاق انتظار می نشینید یا دائما هزینه هایی را می پردازید که برای شما سنگین هستند؟ در واقع چه مدت بعد از خالی شدن جای دندان میتوان برای کاشت به پزشک مراجعه کرد؟ ایمپلنت دندان جلو فک بالا برای چه کسی مناسب است؟ به همین خاطر رعایت مناسب بهداشت دهان و دندان از اهمیت مناسب برای حفظ سلامت بدن برخوردار است.

باد کردن لثه

دندانهای سالم و بهداشت دندان برای سلامت عمومی کودک مهم میباشند. با این حال، بیهوشی عمومی ممکن است ایمن نباشد، زیرا شما را به خواب می برد. در اکثر نوزادان اولین دندان در حدود ۶ ماهگی میروید، البته، بسته به زمان شروع رویش اولین دندانهای والدین یا زودرس بودن یا نبودن نوزاد (نوزادان زودرس معمولاً دیرتر دندان در میآورند) ممکن است دندانهای او در ۳ ماهگی یا ۱۴ ماهگی نیز رشد کند. البته این نکته نیز قابل ذکر است که بخش بزرگی از کار دندانپزشکی اطفال را آموزش والدین در خصوص نحوه مراقبت صحیح از دندانهای کودک تشکیل میدهد.بنابراین باید در این رابطه آموزشهای لازم را ببینند. برای مثال، کمک به آنها برای مسواک زدن دندانهایشان یا پرهیز از قرار دادن کودک در تخت به همراه بطری شیر و کنترل منظم دندانها برای مشاهدهی لکههای دندان و نیز برنامهریزی جهت چکآپ منظم دندان توسط دندانپزشک اطفال برای جلوگیری از ایجاد لکه های زرد روی دندان کودک . دندانپزشکان اطفال صلاحیت یک متخصص را دارند زیرا آنها پس از دانشکدهی دندانپزشکی، دو تا سه سال دورهی تخصصی اضافی دندانپزشکی کودکان را نیز میگذرانند. Article has been generated with the help of GSA Content Generator Demoversion.

بنابراین تورم و التهاب پس از کاشت دندان را به هیچ وجه نباید نادیده گرفت.قرمزی ناحیه ی کاشت دندان و نیز داشتن ترشحات در ناحیه ی کااشت دندان ، احساس طعم ناخوشایند در دهان و یا داشتن بوی بد دهان می تواند از دیگر علائم عفونت ایمپلنتهای دندان باشد که باید به آنها توجه شود. مراحل تولید آئروسل، مانند استفاده از پوآر آب و هوا نیز باید تا حد امکان به حداقل برسد. علاوه بر این، محافظ صورت و عینک در حین استفاده از هندپیس با سرعت بالا و یا سرعت کم با اسپری آب ضروری میباشند (سامارانایک و همکاران.۱۹۸۹). مراقبتهای روزانه از وضعیت دهان و دندان شامل مسواک زدن و نخ دندان کشیدن صحیح میتواند به پیشگیری از ایجاد مشکلات دهان و دندان کمک کرده و در صورت ایجاد مشکل، سطح دندان درد ، ناراحتی، هزینه درمان، و نگرانی را در طول درمان کاهش دهد. فيشور سيلانت به صورت يک مانع بين ميناي دندان و باکتريهايي که در نبود اين لايه به راحتي بر روي سطح ميناي دندان رشد ميکنند، عمل ميکند و از تماس باکتريها با سطح دندان جلوگيري مينماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *