لبخند لثه دکتر کامیار شاطری دندان پزشکی گیشا دندان پزشکی بدون درد ارتودنسی ژنژیوکتومی

عمل جراحی زیبایی لثه برای تغیر شکل لثه و به عبارتی لبخند لثه ای که بهتر به نظر بیاید استفاده می شود. تا جایی که حتی اگر فرد به بعضی بیماری های مزمن مبتلا باشد و یا سلامتی اش دچار مشکلاتی باشد، حتی در صورتی که بهداشت دهان و دندان خود را به طور صحیح و منظم رعایت کند، باز هم در معرض بیماری های لثه ای قرار می گیرد و ممکن است به این بیماری ها مبتلا شود. شروع عمل جراحی لثه با برش بر روی خط لثه توسط دندانپزشک در کرج انجام شده و بعد از آن لثه از روی دندان کنار زده می شود و به سمت بیرون برگردانده می شود. این کار باعث می شود که دندانپزشک به ریشه ها دسترسی کامل داشته باشد و قادر به پاک کردن جرم ها، رسوبات و هفونت های جمع شده بر روی ریشه و لثه باشند. دندانپزشکان برای درمان بیماری‌های لثه از چند روش جراحی لثه استفاده می‌کنند.

غالبا برای به حداقل رساندن عفونت و خونریزی بعد از جراحی و محافظت از زخم و بخیه ها در برابر ضربات مکانیکی پس از جراحی های لثه از پانسمان خمیری شکلی استفاده می شود. اگر در طول یک هفته ی اول پس از جراحی، پانسمان از روی ناحیه ی جراحی کنده شود، لازم است با کلینیک مطب دندانپزشکی تماس بگیرید. این پانسمان تا زمان خارج نمودن نخهای بخیه از ناحیه ی جراحی باید در محل باقی بماند. برای پاک نمودن رو و زیر پانسمان از دهان شویه ای که برای شما تجویز شده است استفاده نمایید. مسواکهایی را که برای شما تجویز شده است در روز ملاقات همراه خود بیاورید.

خدمات آرایشی و زیبایی

جراحان دندان با برداشتن بافت لثه و گاهی اوقات استخوان ، باعث افزایش طول تاج می شوند تا سطح بیشتری از دندان را برای یک روکش فراهم کنند . هدف از روش افزایش طول تاج در مورد دندانهای بسیار پوسیده که نسج کافی از دندان سالم برای نگه داشتن روکش نداشته باشند نیز استفاده میشود . دندان هایی که شکسته یا تحت تأثیر پوسیدگی قسمت زیادی از دندان از بین رفته نیز برای بازسازی دوباره نیاز به افزایش طول تاج دارند . هنگام جراحی مقدار کمی از بافت لثه و استخوان نیز در صورت لزوم باید برداشته شود تا دندان با طول کافی برای کار دندانپزشک مشاهده شود .

  • بیماران حساس تر می توانند از مسکن هایی استفاده کنند که تهیه ی آنها از داروخانه نیاز به نسخه ی پزشک ندارد.
  • آسیب دیدن استخوان ها و تحلیل رفتن آنها باعث می گردد تا دندان های شما پس از مدتی لق شوند.
  • حال اگر شما در پی راهی برای حل این مشکل پیدا کرده و دندان های خود را جرم گیری کنید، آن وقت لثه های شما به وضعیت طبیعی و قبلی خودد باز می گردد.

با ترمیم بافت پیوندی، این جراحی باعث می‌شود ناحیه تحت درمان شرایط عادی و سلامتی خود را به دست آورد. در این روش همچنین می‌توان از پیوند پوست از سایر نقاط بدن نیز در صورت نیاز استفاده کرد. اما ممکن است که بافت لثه در فضایی که باید استخوان وجود داشته باشد یا رشد کند قرار بگیرد و مانع از رشد و قرار گیری استخوان شود. در طی این روش جراحی، جراح دندانپزشک یک قطعه کوچک مش مانندی را بین استخوان و لثه فرد قرار می دهد. برای تبدیل شدن به پریودنتیست، فرد آموزش منظم دانشکده دندانپزشکی را طی می کند. بعد از اینکه فرد این روال را تمام کرد، باید سه سال آموزش تخصصی دریافت کند.

نیاز به معاینه تخصصی دندانپزشکی دارید؟

اولین شخصی که از کاشت ایمپلنت دندان استفاده کرد فردی به نام گوستالارسن اهل کشور سوئد بود که به مدت 40 سال یعنی از زمان کاشت تا پایان عمر خود از آنها استفاده نمود و این امر نشان­‌دهنده سازگاری تیتانیوم با بدن و پیوند آن با بافت زنده استخوانی بود. از آن دوران تاکنون میلیون­‌ها نفر در سراسر جهان از مزایای کاشت ایمپلنت بهره گرفتند تا سلامتی و ایمنی بدن خود را در برابر بیماری­‌هایی که به دلیل نداشتن دندان در فرد ایجاد می­‌شود را بالا ببرند. کشور ایران نیز در درمان دندانپزشکی از دنیا جا نماند و اساتید و متخصصین دندانپزشکی با آموزش‌­ها و مهارت‌هایی که در این زمینه دیده‌­اند بدون اغراق جزو بهترین دندانپزشکان هستند.

جراحی لثه

سیگار کشیدن بهبود و ترمیم را به تاخیر می اندازد و سبب افزایش ناراحتی و درد می شود و ممکن است به خونریزی و ایجاد عفونت در محل جراحی، دامن زند. کشیدن سیگار عامل مهم افزایش شدت و گسترش بیماری های ایمپلنت دندان لثه است و بشدت نتایج درمانهای جراحی و غیر جراحی را تحت تاثیر قرار می دهد. شما باید آگاه باشید که ادامه ی استعمال سیگار و سایر انواع دخانیات خطر عود بیماریهای لثه را به شدت افزایش می دهد.

در صورتی که به علت بزرگ بودن لثه، بین لثه و دندان هایتان تناسب وجود ندارد، شما گزینه ای مناسب برای درمان کانتورینگ لثه با استفاده از لیزر هستید. بیماری لثه وقتی که به حدی برسد که با جرمگیری یا کورتاژ لثه درمان پذیر نباشد نیاز به جراحی لثه ایجاد می شود . جراحی لثه عملی است که در طی آن بافت بیمار درمان ناپذیر لثه باید به روش جراحی برداشته شود . در کلینیک تخصصی دندانپزشکی Dencaere عمل جراحی لثه با کاربرد لیزر دندان AMD آمریکا و بدون خونریزی لثه و درد و تورم وبخیه انجام می گیرد .

general