علائم و نشانه های عفونت ایمپلنت دندان – دندانپزشکی زعفرانیه

چرا هزینه ایمپلنت دندانی گران است ؟ آنتی بیوتیک ها به طور معمول برای آبسه دندان تجویز نمی شوند، اما در صورت گسترش عفونت یا شدت گرفتن آن ممکن است مورد استفاده قرار گیرند. اگر شما دستگاه ایمنی سالمی دارید، حضور باکتری های دهانی در جریان خون شما مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال، اگر سیستم ایمنی ضعیف شده باشد، برای مثال در اثر یک بیماری یا درمان سرطان، باکتری های دهانی در جریان خون (Bacteremia) ممکن است منجر به ایجاد یک عفونت در بخش دیگری از بدن شوند. سیستم ها و مواد مورد استفاده بسیار هماهنگ ، ساده و ایمن هستند. در این روش از نور ال ای دی و یا قوس پلاسما استفاده می شود. در شرایط خاصی میتوان همزمان با کشیدن دندان، ایمپلنت را هم در همان جلسه قرار داد که در اینصورت بایست شرایط استخوان و لثه و دندان ایده ال باشد و در این شرایط بایست بتوان دندان را خیلی محافظه کارانه و با کمترین دستکاری و آسیب به لثه، کشید. ایمپلنت های باریک: برای اشخاصی که بین دندان های آنان و درمیان لثه، فضای کافی برای قرار دادن ریشه دندان مصنوعی یا ایمپلنت وجود ندارد.همچنین در افرادی که تراکم استخوانی کافی ندارند، از این نوع ایمپلنت استفاده می شود.

کامپوزیت دندان

Post was generated with the help of GSA Content Generator DEMO!

متخصص دندانپزشکی

با استفاده از اشعه X- رادیوگرافی اشعه ایکس بایت وینگ(bitewing) سطح استخوان های زیرین را نشان می دهد و مشخص می کند که آیا استخوان بدلیل بیماری پریودنتیت دچار تحلیل شده است یا خیر. در آینده، آزمایش بزاق ممکن است به عنوان وسیله ای برای تشخیص و نظارت بر بیماری هایی همچون دیابت، پارکینسون (Parkinson’s Disease)، سیروز کبدی (Cirrhosis Of The Liver) و بسیاری از بیماری های عفونی، جایگزین آزمایش خون شود. بزاق شامل آنزیم هایی است که باکتری ها را از راه های گوناگون، همچون از بین بردن غشای باکتریایی، مهار رشد و متابولیسم نوعی باکتری خاص و ایجاد اختلال در سیستم های حیاتی آنزیمی باکتریایی، نابود می کنند. بیماری هایی نظیر سرطان و HIV که بر سیستم ایمنی بدن تاثیر می گذارند، می توانند وضعیت لثه ها را تغییر دهند. داروها و درمان هایی که سبب کاهش جریان بزاق می شوند و آنتی بیوتیک هایی که در تعادل معمول باکتری ها در دهان اختلال ایجاد می کنند، همچنین می توانند با اجازه دادن به این باکتری ها برای ورود به جریان خون شما، راه های دفاعی معمول دهان شما را به خطر بیندازند.

باد کردن لثه

This content was done by GSA Content Generator Demoversion!

اندوکاردیت عفونی (Infective Endocarditis)، که در آن باکتری های دهانی وارد جریان خون شده و به پوشش دریچه های قلب بیمار می چسبند، مثالی است از این عارضه. باکتری های دهان شما به طور معمول به داخل جریان خون شما وارد نمی شوند. تئوری این است که باکتری های دهانی توکسین هایی (Toxins) ترشح می کنند که از میان جریان خون مادر به جفت (Placenta) می رسد و در رشد و تکوین جنین مداخله می کند. همچنین بخش هایی خاص از استخوان، به ویژه پروتئین ها، ممکن است در نظارت بر از دست دادن استخوان در زنان و مردان مبتلا به پوکی استخوان (Osteoporosis) مفید باشد. عفونت بافتهای پیرامون ایمپلنت میتواند منجر به لق شدن و از دست دادن آن شود. در یک مطالعه، ۴۶ درصد از شرکت کنندگانی که حداکثر ۹ دندان خود را از دست داده بودند، دارای پلاک در رگ کاروتید بودند؛ در میان افرادی که ۱۰ یا تعداد بیشتری از دندان های خود را از دست داده بودند، ۶۰ درصد این چنین بودند. برند ایمپلنت زایو، جزو محصولات شرکت تجهیزات پزشکی دنتسپلای آلمان می باشد که تحت لیسانس شرکت دنتسپلای آمریکا فعالیت می کند. شرکت سلامت نسل پارسیان (دنتال کالا) که شرکتی موفق در زمینه پروتز های دندان، اجزا و قطعات آن است توانسته فروش و پخش این ایمپلنت را با نازلترین قیمت در اختیار دندانپزشکان و کلینیک های دندانپزشکی در داخل کشورمان قرار دهد.

  • اجتناب از مصرف دخانیات
  • کامپوزیت آکسفورد، 650.000 تومان
  • مزه بد دهان
  • افرادی که به هر علتی دچار لب پریدگی دندان شده اند
  • استفاده از تتراسایکلین بعنوان دهانشویه
  • احساس ناخوشی عمومی
  • افرادی که از دندان مصنوعی استفاده میکنند
  • نیازی به درمان ندارند

بزاق دربردارنده ی پروتئین هایی است که به نام هیستاتین (Histatins) شناخته شده اند، که مانع رشد نوعی قارچ طبیعی به نام کاندیدا آلبیکنز (Candida albicans) می شوند. همینطور، آزمایش معمول بزاق می تواند میزان داروهای غیر قانونی (مواد مخدر)، سم های محیطی، هورمون ها و پادتن ها (آنتی بادی هایی) را که نشانگر هپاتیت یا عفونت HIV هستند، در میان موارد دیگر اندازه گیری کند. وقتی این پروتئین ها توسط عفونت HIV یا دیگر بیماری ها ضعیف شوند، کاندیدا آلبیکنز می تواند به صورت غیرقابل کنترلی رشد کند، که نتیجه آن یک عفونت قارچی به نام «برفک دهان» (Oral Thrush) است. بیش از ۵۰۰ گونه باکتریایی در هر زمان در دهان شما رشد می کنند. دهان شما پنجره ای به سوی آنچه که در سایر بخش های بدنتان در حال روی دادن است می باشد، که اغلب به عنوان نقطه ای سودمند و یاری دهنده برای شناسایی علائم اولیه و نشانه های بیماری های سیستماتیک محسوب می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *