لمینت،کامپوزیت و ایمپلنت دندان

1- ایمپلنت دندان باعث حفظ استخوان فک میشود چون پایه ایمپلنت در داخل استخوان قرار میگیرد، نیروهای جویدن را به استخوان فک منتقل می کند و بنابراین باعث حفظ استخوان و از تحلیل آن جلوگیری میکند. 2- از انجا که نیروها کاملاً به استخوان فک منتقل میشوند بیمار می تواند نیروی بیشتری حین جویدن به ایمپلنت وارد کند و دردی هم احساس نشود. 6- یکی از ویژگی های کاشت دندان این است که استخوان فک را حفظ می کند و چون نیروهای جویدن را به استخوان فک منتقل میکند، باعث حفظ استخوان و جلوگیری از تحلیل آن می شود. پس از حدود ۲ ماه جهت ایمپلنت های دندانی فک پایین و ۳ ماه جهت ایمپلنت های دندانی کاشته شده در فک بالا، لثه بطور محدود دوباره از محل ایمپلنت دندانی کنار زده خواهد شد. در مرحله اول، لثه و دندانها به دقت توسط دندانپزشک متخصص بررسی میشوند تا از نبود عفونت، نرمی لثه، سختی استخوان فک و … استفاده از تکنولوژی پیشرفته در حوزه دندانپزشکی بسیاری از مشکلات مربوط به دندان را قابل درمان کرده است. ممکن فردی تمام دندان هایش را از دست داده باشد می تواند از دندان مصنوعی کامل که به آن دنچر کامل گفته می شود استفاده کند. This content was written with GSA Content Generator DEMO.

دندانپزشک خوب

بسته به محل و میزان آسیب، ممکن است درد در سمتی از گلو یا در مری حس شود. ممکن است تعدادی از دندان های خود را از دست داده باشد، در این حالت می توان از دندان مصنوعی پارسیل که نام دیگر آن پارسیل دنچر است استفاده کرد. گاهی اوقات با داروهای خوراکی هم می شود حس آرام بودن را در بیمار به وجود آورد اگر بیمار شب قبل از جراحی کاشت دندان از داورهای آرامش بخش خوراکی مثلا دیازپام استفاده کند، در روز بعد آرامش بیشتری دارد و درد کمتری احساس میکند و خیلی راحت تر کار برایش انجام می شود، ضمن اینکه تحقیقات نشان داده است انجام درمان ها در ساعت ۹ صبح درد کمتری دارد، یعنی اینکه بدن در این ساعت به لحاظ هورمونی دارای شرایط بهتری است. اگر از پروتز ایمپلنت متحرک یا دندان مصنوعی متکی بر ایمپلنت دندان که اوردنچر نام دارد استفاده شود بین ۲ تا ۵ پایه ایمپلنت قرار می گیرد. در واقع روکش هایی که لا به لای ایمپلنت ها بر روی لثه قرار می گیرد و زیرشان پایه وجود ندارد در اصطلاح پوینتیک نامیده می شود. اما در بعضی اوقات اگر شرایط مساعد باشد دو پایه و چهار روکش هم می توان قرار داد. This post has been done by GSA Content Generator DEMO.

کامپوزیت دندان

2- مسئله دیگر پونتیک یا روکشی است که به جای دندان از دست رفته قرار می گیرد، اولا پونتیک و روکش دندان های پایه به هم متصل هستند و ثانیا پونتیک مماس با لثه یا کمی بالا تر قرار دارد و پایه ای زیر آن قرار نگرفته است. مواد مصرفی یا متریالی که در لابراتوار استفاده می شود نقش بسیار مهمی در زیبایی پروتز ایمپلنت دندان دارد و هر چه از مواد مرغوب تری استفاده شود، مسلماً زیبایی کار بیشتر خواهد بود. 1- مسلماً این درمان هم درمان ایده آلی نیست چون دندان های پایه در دو طرف ناحیه بیدندانی تراشیده می شوند. تکیه گاه دندان های مصنوعی، لثه است و زمانی که فرد غذا می جود چون لثه بافتی بسیار نازک ظریف پر از عصب می باشد و زیر لثه استخوان وجود دارد که بر روی استخوان زیر خود فشرده می شود و باعث ایجاد درد می گردد، بنابراین بیشتر از یک حدی نمی توان به دندان مصنوعی فشار وارد کرد. 7- ایمپلنت دندان در مقایسه با دندان مصنوعی مخاط را پوشش نمی دهد و طعم و دما غذا به خوبی حس می شود، همچنین سبک تر است و حجم کمتری دارد. 4- ایمپلنت مخصوصا زمانی که با پروتز ثابت استفاده شود، به علت کم حجم بودن و عدم پوشش لثه ها، حس لذت بیشتری از غذا خوردن به بیمار می دهد.

  • مصرف برخی داروها مانند داروهای رقیق کننده خون
  • دکتر نازنین نوربخش ، دندانپزشک
  • یک دوم قاشق چای خوری جوش شیرین
  • سلامت عمومی بیمار
  • اصلاح در نحوه صحبت کردن
  • ایمپلنت گذاری تخصصی
  • نحوه نگه داری دندان شیری | طریقه نگه داری دندان شیری
  • روت پلنینگ

3- لذت از غذا خوردن با ایمپلنت دندانی بسیار بیشتر از سایر جایگرین های آن است. 3- انتقال نیرو توسط دندان به استخوان فک، یکی از دلایل لذت از غذا خوردن می باشد که این لذت با استفاده از کاشت ایمپلنت نیز به همین شکل تامین می گردد. پس از آن، قالب به دست آمده از دهان بیمار را برای ساخت پروتز به لابراتور می فرستد. ایمپلنت دندان جلو یکی از راه های جایگزینی دندان های از دست رفته است که معمولا در 3 مرحله کاشت ایمپلنت، اباتمنت و کاشت تاج انجام می شود. وجود داشته باشد از کاشت ایمپلنت در نواحی خطر صرف نظر می کنیم. این موضوع باعث التهاب لثه و پوسیدگی دندان ها می شود. برخی بیماری ها لثه مانند عفونت و بیماری پریودنتال باعث ایجاد التهاب در ناحیه لثه شما می شوند. این تجمع میکروب ها می تواند باعث التهاب لثه و پوسیدگی در دندان های پایه شود که منتج به کوتاه شدن عمر دندان های پایه می شود. درمان بیماری سرطان با مصرف دارو های شیمی درمانی و پرتودرمانی سبب تغییر ماهیت و مقدار تولید بزاق دهان و در نتیجه خشک شدن آن می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *