چگونه از ایمپلنت دندان مراقبت کنیم؟

از آنجاییکه برای کاشت ایمپلنت، استخوان فک آسیب می بیند هر گونه بی دقتی در انتخاب ایمپلنت با سایز مناسب، بی توجهی به سلامت لثه، بی توجهی به شرایط دندان های مجاور، انتخاب محل نامناسب برای سوراخ کردن فک و غیره باعث کاهش احتمال موفقیت روش و حتی ایجاد آسیب های جبران ناپذیر به بیمار می شود. استفاده از رنگ های بسیار سفید برای افرادی که پوست روشنی دارند می تواند انتخاب مناسب تری باشد. بنابراین لازم است که بیماران پیش از انتخاب پزشک این موارد را مورد توجه قرار داده و با انتخاب دقیق بهترین متخصص از مشکلات بعدی در این زمینه پیشگیری به عمل آورند، چرا که تصحیح خطاهای قبلی در این درمان بسیار دشوار و نیازمند زمان و هزینه بسیار بالایی است و بهترین راه انجام صحیح و اصولی درمان ایمپلنت به منظور پیشگیری از مشکلات اتی است. در رده بعدی به این دلیل که متریال مورد استفاده برای کاشت وارداتی است، هزینه کاشت ایمپلنت بسیار بالا است. از طرفی دیگر هرگونه درمان های ترمیمی جانبی به مضاعف شدن هزینه کاشت دامن می زند. میخک به عنوان گیاهی با طبع گرم و خشک دارای میزان زیادی ویتامین C است که ترکیب این گیاه به همراه دارچین و آویشن تاثیر به سزایی بر درمان عفونتهای ویروسی و باکتریایی همچون عفونت گلو ناشی از ویروس ها و باکتری هاست. Article was created with GSA Content Generator Demoversion!

باد کردن لثه

تخمین زده می شود که وقتی روغن گیاهی را سرخ می کنید، به اندازه ۱۰۰ تا ۲۰۰ برابر خطرناک تر از محدوده ایمن روزانه تعیین شده توسط سازمان بهداشت جهانی می شود؛ غذاهایی که سلامتی دهانی را ترویج می کنند باید التهاب را کاهش دهند. مریم گلی گیاهی با خواص ضد التهابی قویست که میتواند در کاهش التهابات ناشی از سرفه و فشار زیاد بر گلو موثر باشد بنابریاین استفاده از دمنوش این گیاه بر کاهش درد عفونت گلو موثر باشد.( مقداری از برگ مریم گلی را با آب به مدت ده دقیقه بجوشانید. به طوری که اکثر بیمارانی که ترس از درد کاشت دندان دارند، بعد از اتمام عمل جراحی از میزان سادگی و بی دردی عمل شگفت زده می شوند. دورههای تکمیلی بعد از اتمام دوره دانشگاهی دندانپزشکی فراوان هستند ولی تخصص محسوب نمی شوند. البته این بدان معنا نیست که دندانپزشکان عمومی توانایی انجام این کار را ندارند، اما در این زمینه آموزش تخصصی دانشگاهی ندیده اند و صرفا در دوره های کوتاه مدت شرکت نموده و مهارت و اطلاعات کمتری نسبت به متخصصین در این زمینه می باشند. دندانپزشکان با شرکت در این دورهها میتوانند دانش و مهارت خود را ارتقا دهند. متخصص های رشته های دندانپزشکی بعد از فارغ التحصیلی و اخذ تخصص در یک امتحان جامع شرکت می کنند و با قبولی در امتحان حائز دانشنامه یا گواهی بورد تخصصی می شوند.

بهعلاوه شاخههای آکادمیک که بیشتر مبتنی بر پژوهش هستند هم در ادامه اخذ مدرک دندانپزشکی عمومی وجود دارد و علاقهمندان فارغالتحصیل دندانپزشکی میتوانند در این شاخهها به تحصیل ادامه دهند. 3. لازم است مواد اسیدی را بر روی دندان ها بزنند تا دندان آماده روکش دندان شود. دکترای دندانپزشکی جامعه نگر و دکترای مواد دندانی ازجمله این موارد هستند که بیشتر حیطه مربوط به آنها را پژوهش در برمیگیرد. جهت جلوگيري از تجمع مواد غذايي و شروع پوسيدگي در اين نقاط، دندانپزشك با استفاده از مواد مخصوص اين شيارها را پر و كم عمق مينمايد تا موهاي مسواك به راحتي بتوانند اين شيارها را تميز كنند. ما در این مجموعه با ارائه خدمات تخصصی دندانپزشکی کودکان در محیطی کودکانه، شاد و آرام تلاش می کنیم یک ویزیت دندانپزشکی سرگرم کننده، دوستانه و تعاملی برای شما و فرزندتان فراهم کنیم. 2. زنجبیل یک گیاه بومی و یکی از رایجترین گیاهان دارویی است که حاوی ماده ضدالتهابی است که بعنوان آرامبخش و ضددرد استفاده میشود. کامپوزیت ماکروفیل دارای ذراتی از ۱۰ میکرومتر الی ۵۰ میکرومتر است و یکی از مقاومترین کامپوزیتهای دندانی شناخته شده است.

  • مصرف مکمل آهن نیز میتواند در بهبود آفت دهان مؤثر باشد
  • عکس برداری از خارج و داخل دهان
  • به مدت 5 دقیقه آنرا دم کنید
  • کادری حرفه ای و خوش رفتار
  • آیا ایمپلنت های کره ای با کیفیت است؟

مسئله مهم این است که هیچ کدام از این دورهها از نظر عنوان رسمی «تخصص» محسوب نمیشود. البته امروزه با استفاده از دارو های بی حسی، هیچ دردی در فک ها احساس نخواهد شد. این نوع کامپوزیت ها در مقایسه با دیگر برند های اروپایی کامپوزیت دندان، دارای قیمت مناسب تری هستند. در مقایسه بین جراحان لثه (پریودونتیستها) و جراحان فک و صورت، کیفیت درمان های ایمپلنت انجام شده توسط پریودونتیستها به مراتب بالاتر است. اگر هر دو درمان را در شرایط مراقبتی صحیح یکسان در نظر بگیریم، مدت ماندگاری برای ایمپلنت تا ۲۰ سال و حتی مادام العمر و برای بریج ها تا ۱۵ است. جراح فک و صورت رشته ای تخصصی است که نباید آن را با عنوان جراح-دندانپزشک که همکاران دندانپزشک عمومی برای خود استفاده میکنند اشتباه گرفت. عنوان بهترین متخصص ایمپلنت واژه ای است که هر روز توسط بسیاری از بیماران در اینترنت جستجو می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *