دکتر نجمه اخلاقی ، متخصص دندانپزشکی کودکان

خصوصیات کلینیک دندانپزشکی شامل کادر فنی و خدماتی، همچنین امکاناتی که در آن قرار گرفته است تا دکوراسیونی که برای کلینیک در نظر گرفته می شود را شامل می شود. امروزه همسو با استقبال زیاد از خدمات زیبایی دندانپزشکی میزان تردید در استفاده از این خدمات نیز افزایش یافته است. البته نحوه مراقبت از کامپوزیت در افزایش طول عمر آن تاثیر بسزایی دارد. ایمپلنت که اکثر افراد آن را با عنوان کاشت دندان می شناسند، به جای دندان های از بین رفته قرار می گیرد. برخی افراد به علت کوتاه بودن دندان، زمان خندیدن و صحبت کردن لثه هایشان مشخص می شود که به آن لبخند لثه ای گفته می شود. جایگذاری ایمپلنت و کشیدن دندان آسیب دیده را می توان طی یک جلسه جراحی که به روش ایمپلنت فوری یک جلسه ای مرسوم است، انجام داد. در روش کامپوزیت ونیر دندانپزشک ابتدا سطح مورد نظر برای کامپوزیت را کاملا سفید کرده و بعد ماده مخصوص چسبنده ای را روی دندان ها ریخته و در آخر مواد کامپوزیت را روی آن قرار می دهد.

  • دندانپزشک عمومی برای بررسی اولیه کودکان
  • نیکوتین خوراکی
  • لمینت دندان
  • پایداری کمتری نسبت به دیگر انتخاب ها دارد

شاید یکی از مهمترین دغدغه افراد برای انجام خدمات زیبایی دندان تاثیر گذشت زمان بر کیفیت آنها است . در حوزه گیمینگ، پلتفرمها و اکوسیستمهای مختلفی وجود دارد که با توجه به نیاز خود میتوانید یکی از آنها را انتخاب کنید. لبخند یکی از اجزای مهم صورت و یکی از مهمترین فاکتور ها در زیبایی چهره است. از نظر پزشکی، تمامی نورهایی که به صورت مستقیم به چشم تابانده می شود، می تواند خطراتی را در پی داشته باشد. قبل از کامپوزیت کردن متخصص باید از تمامی دندان های فک شما معینه کند تا وضعیت موجود کاملا آشکار شود. تمامی این مراحل در مطب انجام شده و نیازی به لابراتوار نیست. کامپوزیت دندان برای چه کسانی مناسب نیست؟ بیماری آفت دهانی عامل ویروسی ندارد و مسری نیست. زمانی که شکل کامپوزیت دندان کاملا تایید شد، با تاباندن نور لیزر آن را سفت می کنند تا پیوند بین کامپوزیت دندان و عامل پیوند دهنده برقرار شود. به علاوه زمانی که افراد از سفیدی دندان انتظاری دارند که دیگر روش ها سفیدی آن را برآورده نمی کند، ترجیح می دهند از کامپوزیت دندان استفاده کنند. همانطور که اشاره شد، کامپوزیت ونیر را می توان در شرایطی که دندان ها شکسته و یا لب پر شده و یا زمانی که افراد مایل به ارتودنسی جهت مرتب کردن دندان هایشان نیستند، استفاده کرد.

کامپوزیت دندان

البته برای حل مشکلات ناشی از دندان قروچه می توان از نایت گارد (محافظ دندان) استفاده کرد، بدین ترتیب این افراد نیز می توانند از مزایای کامپوزیت دندان بهره ببرند. یک دندانپزشک خوب با بهره گیری از بهترین مواد، نواقص دندان های زیباجو را با این روش می تواند به بهترین شکل ممکن برطرف نماید. همچنین ممکن است فرد دارای دندان های منظمی باشد، اما برای تغییر در رنگ دندان ها از این روش استفاده کند تا یک لبخند جذاب و زیبا داشته باشد. در بعضی جمجمه ها، روی دندان ها، روکش هایی از جنس طلا وجود دارد که برای زیبایی قرار داده شده اند. در نهایت اضافات برداشته شد و برای ایجاد یک سطح کاملا صاف و شفاف و زیباسازی کامپوزیت ها، پولیش انجام می شود. ماندگاری کامپوزیت ها، معمولا بین 4 تا 8 سال متغیر می باشد. قیمت ایمپلنت در تهران بسیار متغیر می باشد. معمولاً این کار شب تا صبح انجام می شود، این کار برای استراحت بافت های لثه و بافتهای دهان انجام می شود و اگر ۲۴ ساعته دندان های مصنوعی روی لثه باشند باشند، عفونت های قارچی بر روی مخاط دهان تشکیل می شود که بسیار هم عفونت های سر سختی هستند و درمان آنها بسیار دشوار است. Data has been generated by GSA Content Generator Demoversion!

در برخی از مواقع که معمولا به ندرت رخ می دهد ممکن است ایمپلنت عفونت کرده و استفاده از این روش موفق آمیز نباشد. کسانی که دارای دندان با پوسیدگی وسیع هستند، بعد از انجام کامپوزیت یا لمینت دندان پوسیدگی یا عفونت به لثه هایشان موکول می گردد. هنگامی که پوسیدگی دندان توسط دندانپزشک برداشته می شود، از کامپوزیت دندان می توان برای ترمیم شکل ظاهری دندان و پر کردن فضای خالی بین دندان ها استفاده کرد. از آنجا که دندانهای اطراف برای حمایت از دندان کاشته شده تغییر نمیکنند، تعداد بیشتری از دندان های شما دست نخورده باقی میماند، به همین دلیل کیفیت سلامت دهان و دندان برای مدت طولانی تری محافظت میشود. در همین جلسه دندانپزشک با توجه به خواسته شما اعلام می کند که مدت زمان درمان چقدر است و هزینه انجام روکش چقدر می شود. با توجه به موقعیت طراحی شده یک راهنمای جراحی برای اینکه در دهان قرار گیرد و ما را در هنگام جراحی هدایت کند تا ایمپلنتها را در موقعیت از پیش طراحی شده قرار دهیم ساخته می شود . مراحل عمل جراحی دیجیتال همچنین به ما اجازه می دهد که روش را برای به حداقل رساندن اختلالات لثه و فک بهینه سازی کنیم. This data has been created with GSA Content Generator Demoversion!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *