چرا برخی از مردم در برابر ویروس کرونا مقاوم هستند؟

با مسواک زدن و نخ دندان زدن روزانه، علاوه بر پوسیدگی دندان و سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان، می‌توانید خطر ابتلا به بیماری لثه و لثه‌های آلوده را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. یک روال کوشا را شروع کنید و به آن بچسبید و از این عادت‌های سالم بهره‌مند شوید. جلسات منظم پیگیری، برای اطمینان از عدم بازگشت عفونت و التهاب لثه و جلوگیری از تحلیل رفتن بیشتر لثه‌ها و استخوان و رباط‌های نگه‌دارنده‌ی دندان، از اهمیت حیاتی برخوردار هستند. اگر نشانه‌هایی از ادامه بیماری وجود داشته باشد، دندان‌پزشک شما می‌تواند درمان آن را دوباره از مراحل اولیه شروع کند. همچنین توصیه‌هایی را در مورد چگونگی تغییر شیوه‌های بهداشت دهان و دندان برای مقابله با التهاب و عفونت لثه به شما می‌دهد.

  • این مرحله از درمان شامل پاک کردن کامل پلاک و جرم از روی دندان و خط لثه است.
  • اگر هر روز بهداشت دهان را در اولویت قرار دهید، حفظ لثه های سالم و جلوگیری از عفونت می تواند آسان باشد.
  • بهترین روش پیشگیری از آبسه کردن لثه این است که فرزند خود را ترغیب کنید تا حداقل دو بار در روز مسواک بزند و خود نیز بر روش مسواک زدن وی نظارت داشته باشید.
  • پس از صاف کردن و خنک شدن محلول، می‌توانید دو تا سه بار در روز از این محلول برای شستشوی دهان استفاده کنید.
  • درواقع این راهکارها عامل ایجادکننده عفونت را از بین نمی‌برند بلکه تنها باعث تسکین درد و التهاب می‌شوند.

به جز این دو روش از لیزر نیز می توان استفاده نمود که بدون هیچ درد و خونریزی ‌موجب حذف لک های تارتار می شود و رضایت مشتری را در پی داشته است. به گزارش ایسنا بنابر اعلام کلینیک دندان پزشکی بابکان، بیماری های پریودنتال عمدتا نتیجه قیمت ایمپلنت دندان عفونت و التهاب لثه و استخوان های لثه است که دندان ها را احاطه کرده و آنها را در جای خود نگه می دارند. علامت اصلی این بیماری دورشدن لثه ها از دندان و تحلیل استخوان لثه است که موجب شل شدن وحتی از بین رفتن دندان می شود.

همه چیز درباره لمینت دندان بررسی کاربردها، مزایا، معایب و هزینه ها

در صورت خونریزی در هنگام مسواک زدن می بایست به دندانپزشک مجرب مراجعه کرده و حتماً از باردار بودن خود او را مطلع گردانید. زیرا در هنگام بارداری افزایش سطح هورمون پروژسترون در بدن مادر باعث نرم شدن لثه ها و خونریزی در هنگام مسواک کلینیک دندانپزشکی زدن می گردد. این خونریزی سبب عفونت در ناحیه لثه ها و ایجاد باکتری در آن ناحیه می شود. این باکتری از طریق خون مادر، خود را به نزدیکی جفت رسانده و در آنجا سبب التهاب و در نهایت گشاد شدن رحم و انقباضات زود هنگام می شود.

این پاکت‌های عمیق به تازگی تشکیل شده، فضاهای بیشتری را ایجاد می‌کنند که در آنجا جرم و باکتری‌ها می‌توانند رشد کنند. مراجعه به دندانپزشک به شما کمک می‌کند تا از بدتر شدن بیماری پریودنتیت جلوگیری کنید. اگر هر روز بهداشت دهان را در اولویت قرار دهید، حفظ لثه‌های سالم و جلوگیری از عفونت می‌تواند آسان باشد.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی اطفال توحید

درصورتی‌که عفونت لثه پیشروی زیادی کرده باشد یا دیگر راهکارهای درمان عفونت لثه کاری از پیش نبرند، پزشک از روش جراحی برای درمان بافت عفونی استفاده می‌کند. در چنین مواردی ممکن است مشکل در کانال‌های ریشه دندان باعث ایجاد عفونت لثه شده باشد. درواقع اگر بیمار گزارش کند که قبل از شروع عفونت دندان‌ درد داشته است، می‌توان به این موضوع شک کرد که مشکل در کانال‌های ریشه و عفونت زیر دندانی باعث ایجاد عفونت لثه شده است. درواقع این راهکارها عامل ایجادکننده عفونت را از بین نمی‌برند بلکه تنها باعث تسکین درد و التهاب می‌شوند. بنابراین حتی اگر با استفاده از این راهکارها علائم ظاهری عفونت لثه از بین رفت، باید برای پیگیری به یک دندان‌پزشک متخصص مراجعه کنید. چراکه هنوز عامل عفونت وجود دارد و ممکن است در آینده با علائمی شدیدتر و آسیبی جدی‌تر برگردد.

عفونت لثه

همچنین برای جلوگیری از عفونت و التهاب لثه روش صحیح مسواک زدن به مراجعین آموزش داده می شود و از آنها خواسته می شود روزانه از نخ دندان استفاده کنند. می توانید با دریافت نوبت آنلاین با پزشک آنلاین متخصص دهان و دندان سایت پذیرش ۲۴ برای درمان عفونت لثه اقدام نمایید. برای جلوگیری از پیشرفت مشکل و کنترل عوارض، سرعت بالا در درمان عفونت لثه بسیار مهم است.

misc