معرفی رشته دندانپزشکی

فرد مراجعه کننده به کلینیک دندانپزشکی از بین راههای پیشنهاد شده توسط دندانپزشک راهی را که با توجه به هزینه درمان و بودجه شخص و طول درمان برایش مناسب است را انتخاب می کند. هزینه کاشت دندان در سال 1400 با کمک بریج بسته به انتخاب و جنس روکش متغیر می باشد. از ایمپلنت دندانی برای کاشت دندان تکی تا بریج ایمپلنت چند دندان و حتی برای بازسازی کل دهان در کسانی که تمام دندان هایشان را از دست داده اند کاربرد دارد. زمانی که دندان بیمار آسیب می بیند متخصص ایران ایمپلنت علاوه بر توضیح تفاوت ایمپلنت و بریج دندان از کاشت دندان بریج استفاده می کند و همانند یک روکش عمل کرده و قسمت های آسیب دیده را می پوشاند. فرآیند انجام ایمپلنت می تواند زمان بر باشد، زیرا در ابتدا پایه آن در محل مناسب و بر روی فک قرار می گیرد و با بهبود آن و گذشت زمان می توان دندان را در محل مناسب قرار داد، برای اینکه بیمار در طول این دوره کمتر اذیت شود با استفاده چسب مخصوص، روکش ایمپلنت را بر روی پایه و به صورت موقت قرار می دهند. قرار دادن روکش ایمپلنت به کمک چسب مخصوص دندانپزشکی در محل خود را کاشت دندان با چسب می گویند. Post was generated by GSA Content Generator DEMO.

  • دندان مصنوعی
  • حفظ سلامتی دهان و دندان
  • تکیه گاه دندان های مصنوعی
  • سوپ با تکههای کوچک گوشت
  • به صورت منظم دندانهای مصنوعی خود را تمیز کنید
  • مصرف برخی داروها مانند داروهای رقیق کننده خون
  • دکتر نازنین نوربخش ، دندانپزشک
  • یک دوم قاشق چای خوری جوش شیرین

چسب دندانپزشکی به صورت کلی بر دو نوع می باشد که شامل: چسب پایه رزینی و چسب پایه اسید، نحوه ساخت این چسب ها به این صورت است که دارای دو قسمت بوده و از یک محلول و یک پودر به وجود می آید و باید با هم مخلوط شوند. میلیون ها بیمار از مزایای تیتانیوم استفاده کرده اند. در صورتی که بیمار تنها یک دندان را از دست داده باشد و نمی خواهد هزینه ایمپلنت دندان را پرداخت کند از روش کاشت دندان مصنوعی تکی استفاده می کند. این روش برای بیمار بسیار راحت و بدون درد و تورم وخونریزی لثه است و سریعتر از روش ایمپلنت با جراحی لثه می باشد. در این حالت اباتمنت که قسمتی است که به ایمپلنت پیچ می شود بصورت اختصاصی و خاص آن ایمپلنت و فک ساخته می شود . از آنجایی که دندان کشیده می شود ، استخوان فک به دلیل بی دندانی و نبودن فشار ، دچار تحلیل می شود ، پس اگر شما از روش هایی بجز ایمپلنت برای رفع بی دندانی استفاده کنید تحلیل استخوان فک را خواهید داشت.این تحلیل در استخوان های فک حتی با ترمیم استخوان هم غیر قابل بازگشت به بافت اولیه استخوان خواهد بود و مانند روز اول نخواهد بود.

3 تا 6 ماه متغیر خواهد بود .

ایمپلنت ها پایه ای محکم برای دندان های ثابت و یا قابل جا به جا شدن را ایجاد می نمایند. مشاهده شده است که بعضی از مراجعه کنندگان گرامی در خصوص هزینه ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی سوال پرسیده اند که لازم به ذکر است درمان ارتودنسی با بیمه تامین اجتماعی قابل انجام نمی باشد. بنابراین لازم می شود که بعد از تثبیت شدن و سفت شدن استخوان، پروتز تعویض گردد. اگر در زمینه دندان از دست رفته اقدامی صورت نگیرد اشکالاتی (از جمله انحراف و خارج شدن دندان های باقی مانده از محل خود رخ می دهد) در دهان ایجاد می کند که نیازمند صرف هزینه کاشت دندان و زمان بسیار برای بهبود می باشند. بسیاری از زنانی باردار گمان می کنند که باید برای حفظ سلامت خود و جنین از مراجعه به پزشک در حین بارداری خودداری کنند. از دست دادن دندانها از مسائلی است که بسیاری از افراد با آن روبرو بوده یا در آینده با آن درگیر خواهند شد. پس از کاشت دندان ایمپلنت بسته به اینکه پیوند استخوان انجام داده شده است یا نه مدت انتظار برای قرار دادن روکش ایمپلنت 3 تا 6 ماه متغیر خواهد بود . بهتر است اینکار را هر روز و به مدت یک ماه انجام دهید تا تاثیر بگذارد.

می تواند آسیب به عصب و استخوان فک باشد.

مدت زمان لازم برای این درمان چقدر است؟ همچنین پروتزها باید به گونهای باشند که با دندانهای کناری هماهنگی لازم را داشته باشند. دانشجویان در سال چهارم با تایید استاد راهنما، موضوعی را برای پایان نامه انتخاب و راجع به آن تحقیقاتی را آغاز می نمایند، ولی واحد پایان نامه در سال آخر محاسبه خواهد گردید که در آن زمان دانشجو پایان نامه را به هیات داوران منتخب ارایه و از آن دفاع می نماید. همه این روش ها خوب و درست هستند ولی مهم این است که روش کاشت دندان که انتخاب شده است توسط متخصص آن درمان و با بهترین کیفیت انجام پذیرد. یکی دیگر از روش ها تکنولوژی ایمپلنت دیجیتال بوده که می توان سریعتر دندان های دائمی بعدی را ساخت و آماده نصب کرد. یکی دیگر از عوارض ایمپلنت ارزان می تواند آسیب به عصب و استخوان فک باشد. بهترین روش برای بیمارانی که ارتفاع استخوان کمی دارند و به آنها جراحیهای پیشرفته جابجایی عصب پیشنهاد شده است. در کلینیک تخصصی دندانپزشکی Dencare در صورتی که نیاز به پیوند استخوان ایمپلنت یا سینوس لیفت باز نباشد کاشت دندان با ایمپلنت به روش پانچ یا ایمپلنت بدون جراحی صورت می گیرد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *