رشته دندانپزشکی – معرفی رشته دندان پزشکی ویژه انتخاب رشته کنکور تجربی – مشاوران 100

ایمپلنت دندان یکی از درمان های دندانپزشکی بوده که بسیاری از بیماران جهت درمان دندانهای خود به این روش رو می آورند. پس از مشاهده ی بروز خرابی بهترین کار اقدام سریع و مراجعه ی فوری به کلینیک دندانپزشکی برای برطرف نمودن و جلوگیری از خرابی بیشتر است. اگر فردی به هر دلیل دندان های یک فک و یا هر دو فک خود را از دست بدهد به ایمپلنت کامل دندان یا همان ایمپلنت کل دهان نیاز خواهد داشت.ایمپلنت دندان ها در مقایسه با دندان مصنوعی و بریج دندان بهترین و ماندگار ترین روش برای جایگزین کردن نواحی بی دندانی است. بدیهی است که بهترین جایگزین دندان ، ایمپلنت است اما در این جایگزینی ما باید به فکر زیبایی بیمار نیز باشیم. پایه پلاستیکی ممکن است دارای چارچوب فلزی نیز باشد. در روش کاشت دندان مصنوعی، این دندان ها به یک پایه پلاستیکی که همرنگ لثه می باشند، متصل می گردند. در ارتباط با خصوصیات یک دندانپزشک خوب معیارهای متعددی وجود دارد که در سایر مقاله ها به آن اشاره کرده و می کنم. این خدمات شامل ایمپلنتهای پیشرفته، جراحی زیبایی بینی و پلک، لیفت صورت، جراحی دندانهای نهفته و پاتولوژیک و سایر خدمات متنوعی است که جزئیات آنها را می توانید در همین سایت ملاحظه کنید.

  • درد در محل برجستگی ها
  • تخلیه آبسه
  • استفاده از سوزن آلوده مثلا در هنگام خالکوبی کردن
  • مسواک زدن با خمیر دندان های سفید کننده
  • بالا بودن میزان موفقیت عمل کاشت ددان (تقریبا 97 درصد)

پس از آن دندان پزشک معالج، از دندان و فضای بین آنها قالبی آماده کرده و آن را به لابراتوار ارسال می کند. بنابراین در این جراحی دندان قبلی و ریشه آن باید جایگزین شوند. ایمپلنت ریشه ای شکل که یکی از رایج ترین نوع کاشت دندان می باشد. ایمپلنت یک تیتانیوم کوچک ساخته شده توسط انسان است که به عنوان جایگزینی برای ریشه دندان طبیعی از دست رفته عمل می کند. در کاشت دندان به صورت پل ثابت معمولا سه دندان در جای خالی قرار می گیرند که دندان وسط مانند یک پل سبب چسبیدن دندان های کناری به هم می شود. دندان پزشک در جلسه اول، دندان های کناری فضای خالی را مرتب و آماده می سازد تا در مرحله بعد قادر باشد، پل را به دو دندان متصل کند. دقت داشته باشید به طور کلی می توان گفت ایمپلنت دندان قطعات فلزی بوده که از طریق عمل جراحی وارد استخوان فک و زیر لثه شده که در این مرحله هنگامی که متخصص، ایمپلنت را به طور کامل درون استخوان قرار داد اقدام به نصب روکش روی ایمپلنت می کند. از آنجایی که روکش دندان سرامیکی به قالب گیری و لابراتور احتیاج دارد و ممکن است به چند جلسه بکشد در مقایسه با ونیر کامپوزیت هزینه بیشتری دارد. This article has been created by GSA Content Generator Demoversion.

کامپوزیت دندان

استفاده از ایمپلنت دندان با توجه به مزایای زیادی که دارد امروزه به امری رایج تبدیل شده است. با بهره مندی از تکنولوژی نو و پیشرفت امروزه طول عمر ایمپلنت به طور قابل ملاحظه ای افزایش یافته است. برای کاشت دندان، امروزه در دنیای دندان پزشکی اغلب ایمپلنت های دندانی، ساخته شده از تیتانیوم می باشد، که فلزی با کیفیت بالا و مناسب و مفید برای ایمپلنت محسوب می گردد. کاشت دندان، مانند هر جراحی دیگر با بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر شروع می شود، در نتیجه این عمل، فرد در حین جراحی هیچگونه دردی را احساس نخواهد کرد. از سوی دیگر در چند سال اخیر رشد پزشکان و دندانپزشکان نسبت به نرخ رشد جمعیت افزایش یافته است. برای عملکرد بهتر بدن انسان کلسیم و فسفر را از استخوان فک دور کرده و این مواد معدنی را به قسمت های دیگر بدن که نیازمندند می فرستد. پس از آن با توجه به طرح درمانی انتخاب شده و ضمانت استخوان، ایمپلنت در استخوان فک قرار می گیرد و برای اینکه ایمپلنت با استخوان پیوند خوبی برقرار سازد، به ۱۲ تا ۲۴ هفته زمان احتیاج دارد. در صورت عارض شدن درد از استامینوفن استفاده نمائید و از مصرف داروهای مسکن ضدالتهابی مثل آسپرین و پروفن به علت اینکه خاصیت ضدانعقادی دارند، خودداری نمائید. Post has been created with GSA Content Generator DEMO.

، مهمترین موارد تاثیرگذار را بشناسید.

در پاسخ به سوال اینکه آیا ایمپلنت درد دارد؟ قرار دادن پل در دندان به طور معمول به بیش از یک جلسه زمان نیاز دارد. کاشت دندان بدون ایمپلنت به روش های کاشت پل ثابت و دندان مصنوعی جزیی قابل برداشتن، انجام می شود. لازم است بدانید در اینجا مسئله سردرگم کننده ای که وجود دارد در مورد عوامل موثر و تاثیرگذار در قیمت ایمپلنت دندان می باشد که لازم است جهت اطلاع از این هزینه های دندانپزشکی، مهمترین موارد تاثیرگذار را بشناسید. در صورتی که دندان از دست رفته، عفونی نباشد و مقدار زیادی استخوان در اثر عفونت از دست نرفته باشد، شانس زیادی برای برای جایگزینی همزمان ایمپلنت دندان وجود دارد. قبل از سن 18 سالگی امکان انجام ایمپلنت دندان وجود دارد، اما بعد از رسیدن به سن 18 باید ایمپلنت دندان عوض شود تا اندازه متناسبی با دندان های مجاور داشته باشد. قبل از مصرف آنتی بیوتیک برای دندان درد ابتدا باید علت درد دندان و یا نوع عفونت مشخص شود. علاوه بر این، آنتی بیوتیک ها می توانند عوارض جانبی جدی ایجاد کنند و استفاده بیش از حد از آن منجر به ایجاد سویه های باکتریایی مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *