معرفی رشته دندانپزشکی

ارتباط دهان و دندان با سلامت کلی و نقش آن در دیگر دستگاه ها مانند گوارش، اهمیت حفظ سلامت و صحت دندان را بازگو می کند. با وجود روش های بهداشتی متعدد امروزی، مراجعه به متخصص دندان پزشک نه تنها در زمان بروز بیماری و ناراحتی، بلکه به صورت مداوم و در بازه های زمانی مشخص نیز توصیه می شود. دانشگاه سچینوا اولین دانشگاه پزشکی و ملی روسیه است که دوره تخصصی بهداشت دهان را همراه با دوره های عملی (داخل دانشگاه) در حین تحصیل ارائه می دهد. فارغ التحصیلان مهارت های تشخیص، درمان، توانبخشی و روش های مدیریتی مراقبت دهان و دندان را کسب می کنند. این دوره شامل نکات مدیریتی در زمینه بیمه پزشکی و معالجه رایگان، کار با تجهیزات استوماتولوژی و تحقیق درباره مواد استوماتولوژی می شود. این دانشگاه همچنین قیمت ایمپلنت دندانی کودکان برای افرادی که دارای درجه تحصیلی عالی باشند نیز ارائه می دهد.

دندان پزشکی علمی تخصصی است که سلامت دهان و دندان را به عنوان عضوی مهم در سلامت جسمی و روحی، حفظ زیبایی و ادای صحیح کلمات تامین می‌کند. دندان پزشکی را می‌توان به دو دسته دندانپزشکی ترمیمی و دندانپزشکی زیبایی تقسیم کرد. زمانی که درصدد مراجعه به دندانپزشک برمی‌آیید، با فهرست پرشماری از نام دندانپزشکان روبرو می‌شوید و این سوال برایتان پیش می‌آید که چطور می‌توانید بهترین متخصص دندانپزشک را انتخاب کنید. پیش از هر چیز باید بدانید که دندانپزشکان مجرب نهایت سعی خود را به کار می‌بندند تا توصیه‌های مفید و کاربردی ارائه دهند و بهترین روش درمان را پیشنهاد دهند. تأمین سلامت جامعه و ارتقاء آن، مقصد نهایی تمامی فعالیتهای بهداشتی – درمانی در کشور عزیزمان می باشد. به منظور دستیابی به این حوزه، ارکان مختلفی در تعامل بوده که مسلما با توجه به اهمیت حفظ سلامت مردم باید از تخصص و تجربه کافی برخوردار باشند.

دست دندان

نداشتن سواد و تخصص در این زمینه نه تنها مانع از این بهینه‌سازی شده بلکه موجب می‌شود تا دندانپزشک توانایی کافی برای برطرف نمودن مشکلات خاص را نداشته باشد. بدین جهت قبل از انجام اقدامات درمانی، حتماً مدارک و درجات علمی یک دندانپزشک زیبایی را در نظر بگیرید. یکی دیگر از سوالاتی که می توانید مطرح کنید آن است که چه مدت است که اقوام یا دوستان شما از هنگام مشکلات پزشکی خود به این دندانپزشک مراجعه می کنند. زمانی که اطمینان حاصل کردید که آن ها برای مدت طولانی تحت نظر یک دندانپزشک قرار داشته اند، می توانید به آن دندانپزشک اطمینان بیش تری داشته باشید. در حقیقت این موضوع نشان می دهد که آن دندانپزشک با ارائه خدمات مناسب توانسته است یک فرد را راضی نگه دارد و او را مجاب کند که در صورت بروز مشکلات دیگر نیز به همان مکان مراجعه کند.

دندانپزشک

با این حال گاهی هشدارهایی از بدن صادر می شود که پیام ضرورت مراجعه زود هنگام به مطب دندان پزشکی را دارد. پوسیدگی دندان، بوی بد دهان، التهاب لثه و نشانه های ناخوشایند دیگر، ضرورت و فوریت مراجعه به دندان پزشک را نشان می دهد. همانگونه که می دانیم تحصیل پزشکی در آلمان به دو صورت تحصیل در دانشگاه دولتی و خصوصی امکانپذیر بوده و هر کدام هزینه های تحصیلی متفاوت دارند.

کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی سپهسالار

دستیاران کلینیک دندانپزشکی به همراه دندانپزشکان مشغول به کار هستند و همچنین دارای وظایف مختلف اداری در دفتر دندانپزشکی هستند. یک دستیار کنار دندانپزشک که از مهارت بالایی برخوردار است، عضو بسیار مهمی در تیم دندانپزشکی تلقی می شود. کاهش اضطراب بیماران، اخذ تصمیم های به موقع، ساده کردن فرایندهای درمانی و افزایش کیفیت درمان از وظایف دستیار کنار دندانپزشک می باشند. دندان پزشکی رشته از زیر شاخه های پزشکی میباشد که دارای دوران تحصیلی کمتری نسبت به رشته های پزشکی دیگر دارد، اما کنکوری که برای این پزشکی در نظر گرفته می شود کمی سخت تر است و رتبه ای که باید بیاورند باید پایین باشد تا بتوانند در این رشته تحصیل کنند.

  • ریشه‌درمانی، رادیولوژی فک و صورت، جراحی دهان، فک و صورت و ارتودنسی از جمله رایج‌ترین زیرشاخه‌های دندانپزشکی به حساب می‌آید.
  • دندانپزشک به فردی گفته می‌شود که در حوزه پزشکی و درمان فعالیت دارد و به شناسایی و درمان مشکلات و بیماری‌های مختلف دهان و دندان می‌پردازد.
  • که در تخصص دندانپزشک اطفال متخصص میباشد، متخصص دندانپزشکی کودکان یا دنداپزشک اطفال باید به روانشناسی کودک و نحوه ی برخورد با کودکان مسلط باشد و بتواند در کوتاهترین زمان اعتماد بیمار را جلب کند و بتواند به بهترین نحو خدمات مورد نیاز کودک را ارائه دهد.
  • فعال بودن در ساعت اولیه روز یا آخرین ساعت بعد از ظهر می تواند یک امتیاز مثبت برای انتخاب دندانپزشک مورد نظر باشد.

misc