دانشكده دندانپزشكي

بعد از ۲ سال وارد دوره تخصصی دندانپزشکی شده و دروس اختصاصی خود را در زمینه آسیب‌شناسی فک و دهان، ارتودنسی، اندودنتیکس، پروتزهای ثابت و اکلوژن، پروتزهای متحرک و فک و صورت ، پریودنتولوژی، ترمیمی و مواد دندانی، بیماری‌های دهان و دندان، جراحی دهان و فک و صورت، دندانپزشکی کودکان و رادیولوژی دهان و فک و صورت می‌گذرانند. و در نهایت می‌توانند بیماری‌های دهان و دندان را تشخیص داده و در حد یک دندانپزشک عمومی نسبت به درمان آنها اقدام کنند. رشته ی دندانپزشکی یکی از هنرمندانه ترین رشته های پزشکی است و کسانی که می خواهند در رشته دندانپزشکی ادامه تحصیل بدهند باید دستانی ماهر و ورزیده داشته باشند تا بتوانند ظرافت های فعالیت های دندانپزشکی را انجام دهند. علاوه براین دندانپزشکان باید بسیار شکیبا و صبور باشند و با صبر و حوصله زیاد به ترمیم دندان ها و تقویت زیبایی آن ها بپردازند. پس افراد با دقت و با حوصله در رشته دندانپزشکی می توانند ادامه تحصیل دهند و موفق باشند.

  • دانشگاه های بزرگی در مونیخ و یا برلین وجود دارد وهم چنین دانشگاه های کوچکتری که در شهر های گریفسوالد و اسن واقع شده که گزینه مناسبی برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان هستند.
  • امروزه لیزر ها در دندانپزشکی یک روش درمانی بدون درد را در اختیار دندانپزشکان قرار داده اند که از طریق آن امکان از بین بردن باکتری های خطرناک دهان و چرک وجود دارد و به این ترتیب می توان دندان هایی را درمان کرد که در صورت استفاده از روش های درمانی استاندارد مورد استفاده برای بیماری پریودنتال قابل درمان نبودند.
  • در ادامه جدول تعرفه خدمات دندانپزشکی را برای آگاهی بیشتر شما مراجعین گرامی ارائه می‌دهیم.
  • تحصیل دندانپزشکی در کشور آلمان نیز بسیار دشوار و بر خلاف بسیاری رشته های دیگر، مستلزم کنکور ورودی است.
  • نت‌برگ اولین و بزرگترین سایت تخفیف گروهی در ایران است که به صورت روزانه پیشنهاداتی متنوع و باورنکردنی را با ۴۰ تا ۹۹ درصد تخفیف از بهترین مکان‌های شهر شامل رستوران‌ها، مراکز ورزشی، تفریحی، رفاهی، فرهنگی، هنری، بهداشتی، آرایشی و غیره را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

دانشگاه های بزرگی در مونیخ و یا برلین وجود دارد وهم چنین دانشگاه های کوچکتری که در شهر های گریفسوالد و اسن واقع شده که گزینه مناسبی برای تحصیل مطب دندانپزشکی در آلمان هستند. مدارس قدیمی در گوتینگن و یا سنت هایدلبرگ و موسسات جدید تر نظیر دوسلدورف رگنسبورگ نیز گزینه های مناسب دیگری برای تحصیل رایگان دندانپزشکی در آلمان هستند. در حال حاضر کشور ایران نزدیک به 12 هزار دندانپزشک دارد و هر سال 18 دانشکده دندانپزشکی بیش از هزار دندانپزشک را تربیت می کند. اما باید بدانیم که آیا برای تمامی افراد و تحصیلات موقعیت شغلی و بازار کار وجود دارد یا خیر.

سفر رابرت مالی به عربستان و مذاکره با فیصل بن فرحان درباره ایران

پس از اینکه دوره عمومی دندانپزشکی به پایان رسید، یک سری گرایش های مختلف وجود دارد تا دندانپزشک بتواند رویکرد کاری خود را به طور روتین دنبال نماید. یکی از گرایش ها ارتودنسی است که از گذشته تا به امروزه هم به صورت ثابت و هم متحرک بسیار توجه قرار گرفته است. همینطور کسانی که قصد دارند در راستای مشکلات دندان کودکان فعالیت داشته باشند باید به سراغ گرایش پدو دنتیست بروند که مشهور به دندانپزشکی اطفال است. یک سری از گرایش ها است که بیشتر برای تشخیص بیماری های دهان در نظر گرفته می شود و حالت تئوری و پژوهشی دارد. بخش های دیگر اعم از رادیولوژی دهان و فک و صورت و متخصص درمان ریشه که به آن اندودنتیست گفته می شود گرایش های پولساز هستند.

چنانچه سوالات خود را در ذیل همین مقاله و در قسمت دیدگاه مطرح نمایید در اسرع وقت پاسخ سوالات خود را دریافت خواهید نمود. تحصیل دندانپزشکی در آلمان از این جهت مورد استقبال دانشجویان در سراسر دنیا قرار گرفته است که دانشجویان این شرایط را خواهند داشت که در یکی از بهترین رشته های تحصیلی و در یکی از بهترین کشورها بتوانند به صورت رایگان تحصیل نمایند. بیشتر دانشگاه ها هزینه ای به جز شهریه بسیار اندک و هزینه های مربوط به اتحادیه دانشجویی را دریافت نمی کنند که این شهریه ها نیز در حال حاضر حدود 500 یورو در برخی از دانشگاه ها می باشد. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی آلمان از 2000 تا یورو در سال متغیر است.

دندانپزشکی

بدن قوی و سالم نیز از نیازهای دیگر موفقیت در دندانپزشکی است چراکه دندانپزشکان ساعت ها بر روی بیماران خم می شوند و به درمان دندان ها مشغول می شوند. همچنین اگر می خواهید پزشک شوید اما توانایی شیفت های سنگین را ندارید، دندانپزشکی رشته ای مناسب برای شماست. درمان های ارتودنسی مثل استفاده از براکت ها برای منظم کردن دندان هایی که کج شده و یا به درستی کنار هم قرار نگرفته اند، استفاده می شود. تمیز کردن دندان های کج، کار سختی می باشد و همین موضوع با گذشت زمان موجب پوسیدگی دندان ها شده و یا بیماری های لثه را به دنبال خواهند داشت. متخصص ارتودنسی با کمک عکس برداری و یا ابزار های دیگر نیاز شما به ارتودنسی را تشخیص خواهد داد.

فوق تخصص دندانپزشکی

بنابراین در قدم اول شما باید مشکل خود را در نظر گرفته و راجع به سوابق دندانپزشک مورد نظرتان تحقیق کنید. گاهی اوقات هم ممکن است شما نیمه شب دچار دندان درد شده و به دنبال یک دندانپزشکی شبانه روزی در کرج بگردید. بنابراین در تمام این حالات بهترین راه حل سرچ کردن در اینترنت و استفاده از سایت های معتبر است.

برای شرکت در این آزمون هیچ گونه محدودیتی در رابطه با تابعیت، وضعیت اقامت یا سن وجود ندارد. با این حال این آزمون فقط به زبان سوئدی برگزار می‌شود، بنابراین مسئله مهم این است که داوطلبان به زبان سوئدی مسلط باشند.هزینه شرکت در آزمون استعداد تحصیلی سوئد450 کرون است. این آزمون تنها دو بار در سال، یک بار در پاییز و یک بار در بهار برگزار می‌ شود. حدود یک سوم از افراد پذیرفته شده در دانشگاه‌ های سوئد براساس نتایج آزمون SweSAT پذیرفته می‌ شوند.

بنابراین اگر فرد به نیم سال اول، یعنی سپتامبر نرسد، باید تا سال بعد منتظر بماند. از آنجا که سطح علمی دانشگاه های آلمان بالاست، در رشته های علوم پزشکی، از جمله ایمپلنت دندان، بسیاری از دانشگاه های آن مورد تایید وزارت بهداشت هستند. منتهی یکی از مهم ترین دلایلی که این کشور را پرطرفدار کرده این است که همچنان در سال 2021 نیز نظام تحصیلی آلمان رایگان است. نتیجتا دانشجویان اگر موفق به قبولی و اخذ پذیرش از یک دانشگاه دولتی آلمان شوند، تنها دغدغه ای که خواهند داشت، هزینه های ماهیانه زندگی و تمرکز روی دروس دانشگاهی است. در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، اطلاعاتی در خصوص تحصیل دندانپزشکی در آلمان در سال 2021 ارائه گردیده است. معمولا دندانپزشکان عمومی از خود به عنوان جراح دندانپزشک یاد می کنند که این جراح همانطور که گفته شد با جراحی فک و صورت متفاوت می باشد.

misc