زیبایی دندان؛ معرفی انواع روشهای بازسازی و زیبایی دندان ها • ستاره

فناوری بعدی طراحی نمای خود ایمپلنت می باشد که در داخل استخوان قرار می گیرد و می تواند استوانه ای یا مخروطی باشد که توسط جراح دندانپزشک یا جراح متخصص لثه طی جلسه مشاوره طرح درمان داده میشود. 5- باعث انقباض عروق اطراف ایمپلنت میشود که خود این امر باعث عدم ترمیم شدن مناسب استخوان و لثه اطراف ایمپلنت میشود. کودکانی که دندان های جلوی را به دلیل ضربه از دست می دهند یا دندان هایشان به طور مادرزادی از بین رفته است ، باید تا هجده سالگی یا کمی بیشتر صبر کنند تا رشد دندان و استخوان فک خود کامل شود. دندان مصنوعی و بریج از جمله راه حل های قدیمی بودند که سالیان سال برای برطرف نمودن مشکل بی دندانی به کار می رفتند و در علم نوین امروزی ایمپلنت های دندانی از جمله ابزارهایی هستند که بیشتر از سایر روش ها مورد استفاده و رضایت بیماران قرار گرفته است. یک دندان پزشک خوب نه تنها به بیمار اهمیت می دهد، بلکه مراقب رفتار خود با کارکنان نیز هست. This post was done by GSA Content Generator Demoversion!

  • دوام و طول عمر ایمپلنتها
  • خوردن غذاهای خیلی سرد و خیلی داغ
  • قوی بودن مهارتهای ارتباطی
  • درد ایمپلنت تا 15 روز بعد از انجام
  • به صورت مرتب از دهانشویه های استفاده کنید
  • بیمه ما
  • نوشیدن مایعات جهت هیدراته بودن بدن با مشکل روبرو است

فرآیند باندینگ دندان تنها در یک یا دو جلسه انجام داده میشود و تا سالیان شکل ظاهری دندان را زیباتر میکند. تنها در مواقعی می توان از این نوع استفاده کرد که فضای بسیار کمی موجود باشد. خونریزی : پس از جراحی ایمپلنت خونریزی طی چند ساعت اول بعد از جراحی ممکن است بروز کند که بهترین روش برای توقف خونریزی ، فشردن گاز استریل در ناحیه دهان و نگه داشتن آن به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه است. که میتوان گفت اگر سرعت عمل و دقت متخصص ایمپلنت بالا باشد و اگر بتوان از روش خاص تکنیک پانچ ( pounch) یا روش بدون شکافتن لثه ( Flapless Technique) استفاده کرد ، درد یا وجود ندارد یا به حداقل میزان خواهد رسید و گاها این نگرانی درد بعد از جراحی کاشت ایمپلنت نیز وجود دارد و در صورت بروز به کمک مسکن های روتین و حتی با بهره گیری از لیزر های کم توان می توان این نگرانی بیماران را برطرف نمود. در شکافی که در استخوان فک ایجاد شده است قسمت فلزی ایمپلنت دندان (پایه تیتانیوم) قرار می گیرد.

ایمپلنت دندان

روش جدیدی با نام پانچ تکنیک ( punch Technique ) و یا تکنیک بدون شکاف ( Flapless Technique ) وجود دارد که هیچ گونه بخیه و شکافتن و به طبع آن خونریزی وجود ندارد که همین روش بدون جراحی باعث رضایتمندی بالایی برای بیمار میشود چرا که استرس ناشی از استفاده از تیغ جراحی و یا ترس از بخیه یا خونریزی که خود باعث بروز درد و تورم میشود برای بیمار بسیار کاهش می یابد و مهمتر از همه کاهش زمان کاشت ایمپلنت میباشد و پروسه درمان کاهش می یابد که البته نکته قابل توجه این است که باید ضخامت استخوان دارای میزان مناسبی برای این متد بدون جراحی ایمپلنت باشد و البته نیاز به مهارت جراح و متخصص درمانگر می باشد و خوشبختانه در مرکز تخصصی ما امکان ارائه این خدمات کاشت ایمپلنت بدون جراحی وجود دارد و همچنین به علت بهره گیری از لیزر کم توان در مرکز ما باعث به حداقل رسیدن طول درمان ایمپلنت و دسترسی زودتر به روکش برای بیماران عزیز میسر میشود. طبق مطالعات انجام شده مشخص شده که دوری از داروهای اعصاب و آرام بخش ها که باعث بازجذب سرتونین میشود و همچنین داروهای پوکی استخوان که به آنها آلندرونات ها می گویند ، باعث بهبود نتیجه ایمپلنت میشوند.

دندانپزشکی تهران

افزایش عزت نفس، اعتماد به نفس و سلامتی عمومی شما ارزشمند است. آیا تا کنون پیش آمده از شخصی که به او اعتماد دارید، بخواهید دهانتان را بو کند و در مورد بوی دهانتان صادقانه به شما نظر دهد؟ در نتیجه این مجموعه اتفاقات باعث از بین رفتن دندان های جلویی شده که غالباً دچار افت عزت نفس و اعتماد به نفس ما میشود. تورم : از واکنش های طبیعی بدن نسبت به فرایند جراحی و ترمیم آن ناحیه است که معمولا ۲۴ ساعت بعد از جراحی بروز می کند و تا یک روز باقی می ماند و حداکثر ۷ تا ۱۰ روز بعد از آن تورم بر طرف میشود. در حدود 3 درصد باقی مانده، به جای اینکه ایمپلنت به بافت پیوند استخوانی بچسپد به لثه متصل می شود که باید از نو عمل کاشت را انجام داد. برای کاهش این تورم توصیه میشود که در ۲۴ ساعت اول طی دوره های ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ای از کمپرس یخ ( به صورت متناوب ) استفاده گردد و پس از ۴۸ ساعت نیز برای کاهش درد و تورم از کمپرس گرم استفاده شود. این باکتری از طریق تماس با افراد بیمار منتقل میشود همچنین استفاده از آنتی بیوتیک در بهبود عفونت گلو موثر است.از علائم ابتلا به این باکتری تب،سردرد، حالت تهوع، درد معده، درد عضلانی و…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *