هزینه لامینت دندان در سال1400

در صورتی که از لومینیرز به خوبی مراقبت شود، طول مدت دوام و ماندگاری آن بیش از 20 سال خواهد بود و با استفاده از آن بیمار می‌تواند تمام مواد غذایی و نوشیدنی‌های مورد نظر خود را مصرف کند. علاوه بر این استفاده از این نوع روکش برخلاف روکش‌های لمینت سنتی به خاطر عدم نیاز به ایجاد تغییر در سطح دندان، در هر زمان لازم قابل بازگشت خواهد بود. لمینت دندانی (لمینت پرسلین که به آن ونیر پرسلین گفته می‌‌شود) یک لایه نازک است که توسط یک لایه نازک سرامیکی شبیه مینای دندان و بر اساس نیازهای زنان و مردان ساخته می‌شود. ونیرهای دندانی که اغلب به آنها ونیر پرسیلینی یا لمینت پرسلین گفته می‌‌شود پوسته‌های نازک و شبیه رنگ دندان هستند که لایه جلوی دندان را پوشش می‌‌دهند تا ظاهر بهتری را به وجود بیاورند. [newline]این لایه‌ها به سطح جلویی دندان متصل می‌شوند و فاصله بین آنها، رنگ، شکل و ارتفاع دندان‌ها را اصلاح می‌‌کنند. از لمینت برای بهبود رنگ، شکل، ارتفاع و فاصله بین دندان‌ها استفاده می‌شود تا شما به آنچه که انتظارش را دارید دست پیدا کنید. لمینت پرسلین از لایه‌های سرامیکی مختلف و نازک ساخته می‌شود که پاسخگوی نیازهای فرد متقاضی درمان است.

  • بیشتر افرادی که از خدمات زیبایی لمینیت دندان استفاده کرده اند در رابطه با مادنگاری لمینیت دندان از دندانپزشک این سوال را دارند که ماندگاری لمینیت دندان به چه عواملی وابسته است و در کل این ماندگاری به چه میزان می باشد .
  • برای قرارگیری بر روی دندان نیاز به کمی تراش دارد، البته تراش به حدی نیست که به مینای دندان آسیب برساند.
  • توصیه می‌کنیم در جلسه اول از دندانپزشک زیبایی بخواهید که ونیرها را ابتدا برای امتحان با سیمان موقتی، که همرنگ سیمان نهایی است، روی دندان‌ها بچسباند.
  • نوع دوم ونیر در لابراتوار تولید می شود و مواد اصلی تشکیل دهنده آن سرامیک است .

از طرفی قیمت هر واحد لمینت سرامیکی 99، دو میلیون و پانصد هزار تومان هست. در روش درمان به کمک لمینیت های کامپوزیتی دیگر همانند روش قبل از دندان ها قالب گیری نمی کنند حتی در این روش نیاز به تراش مختصر دندان ها نیز نمی باشد . در لمینیت های سرامیکی کامپوزیت مستقیم بر روی مینای دندان ها قرار می گیرد و سپس با کمک اشعه بر روی دندان فیکس می شود .

تفاوت هزینه لمینت دندان و کامپوزیت دندان؟

در حالی که لمینت روکشی سرامیکی است که در لابراتوار های دندان سازی ساخته می شود و توسط دندان پزشک روی دندان های بیمار چسبانده می شود. کامپوزیت ها رنگ پذیری بیشتری دارند و ممکن است نیاز باشد هر چند وقت یک بار پالیش شوند. لمینت ها اگر دچار آسیب شوند باید برداشته شوند و لمینت های جدید را جایگزین لمینت های قبلی کنیم ولی کامپوزیت ها قابل ترمیم هستند.

در این صورت جنس مواد تشکیل دهنده ونیر از کامپوزیت یا مواد ترمیم کننده ایست که همرنگ دندان هستند. نوع دوم ونیر در لابراتوار تولید می شود و مواد اصلی تشکیل دهنده آن سرامیک است. ونیرها نیاز اندکی به تراش دارند و بسیار زیبا هستند، به همین دلیل اولین طرحی که برای اصلاح ایمپلنت دندان دندان های پیشین داده می شود معمولا استفاده ازونیر دنداناست. ونیر کامپوزیت پوششی است که طی یك جلسه (حدودا پنج ساعت برای هر فک )بطور مستقیم توسط خود دندانپزشک بر روی دندانها قرار داده می شود و نیاز به تراش دندان و قالب گیری ندارد و در همان جلسه کامل می گردد.

لمینت بدون تراش دندان چگونه انجام می شود؟

ما در کلینیک دایادنت روکش های لمینت را به کم ضخامت ترین حد ممکن تولید می کنیم و این موضوع ما را قادر می سازد تا برای لمینت، دندان های بیمار را تراش ندهیم. البته در انتخاب مرکز مورد نظر برای انجام لمینت دقت کنید زیرا در مراکز دندان پزشکی معمولا دندان ها را برای لمینت تراش می دهند. لمینت سنتی، نوعی لمینت است که پس کلینیک دندانپزشکی از قالبگیری دندان های شما توسط دندانپزشک در لابراتوار ساخته می شود. در لابراتوار ، نیروهای آموزش دیده، با دقت اقدام به ساخت لمینت های سرامیکی شما می کنند . اینجاست که زیبایی و احساس دندان های طبیعی شما را به بهترین نحو آماده سازی کند. برای این لمینت ها، دندانپزشک شما می بایست سطحی از دندان های شما را تراش دهد.

لمینیت دندان

anonymous