عوارض کامپوزیت دندان

کاهش وافتادگی استخوان در طول سال ها طبیعی است.اما اگراستخوان های فک به طور کامل از بین برود، ممکن است مجبور شوید کل ایمپلنت را جایگزین کنید. اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است برندهای متفاوتی برای ایمپلنت وجود دارد و برخی از آنها ممکن است هزینه پایین تری داشته باشند اما معتبر نباشد. گاهی نیز به دلایل مختلف برای مدتی تخفیفاتی را در نظر می گیرند و اگر بیمار در آن زمان کامپوزیت دندانی خود را انجام بدهد هزینه کمتری خواهد پرداخت. یک قدم کمتر در این فرآیند به معنای صرف هزینه کمتری است. البته، این درمان میتواند از روشهای جراحی سنتی ارزانتر باشد، زیرا این روش به داروها و جلسات درمانی کمتری نیاز دارد. اگر برای کامپوزیت دندان نیاز به تراشیدن دندان باشد، در صورت عدم مراقبت صحیح از این نوع دندان ها به مرور زمان پوسیدگی دندانی خواهید داشت. اگر شما برای ارزان تر شدن درمان ایمپلنت به پیش یک دندانپزشکی مراجعه کنید که مهارت لازم برای انجام این درمان نداشته باشد، ممکن است سبب اینگونه آسیب بشود. عملکرد دندان کاشته شده همانند دندان طبیعی است و متاسفانه مانند آن ممکن است دچار عفونت شود. بعد از فلپ کردن (بلند کردن) لثه از روی استخوان، یک تکه پارچه توری کوچک بین بافت لثه و استخوان قرار میگیرد تا از رشد بافت لثه در فضایی که لازم است استخوان رشد کند جلوگیری کند و برای استخوان و بافتهای متصل به آن این امکان را فراهم میکند تا رشد یافته و در نتیجه از دندان پشتیبانی کند.

سلامت دهان و دندان

This article was created with GSA Content Generator Demoversion!

دندانپزشک خوب

در خلال عمل جراحی: دندانپزشک پوشش لثه شما را بالا کشیده تا به بافتهای زیرین لثه دسترسی پیدا کند. جراحی افزایش طول تاج: در فرآیند افزایش طول تاج دندان، بافت اضافه لثه و استخوان برش داده میشوند تا مقدار بیشتری از دندان طبیعی را نمایان سازد. جایگزینی دندان با پل های پشتیبانی شده با دندان های سنتی اغلب نیاز به خرد کردن دندان هایی دارد که در مجاورت دندان از دست رفته قرار دارند. 5. با مراقبت می توانید سالیان طولانی از آن استفاده نمایید و برای شما ماندگار خواهد بود. همیشه مراقبت از دندان ها را جدی بگیرید چون اگر یکی از دندان های دائمی از بین بروند، از یک سو زیبایی به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و از سویی دیگر استخوان فک تحلیل می رود. از دیگر مزایای جراحی لثه، اصلاح لبخند لثه ای است؛اگر لبخندتان لبخند لثهای است و دندانهایتان کوتاه به نظر میآیند (در این حالت دندانها اندازه مناسبی داشته اما با بافت اضافی لثه پوشانده شدهاند)، ما میتوانیم با انجام یک عمل افزایش طول لثه خط لثهتان را بهبود داده و شما را صاحب یک لبخند زیبا و طبیعی کنیم. یکی دیگر از عفونتهای شایع، پنلوکوپنی (اسحال خونی) میباشد، که یک بیماری کاملا ویروسی است. Article was generated by GSA Content Generator Demoversion.

پریودنتیست می تواند ابتلا به بیماری لثه را درمان کند.

استفاده از داروهای ضد قارچ و رعایت عمومی بهداشت دهان و دندان و استفاده از دهانشویههای مناسب برای درمان این بیماری مفید هستند. در صورتی که بعدا تصمیم به کاشت دندان در آن ناحیه گرفته شود، شرایط درمان ایده آل نخواهد بود و ناچار هستیم روکش غیر استانداردی را بر روی ایمپلنت قرار دهیم که مرتبا در اطراف آن گیر غذایی ایجاد می شود و حتما سطح آن کوتاه تر از دندان های مجاور خواهد بود. پریودنتیست می تواند ابتلا به بیماری لثه را درمان کند. اگر بیماری های لثه درمان نشود، تخریب لثه و استخوان متصل به دندانها ادامه خواهد یافت. در بسیاری از مواقع افراد، به خاطر اینکه دندانهایشان به مرور زمان پوسیده شده است، به دنبال درمان با روکشهای کامپوزیتی هستند. 4. اگر دندان هایتان خیلی نامنظم است، برای کامپوزیت تراش خیلی زیادی روی آنها داده می شود و مینای دندان شما آسیب می بیند. این ماده باندینگ باعث ایجاد پیوندی میکرو مکانیکی به دندان میشود و اجازه میدهد چسبندگی ترمیم بهتر روی دندان قرار گیرد.

  1. برای معاینه هر شش ماه یک بار به دندانپزشک مراجعه کنید
  2. از همه مهمتر، عدم رعایت بهداشت دهان توسط بیمار
  3. اجتناب از تحریک کننده ها
  4. نخ حداقل یک بار در روز
  5. ایمپلنتهای دندان به حفظ ساختار لثه کمک می کند

بهتر است روز اول از غذاهای مایع و سرد استفاده کنید. تا یک یا دو روز اول به خوردن مایعات و غذاهای نرم مانند سوپ، ماست، اسموتی و پوره سیبزمینی ادامه دهید. بعد از بند آمدن خونریزی، میتوانید غذاهای نرم بخورید. میتوانید از یک بسته یخ برای کاهش التهاب استفاده نمایید. زمانی که متخصص ارتودنسی شما، توانایی اجرا روشهای متنوعی را دارد، به راحتی میتوانید روش درمان دلخواهتان را انتخاب کنید و هیچ محدودیتی پیش روی شما نیست. همانطور که اشاره شد افراد باید انتخاب درستی از دندانپزشک داشته باشند تا با نتایج عالی درمان رو به رو شوند. تراکم دندانها و از بین رفتن توازن آنها میتواند تلفظ برخی واژگان را با دشواری مواجه سازد. بعد از کنترل این عوامل، میتوان با یک جراحی پیوند بافت نرم آسیبدیدگی را ترمیم کرده و از تحلیل رفتن بیشتر لثه جلوگیری کرد. جراحی بازسازی استخوان، بعد از بلند کردن بافت لثه از روی استخوان، با شکلدهی به استخوان، این حفرهها را صاف کرده و امکان ورود و رشد باکتری را دشورا میکند. پس از انجام عمل جراحی لثه: پس از اتمام انواع جراحی لثه ، دندانپزشک پوشش لثه را در محل خود بخیه میکند. سپس دندانپزشک سطح ریشه را با وسایل مخصوص صاف کرده و هرگونه ناهمواری که میتواند باکتریها را به خود جذب کرده و باعث عفونتهای آتی شود را از بین میبرد. This post has been generated by GSA Content Generator Demoversion.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *