قانون ۲ دقیقه ای ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران

دو نسخه صورت جلسه مجمع عمومی مؤسس که توسط سهامداران امضا شده باشد.

سرمایه احتیاطی مجمع عمومی می تواند مقرر نماید در صدی از سود قابل تقسیم بعنوان سرمایه (ذخیره ) احتیاطی منظور گردد.

اعضای هیئت نظار را می­توان از بین شرکا یا خارج از شرکا انتخاب کرد اما نباید عضو هیئت مدیره شرکت باشند. این گروه سه نفره موظف است:

مؤسسین و مدیرانی که بر خالف واقع پرداخت تمام سهم الشرکه نقدی و تقویم و تسلیم سهم الشرکه غیر نقدی را در اوراق و اسنادی که باید برای ثبت شرکت بدهند اظهار کرده باشند.

نکته؛ لازم به ذکر است روند ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تهران به نسبت ثبت شرکت های مسئولیت محدود در شهرستانها متفاوت است با این اوصاف که برای ثبت یک شرکت مسئولیت محدود در تهران، می بایست پس از پیشنویس آگهی از طریق پنجره واحد کسب و کار مستقر در اتاق بازرگانی روند ثبت شرکت را پیگیری کنیم و پس از واریزی های حق سالانه و روزنامه ها و حق الثبت مربوط به ثبت شرکت مسئولیت محدود، اقدام به پیش ثبت نام کد اقتصادی و پیش ثبت نام کد کارگاهی کرده باشید.

امکان شرکت در انواع مناقصه و مزایده که برای اشخاص حقوقی تعیین شده است.

تصمیمات راجعه به شرکت باید به اکثریت الاقل نصف سرمایه اتخاذ شود و اگر در دفعه اول این اکثریت حاصل نشد باید تمام شرکاء مجدداً دعوت شوند و در این صورت تصمیمات به اکثریت عددی شرکاء اتخاذ می شود اگر چه اکثریت مزبور داری نصف سرمایه نباشد، اساسنامه شرکت می تواند ترتیب دیگری برای حد نصاب مجامع مقرر دارد..

میزان سرمایه تعیین شده در شرکت میزان مسئولیت هریک از شرکاء می باشد؛

در اسم شرکت باید عبارت با مسئولیت محدود قید شود، و اگر نه شرکت در مقابل اشخاص ثالث تضامنی محسوب می شود و تابع مقررات آن خواهد بود.

تقسیم سود و زیان یا باید در اساسنامه شرکت ذکر شود اگر اشاره ای به آن نشده باشد براساس نسبت سرمایه سود و زیان تقسیم می شود.

درباره وینداد تیم حقوقی وینداد ارتباط با ما فرصت های شغلی

تا کنون با شرایط تاسیس و تفاوت‌های شرکت سهامی خاص و با مسئولیت محدود آشنا شده‌ایم.

وینداد یک موسسه حقوقی نمی‌باشد، بلکه پلتفرمی جهت ارائه مشاوره و امور قراردادی در بستر اینترنت است. خدماتی شامل بانک اسناد حقوقی و قرارداد ها، مشاوره حقوقی تخصصی برای هر قرارداد، امکان درخواست طراحی، تنظیم و بررسی قراردادهای حقوقی و درخواست وکیل برای پیگیری و طرح پرونده ها و دعاوی حقوقی و کیفری برای کسب و کار ها و اصناف است.

پاسخ مشاور کاج ‏۱۶ اسفند ۱۳۹۹ با سلام دوست عزیز کجای متن صحبت از گواهی امضا شده است، ظاهرا شما اشتباه متوجه شده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *