سلامت دندانها و خوراکیهای ممنوع!

مهمترین دروس دانشگاهی رشته دندانپزشکی چه هستند؟ اگر چه هنوز دلیل این امر مشخص نیست. اگر بگوییم هیچ دردی ندارد، دروغ است ولی درد کاشت دندان به قدری نیست که غیر قابل تحمل باشد. ضمن این که چون پروتز، نیروهای جویئنی را به پایه های ایمپلنت منتقل می کند، اگر به صورت اصولی و علمی طراحی و ساخته نشود می تواند با اعمال نیرو های غیر استاندارد موجب فشار نا متعارف بر روی ایمپلنت ها و تحلیل استخوان اطراف آن ها و لقی و از دست رفتن آن ها شود. پزشکی نزدیک ۲۷ رشته واسه تخصص داره (دوره رزیدنتی) که این تخصص ها هم بعضیشون چند تا فوق تخصص بعد از اتمام تخصص دارن. تصویربرداری دقیق 3 بعدی یا سی تی اسکن فک امکان ارزیابی دقیق ساختار استخوان ، نقشه برداری از مناطقی که بهترین ترکم استخوان را دارند ، تصمیم گیری در مورد موقعیت دقیق کاشت ایمپلنت و حتی ایجاد پروتز دائمی قبل از جراحی کاشت دندان را فراهم می کند. This content was created with the help of GSA Content Generator Demoversion!

ان نسبت به گذشته کمتر شده است.

حتی افرادی که در سرما و گرمای خیلی زیاد دچار حساسیت دندانی می شوند، قادرند از زیرکونیا استفاده کنند زیرا عایق است و حرارت یا سرما را منتقل نمی کند. افرادی که مشکلاتی در رابطه با ظاهر بد دندان مانند دندانهای زرد ، دندانهای تغییر شکل یافته و مشکلات مشابه دارند ، معمولاً به جای دندانپزشک عمومی به دندانپزشک زیبایی مراجعه می کنند. علاوه بر نوشابهها، نوشیدنیهای ورزشی و نوشیدنیهای انرژیزا چه نوشیدنیهای دیگر ممکن است دندانهای شما را در معرض خطر قرار دهند؟ بنابراین خطر از دست دادن ایمپلنت دندان در این دسته از افراد بیشتر است. باید توجه داشت که به دلیل افزایش پذیرش این رشته، خطر اشباع شدن رشته دندانپزشکی تا چند سال دیگر یا کاهش درآمد آنها دور از انتظار نیست. از طرفی نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا به دلیل افزایش بهداشت عمومی و بهداشت دهان و دندان، حجم کاری دندانپزشکان نسبت به گذشته کمتر شده است. بهرهگیری از جدیدترین روشهای درمانی برای بیماران و از طرفی رقابت کاری، لزوم مطالعه و فراگیری دانش روز دندانپزشکی را نشان میدهند. حداکثر تورم در مدت 48-24 ساعت بعد از جراحی بوجود میآید که سپس تدریجاً کاهش یافته و طی 10-7 روز از بین میرود. اما در مراکز ایمپلنت دندان مجهز این روش میتواند در چند ساعت به پایان برسد.

این بدان معناست که یک متخصص ایمپلنت دندان بیش از 300 ساعت آموزش بعد از اخذ دکترای مربوط به موضوع ایمپلنت را گذرانده است. دوام و ماندگاری کامپوزیت های دندان بالا است اما احتیاج به مراقبت های لازم دارد و فرد باید موارد بهداشتی و نیز اصول تغذیه ای را رعایت کند تا عمر کامپوزیت ها را به بیش از 10 سال برساند . دندانپزشک های این مرکز که هر یک متخصص از دانشگاههای آلمان و انگلستان هستند با بهره گیری از مواد دندانپزشکی درجه یک و تخصصی که تفاوت بسیاری با مواد مصرفی متداول توسط دندانپزشک ها دارند کارآمدترین و با دوام ترین درمان دندانپزشکی را به هزاران مراجعه کننده خود ارایه داده اند. کلینیک فوق تخصصی Dencare از سال 1380 در تهران تاسیس گردیده و از آن زمان تا به امروز سعی در به روز رسانی امکانات داشته و جدید ترین درمانهای تخصصی علم دندانپزشکی را به ایران آورده است . در کلینیک فوق تخصصی Dencare سعی شده است از بهترین و به روز ترین امکانات و تجهیزات دندانپزشکی که به نفع بهبود کیفیت درمان می گردد استفاده شود .

  • آفت بزرگ کمتر ظاهر میشود
  • چنانچه همه دندان ها از دست رفته باشد
  • کاهش اشتها
  • آماده سازی استخوان فک ( پیوند استخوان ) در صورت نیاز
  • هماهنگی خوب چشم و دست
  • تورم یا خون ریزی لثه
  • مشکلات غیرطبیعی سینوس
  • شل کنندههای عضلانی تیزانیدین و باکلوفن

گران ترین رشته تحصلیی دانشگاه آزاد و پردیس خودگردان از نظر شهریه رشته دندانپزشکی و بعد پزشکیه. شهریه دانشگاه آزاد برای رشته دندانپزشکی هم الان هر ترم حدودا بین ۷ تا ۸ میلیون تومانه که بیشترش شهریه ثابته. بنابراین دانشجویان و دندانپزشکان، نباید خود را به دروس دانشگاهی و آموزشهای تئوری محدود کنند، بلکه باید از هر فرصتی برای افزایش مهارتهای علمی و عملی خود نهایت استفاده را ببرند. همچنین همایشها و کنگرههای علمی نقش زیادی در افزایش دانش و مهارت دندانپزشکان و تبادل اطلاعات دارد. در چند سال اخیر پذیرش در رشته دندانپزشکی نسبت به جمعیت شرکتکنندگان افزایش یافته ولی با این حال در برخی از شهرستانهای کشور شاهد کمبود دندانپزشک هستیم. در کنکور سراسری تجربی سال ۹۵ دانشگاه های دولتی در دوره روازنه و پردیس های خودگردان و تعهد خدمت و ظرفیت مازاد و بورسیه ها جمعا حدود ۱۶۰۰ نفر دانشجو رشته دندانپزشکی پذیرش کردن که حدود ۹۵۰ نفر روزانه بودن. ظرفیت پذیرش رشته دندانپزشکی در مجموع این دانشگاه ها در کنکور ۹۶ حدود ۱۰۰ نفر نسبت به سال قبل کاهش داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *