دندانپزشک زیبایی به چه کسی گفته میشود؟

پس از جراحی با توجه به کیفیت استخوان و واکنش بافتی بیمار، مقداری درد و تورم وجود دارد که دارو های مسکن تجویز شده توسط دندانپزشک کاهش می یابد. برای جلوگیری از تورم غیر عادی و کاهش آن داروهای استروئیدی برای یک یا دو روز تجویز خواهد شد به علاوه توصیه می شود که حتما از کمپرس سرد از سمت خارجی صورت هر بار به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه با فاصله های زمانی ۱۰ – ۲۰ دقیقه ای در یکی دو روز پس از جراحی ایمپلنت دندان استفاده کنید. تنها راه چاره ی این مشکل تا سال های گذشته کمک گرفتن از روش بریج و یا دندان مصنوعی بود اما خوشبختانه امروزه کاشت دندان به عنوان یک روش مناسب و ایده آل برای کمک به افراد به وجود آمده است که این روش برای افرادی که دندان های خود را از دست داده اند توصیه می شود. با آنکه دانش دندان پزشکی پیشرفت های زیادی کرده است اما هنوز هم انسان های زیادی با افتادن دندان های خود دست و پنجه نرم می کنند که دلایلی همچون آسیب دیدن در تصادفات ، برخورد ضربه در اثر فعالیت های ورزشی ، پوسیدگی دندان ها ، بیماری های پریودنتال و …

متخصص دندانپزشکی

This has been created with GSA Content Generator Demoversion.

در مقابل دندان های مصنوعی همین موضوع صحبت کردن می باشد.

شما می توانید هر روز دو بار مسواک بزنید ولی لثه های بسیار ملتهبی داشته باشید، در صورت عدم استفاده از نخ دندان احتمال تشکیل بیماری های پریودنتال افزایش می یابد. دندان ها هیچگاه بدون وجود لثه ها، زیبا به چشم نمی آیند و بیشتر شبیه به ساختارهای دراز و بلندی هستند که از استخوان بیرون زده اند. علل خارج دهانی که در نتیجه عوارض گوارشی به وجود می آیند. زیرا موجب غیرطبیعی بودن دندان ها و کاهش زیبایی چهره می شود. در مورد متخلخل بودن روکش های کامپوزیت، مستعد لک شدن هستند. • درست شدن شیوه ی حرف زدن : یکی از دلایل برتری کاشت دندان در مقابل دندان های مصنوعی همین موضوع صحبت کردن می باشد. • جویدن راحت غذا ها : کسی که دندان خود را کاشته است می تواند انواع خوراکی ها و غذا های سفت را بدون ترس از شکستن دندان ها و بدون هیچ دردی میل کند چرا که در کاشت دندان پایه ایمپلنت و تاج دندان مصنوعی درون استخوان فک به صورت پایدار و مستحکم قرار گرفته اند. • ماندگاری و طول عمر ایمپلنت : ایمپلنت ها از دوام و طول عمر بالاتری برخوردار بوده و اگر فرد بیمار به خوبی از آن ها مراقبت کرده و بهداشت دهان و دندان را نیز رعایت کند ایمپلنت ها را می تواند تا آخر عمر در دهان خود بدون هیچ مشکلی نگه دارد.

با گذشت زمان و تغییر دهان، دندان های مصنوعی شما احتمالا دیگر به خوبی در جای خود قرار نگیرد. برخی از مردم از این که لازم است دندان خود را در شب دربیاورند ناراحت هستند. از آنجایی که روکش ایمپلنت تا حدودا یکسال با چسب موقت چسبانده می شود، این اتفاق ممکن است بیافتد که با مراجعه به پزشک خود، و بدون هزینه برای شما مجددا چسبانده می شود، در این مرحله در صورتی که پزشک تشخیص بدهد که همه شرایط استاندارد فراهم می باشد بنابه تشخیص خود با چسب دائم چسبانده می شود. معمولا در این حالت درمانی جز خارج کردن ایمپلنت توسط جراحی مخصوص و کاشت مجدد ایمپلنت در ناحیه وجود ندارد.لذا در صورتی که ایمپلنت دندانی شما در دهان، دچار دردهای مکرر و یا ناراحتی زیاد هنگا جویدن دارد، حتما به پزشک خود مراجعه کنید. استفاده از رابردم و بزاقکش با حجم زیاد میتوانند به حداقل رساندن آئروسلها و یا جلوگیری از پخش شدن آنها در حین رویه درمانی کمک کند. حداقل 12 ساعت بعد از عمل کاشت دندان از آبکشی دهان و یا استفاده از دهان شویه ها خودداری کنید. پس از عمل جراحی کاشت ایمپلنت ، مرکز تخصصی دکتر مهرداد با شما در ارتباط خواهد بود تا اطمینان حاصل شود که هیچگونه مشکلی مواجه نیستید سپس ایمپلنت دندان بدون اعمال هیچگونه فشاری به مدت 3 تا 4 ماه رها خواهد شد و بعد از آن وارد فاز بعدی و ادامه درمان می شویم .

  • ترمیم همرنگ دندان
  • و
  • کبود شدن لب ها
  • کامپوزیت در یک جلسه بر روی دندان قابل اجرا می باشد
  • رادیولوژی دهان و فک و صورت
  • بریج FRC

عدم توجه به دلیل هر یک از این موارد پیش آمده پس از ایمپلنت دندان می تواند کل درمان کاشت ایمپلنت دندان را با شکست مواجه سازد یا آن که بیمار احساس نماید صرف هزینه و وقت فراوان، بیهوده بوده است! شما می توانید جهت سهولت بیشتر در تغذیه یک طرف از دهان را ایمپلنت انجام داده و با طرف مقابل تغذیه نمایید و بعد از گذشت چندماه و قرارگرفتن روکشها طرف دیگر دهان را ایمپلنت نمایید و در صورتیکه بطور همزمان دو طرف را ایمپلنت کردید لازم به ذکر است که بدانید در طی این چند ماه تا رسیدن وقت قالبگیری به هیچ عنوان بروی این پایه ها فشار وارد نکنید و مواد غذایی خود را با میکس کردن میل نمایید رعایت مواردی که به شما گفته خواهد شد باعث می شود که ایمپلنتهای بسیار محکمی را سالیان سال به همراه داشته و هرگونه تغذیه ای بعد از روکش شدن داشته باشید و هیچ منع تغذیه ای بعد از روکش نخواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *