خرید تجهیزات دندانپزشکی با قیمت مناسب

شباهت بسیار زیاد ایمپلنت به دندان های طبیعی از مهم ترین مزایای آن است و چون در استخوان فک محکم می شود، ماندگاری بالایی دارد. بعد از بی حسی کامل لثه، جراح یک برش کوچک در لثه شما زده و یک سوراخ در استخوان فک ایجاد میکند و دندان جایگزین در این سوراخ قرار داده می شود. این نکته صحیح است که ایمپلنت دندانی سوراخ نمی شود و حفره ای نیز در آن ایجاد نمی شود اما متاسفانه ایمپلنت دندانی در مقابل لکه مقاومت کمتری دارد و مانند دندان طبیعی شما ممکن است دچار ساییدگی و فرسایش بشود و زیبایی که روزهای اول کاشت ایمپلنت شاهد آن بوده اید از بین برود.. گاهی نیاز تغییر در دوز داروهای دریافتی فعلی و یا به دریافت داروی خاص وجود دارد و در مواردی که فرد به دلیل بیماری زمینه ای مانند مشکلات قلبی تحت نظر پزشک دیگری قرار دارد نیاز به مشورت با پزشک مربوطه نیز وجود دارد. ایمپلنت فوری شیوه ای از درمان ایمپلنت است که در آن تاج موقتی اندکی پس از جایگذاری ایمپلنت در استخوان فک، روی ایمپلنت قرار میگیرد. افرادی که زمان زیادی از کشیدن دندان های خلفی فک بالایشان می گذرد به دلیل اینکه سینوس استخوان فک بالا درون استخوان گسترش یافته استخوان کافی برای قرار دادن ایمپلنت ندارند.

باد کردن لثه

ایمپلنت از جنس تیتانیوم است که با سیستم بدن کاملا سازگاری دارد و به شکل میله باریکی درون استخوان فک قرار می گیرد و به جرات بهترین روش برای جایگزینی دندان های از دست رفته است و در صورت نگهداری صحیح ماندگاری بسیار بالایی دارد. در غیر این صورت دندانپزشک ایمپلنت چند ماه بعد از کشیدن دندان قرار میدهد تا استخوان فک زمان کافی برای ترمیم خود داشته باشد که معمولا فک بالا ٣-۶ ماه و فک پایین ٢-۴ ماه، زمان مناسبی برای انجام ایمپلنت است. بعد از اطمینان از سلامت کامل بافتهای دهانی ناحیه جراحی و اطراف آن، نیاز به تهیه یک اسکن رادیوگرافی مخصوص ایمپلنت (اصطلاحا CBCT یا OPG نامیده می شود) از محل است که توسط مراکز رادیولوژی تخصصی فک و صورت قابل تهیه می باشد. اگر زمان زیادی برای مسواک زدن ندارید با تهیه مسواک برقی در کمترین زمان ممکن روی دندان ایمپلنت شده خود را تمیز کنید. در دهان انسان بیش از 100 مدل باکتری و ویروس وجود دارد که اگر دهان و دندان خود را با دهان شویه، نخ دندان یا مسواک تمیز و پاک نگه ندارید ممکن است پلاک دور ناحیه ایمپلنت شما ایجاد شود و ضرر زیادی به دندان شما برسانند.

کامپوزیت دندان

پس از آن که هر وعده غذ ایی را میل کردید بلافاصله از مسواک برای تمیز کردن دندان و ایمپلنت خود استفاده کنید مخصوصا اگر غذایی که میل کردید شیرین، اسیدی یا گازدار بود پس از آن حداقل یکبار دهان خود را آب شست و شو بدهید که البته بهتر است مسواک کنید. همانطور که می دانید طول عمر ایمپلنت بسیار بالا است پس نگهداری از آن هم مستلزم یک نگهداری بسیار قوی است. پس از مدتی و با مطمئن بودن از ادغام مناسب ایمپلنت و استخوان دندان، جراح متخصص می تواند از ایمپلنتها به عنوان بیس استفاده کرده و پروتز دندان را بر روی آنها نصب کند. در روش دو مرحله ای ابتدا میله آن در زیر لثه جایگذاری می شود که قابل رویت توسط فرد نیست و حدودا دو تا سه ماه برای بهبود کامل لثه و استخوان باید صبر کنیم و بعد از گذشت این مدت طی یک جراحی سبک دیگر اتصالات به آن وصل خواهد شد.

This post has been generated by GSA Content Generator Demoversion.

  • داخل ظرفی ریخته و در جای خشک نگه دارید
  • دندان پزشکی اطفال
  • ایمپلنت دندان چیست؟
  • در یک ظرف بگذارید برای 45 دقیقه بجوشانید
  • کارگردان: Tony Gilroy
  • آبسه لثه (پریودنتال)

کامپوزیت دندان روش بسیار فوق العاده ای برای اصلاح طرح لبخند و زیبایی ظاهری دندان ها می باشد. و همه اینها کمکی برای داشتن لبخند و چهره ای زیبا و در نهایت کسب اعتماد به نفس می باشد. گزینههای دیگری مانند دندانهای مصنوعی متحرک و بریدجها ممکن است به وخامت استخوانی در دهان شما منجر شده و ممکن است غذاخوردن، لبخند زدن، صحبت کردن و فعالیتهای دیگر زندگی روزمرهتان را دچار مشکل نماید. ایمپلنت های دندانی همیشه برای بیمارانی که دندان از دست رفته دارند مفید است، اما اینکه چگونه آنها را به عنوان یک ضرورت پزشکی تلقی کنیم، چندان ساده نیست. به اشتباه برخی از افراد تصور می کنند که هر کامپوزیتی برای سفید کردن دندان ها مناسب بوده و فقط به استحکام و رنگ آن ها در این زمینه توجه دارند. این یک گزینه مناسب برای انواع بیماران است. دندانپزشکی جزو مشاغلی است که میتواند بازار کار خوبی برای فارغالتحصیلان این رشته داشته باشد اما بمانند دیگر مشاغل یک قدم بزرگ برای جهش به شغل ایدهآلتان به عنوان دندانپزشک، داشتن یک رزومه کاری خوب است. This article was done with GSA Content Generator Demoversion.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *