لمینتلامینت ونیر دندان چیست

این قالب برای لابراتوار دندان سازی فرستاده می شود و طبق نظر پزشک و قالب دندان های بیمار روکش های لمینت برای بیمار ساخته می شود. ما در کلینیک دایادنت از جدیدترین تجهیزات کد کم در لابراتوار دندان سازی اختصاصی خود استفاده می کنیم که این موضوع باعث ظرافت قابل توجه روکش های لمینیت مرکز ما می شود. این روکش ها که در لابراتوار ساخته می شوند برای پزشک ارسال می شوند در جلسه ی بعدی این روکش ها روی دندان های بیمار با استفاده از چسب های مخصوص چسبانده می شوند. پس از اتمام ساخت روکش در لابراتوار باید روکش ها برای پزشک شما ارسال شود. دندان پزشک روکش هایی که به صورت سفارشی برای شما ساخته شده است را بر روی دندان شما می چسباند و باید به صورت کامل اطمینان حاصل کند که روکش های پیوندی مستحکم و صحیح بر روی سطح دندان شما داشته اند. باید نحوه قرار گرفتن لمینت بر روی دندان های شما به صورتی باشد که میان خط لثه و روکش لمینت دندان فاصله ای ایجاد نشود.

  • به عنوان مثال ، افرادی که دارای دندان های کج هستند یا شکاف های دندانی دارند ، بهتر است روکش های انعطاف پذیر و با ثبات بیشتری نسبت به لمینت های دندانی داشته باشند. [newline]با این حال ، اگر مسئله تغییر رنگ یا تراش های جزئی باشد ، لمینت ها گزینه بسیار خوبی هستند زیرا سبک بوده و نیازی به حذف مقدار زیادی از مینای دندان را ندارند.
  • آن بخشی از لثه که در تماس با لمینت شما است تاثیر زیادی بر سالم ماندن و افزایش طول عمر لمینت شما دارد.
  • پیشنهاد ما این است قبل از استفاده از دهانشویه با دندانپزشک خود مشاوره لازم را انجام دهید تا ایشان راهنمایی های لازم را انجام دهند.
  • پس از آن که بیمار رنگ مورد نظر خود را از درجه بندی انتخاب می کند پزشک موظف است نظر خود را اعلام کند و به طبیعی تر شدن نتیجه کار خود کمک کند.
  • در کل لمینت ها مزیت های زیادی نسبت به کامپوزیت ها دارند ولی هزینه ی انجام لمینت نسبت کامپوزیت ها به مراتب بیشتر است.
  • علم دندانپزشکی شیوه ای را معرفی میکند تحت عنوان لامینیت دندان (لمینیت دندان) ، این روش یکی از تکنیک های زیبایی دندان است .

استفاده از خدمات آنلاین سایت مجموعه ما می تواند تجربه ای فوق العاده برای شما باشد. علاوه بر این امکان استفاده از خدماتارتودنسیوایمپلنتدندان نیز در مجموعه ما برای شما وجود دارد. لمینت دندان، پوسته‌ بسیار نازکی است که کلینیک دندانپزشکی از طریق مواد همرنگ دندان ساخته شده است و دارای استحکام و طول عمر بالایی است که برای پوشاندن و بهبود سطح دندان‌ها به کار می‌رود. این روش، ایرادهای مختلف دندان مانند شکل ظاهری و فاصله زیاد بین آن‌ها را از بین می‌برد.

بعد از اتصال لمینت، ما روی آموزش به مراجعان تمرکز می کنیم

ممکن است پزشک قبل از چسباندن لمینت ها دندان های بیمار را تراش دهد که ما در کلینیک زیبایی و دندانپزشکی دایادنت نهایت سعی خودمان را می کنیم که دندان های بیمار تراش نخورد و به مینای دندان فرد آسیبی وارد نشود. در همین جلسه اول بخشی از مینای دندان شما برداشته می شود تا فضای مناسب برای قرارگیری لمینت بر روی دندان به وجود آید. تقریباً مقدار تراشیده شده مینای دندان برابر با ضخامت لمینت و حتی کمتر خواهد بود. بعد از تراشیدن مینا، قالبی برای اندازه گیری روی دندان ها قرار می گیرد تا ونیر متناسب با دندان های شما از روی آن قالب ساخته شود. حدود چند هفته برای آماده سازی ونیر باید صبر کنید که در این فاصله دندان ها با لمینت موقت پوشانده می شود.

لمینت های ساخته شده از ، لایه های سرامیکی نازک به مینای دندان متصل می شوند . افرادی که از لمینت سرامیکی استفاده می کنند، بعد از استفاده از این روش، امکان برگشت به حالت اولیه را ندارند چرا که بخشی از دندان هایشان تراشیده شده است و در صورت برداشتن لمینت، ظاهر نامناسبی پیدا خواهند کرد. افرادی هستند که عادت به ساییدن دندان های خود دارند و به اصطلاح دچار بیماری دندان قروچه هستند. در صورتی که دارای این عادت هستید باید بدانید دندان های شما سریعت تر از دیگر بیماران دچار آسیب می شود و باید از نایت گارد یا محافظ دندان استفاده نمائید. فشاری که با دندان قروچه به دندان شما وارد می شود باعث ترک خوردن، شکستن و افتادن روکش لمینت می شود.

استحکام ونیر چقدر است؟ چه غذاهایی را نباید پس از لمینت بخورم؟

دندان هایی که تراش داده می شوند بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی پوسیده خواهند شد. امروزه داشتن یک لبخند زیبا محال نیست و با توجه به روش های زیبایی و ترمیمی متنوع دندان ها، تمام افراد می توانند از یک لبخند درخشان و جذاب بهره مند شوند. در واقع این مسئله یکی از بیشترین دغدغه هایی است که افراد به کلینیک های دندانپزشکی مراجعه می کنند. زیبایی دندان ها قیمت ایمپلنت دندان یکی از مهمترین مواردی است که زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار داده و سبب افزایش اعتماد به نفس می گردد. یکی از روش هایی که طرفداران بسیاری نیز پیدا کرده است، لمینت دندان می باشد. لمینت می تواند کاربرد و مزیت های متنوعی مانند تغییر رنگ دندان ها، ترمیم لب پر شدن و ترک خوردگی یا شکستگی دندان ها، اصلاح فاصله جزئی بین دندان ها و غیره داشته باشد.

لمینیت دندان

در بسیاری از موارد دیده شده که التهاب لثه افراد بعد از انجام درمان کامپوزیت ونیر و یا لمینت به علت ترس آنها از نزدیک شده به لثه در حین مسواک زدن یا خون ریزی لثه ها حین مسواک زدن اتفاق می افتد. اکیدا توصیه میکنیم، آنچه که بعد از لمینیت دندان اهمیت دارد مسواک زدن صحیح و استفاده مرتب از نخ دندان است. همچنین استفاده نامناسب و زیاد از برخی از دهان شویه ها میتواند روی لامینت دندانتاثیر بگذارد. پیشنهاد ما این است قبل از استفاده از دهانشویه با دندانپزشک خود مشاوره لازم را انجام دهید تا ایشان راهنمایی های لازم را انجام دهند. به همین دلیل ابتدا باید مقدار کمی از مینای سطح دندان برداشته شود تا فضای مناسب برای قرار دادن لمینت روی دندان ایجاد شود. مقدار مینایی که تراشیده می‌شود در بیشتر موارد بین سه دهم تا یک میلی متر است که تقریباً برابر با ضخامت روکش لمینت است.

general