متخصص ارتودنسی چه تفاوتی با دندانپزشک عمومی دارد؟

امروزه متخصصین ارتودنسی و دندانپزشک زیبایی می توانند این خدمات را بهتر از دیگر دندانپزشکان به مشتریان عرضه نمایند، اما این خدمات چیست و چه تفاوت هایی با دندانپزشکی ترمیمی دارد؟ هر چه جنس آن مقاوم تر باشد در نتیجه احتمال شکستگی نیز کاهش می یابد. 1- تکنیک نادرست مسواک زدن: ممکن است در جست و جو برای حفظ پاکیزگی دندانها به این نتیجه رسیده باشید که هر چه دندانها را با وسواس و تحکم بیشتری مسواک بزنید ، بهتر است. از دست دادن دندان جلو ممکن است در اثر حادثه، به دلیل مراقبت نادرست از دندان ها یا به دلیل آسیب دیدن دندان باشد. مراحل درمانی لمینت دندان به این شکل است که دندانپزشک زیبایی با دقت بالا و تجربه خود دندان را تراش میدهد و پس از میزان کردن لبههای دندان از دندانهای موردنظر قالب میگیرد و به لابراتور میفرستد و پس از آماده شدن آن را با چسب مخصوص و دقت بالا روی دندانها میچسباند و محکم میکند که این مراحل نسبت به روش کامپوزیت ونیر نیاز به صرف زمان بالاتری دارد.

  1. سفید کردن دندان
  2. آفت دهان (aphthous stomatitis)
  3. ترمیم و زیبایی
  4. تورم پالپ

بعضی از بیماران تا زمان بهبود محل جراحی کاشت ایمپلنت ممکن است از بریج مریلند استفاده کنند. با روش های و تکنیک های ترمیم دندان کاملا آشنا باشد و بتواند متناسب با نوع دندان و ویژگی های شخص بیمار، بهترین نتیجه ممکن را برای او رقم بزند. آیا رنگ دندان های لمینت شده با دیگر دندان ها متفاوت است ؟ در ذیل به تعدادی از درمانهای زیبایی دندان اشاره میکنیم. متخصصین این حوزه نسبت به دندانپزشکان عمومی دوره های تخصصی بیشتری را گذرانده اند و می توانند زیبایی ساختار دندان ها را بهتر درک کنند. آمارها میگوید با ویزیت و درمان تخصصی بیش از 600 بیمار بشاگردی در 4 روز، کاری کردهاند کارستان. از این رو شما برای ایمپلنت دندان باید دنبال یک کلینیک تخصصی ایمپلنت دندان در تهران باشید که از پزشکان ماهر و متخصص در این زمینه بهره مند می شود. یکی از موادی که امروزه در دندانپزشکی زیاد استفاده میشود روکش دندان است که رایجترین آن روکش فلزی PFM به صورت گستردهای در دندانپزشکی استفاده میشود و به نوعی هر زمانی که بیمار برای درمان به کاربرد روکش نیاز داشت اولین گزینه روکش PFM بود. هیچگاه نمیتوان بدون ترمیم ظاهر دندان، انتظار زیبایی دندان را داشت.

دندانپزشک خوب

تبحر و مهارت دندانپزشک معالج تاثیر بسیار زیادی در برآورد هزینه های ترمیم زیبایی دندان در این عمل ترمیمی دارد. حتی اگر دندانپزشکان عمومی، درمان های ترمیم و زیبایی دیگری مانند پر کردن و سفید کردن را انجام دهند، باز هم این تخصص، تلفیقی از هنر و دانش دندانپزشکی است و نیازمند دوره های مختص به خود میباشد. عمر آن بستگی به جنس و میزان مراقبت خود بیمار دارد اما عمر متوسط آن ۱۰ سال میباشد و در صورت شکستگی یا پریدگی آن قابل ترمیم نیست و باید تعویض شود. ایمپلنت: همان کاشت دندان میباشد که با بهترین روش برای جایگزینی دندان از دست رفته است. چون منِ متخصص دهان و دندان اگر بهترین دندان مصنوعی را برای یک فرد درست کنم، آن دندان مصنوعی باز هم نمیتواند جای دندان قوی و خدایی انسان را پر کند. برای اطلاع دقیق از قیمت دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت باید به همراه عکس های ایمپلنت به پیش متخصص ایمپلنت مراجعه کنید و با بررسی وضعیت فک شما بهترین طرح درمان متناسب با بودجه شما تعیین شود و به وسیله جدول بالا می توانید هزینه حدودی خود را محاسبه کنید. پس از آنکه طول مشخصی از استخوان دریل شد پایه ایمپلنت دندان درون استخوان فک کاشته می شود. Data has been generated with the help of GSA Content Generator DEMO!

بعد از قرار دادن ایمپلنت، استخوان فک شما باید روی آن رشد کند و به پایه تیتانیومی متصل شود. متاسفانه بعضی از افراد اگر 24 ساعت هم در حال مسواک زدن باشند به دلیل عادت های نادرست از جمله خورد قهوه و سیگار کشیدن دارای دندان های زرد و بد رنگ می باشند. ونیر از جنس های شناخته شده دیگری به نام لمینت یا سرامیک که حالت پوسته دارند، ساخته شده است. کامپوزیت ونیر روشی تقریباَ غیر تهاجمی و بدون ضرر برای زیبا کردن لبخند شما میباشد و در طی یک الی دو جلسه شما را به نتیجهی دلخواهتان میرساند و در صورتیکه دندانپزشک شما از مهارت بالایی برخوردار باشد میتواند با همان کامپوزیتها دندانهایتان را فرمدهی کند. تحقیقات نشان میدهد که آپنه خواب نیز میتواند باعث بوی بد دهان شود. تغییر رنگ روی مینای دندان میتواند به علل مختلف مانند مصرف چای، قهوه، سیگار، برخی داروها و حتی با بالا رفتن سن به صورت ارثی اتفاق بیافتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *