کامپوزیت دندان،برای شما مناسب است یا خیر؟

این امر دندانپزشک را در دستکاری کامپوزیت بسیار راحت میکند. ونیر لایه نازکی از موادی است که برای افزایش زیبایی دندان یا محافظت از سطح دندان در برابر آسیب روی دندان قرار میگیرد. ممکن است در اثر استفاده از دهان شویه رنگ دندان ها و یا زبان شما تیره شود ولی جای نگرانی نیست و این برگشت پذیر خواهد بود. سعی کنید این پانسمان کنده نشود ولی در صورتی که این اتفاق افتاد جای نگرانی نیست. دهان شویه معمولاً روزی دو مرتبه تجویز میشود که بهترین زمان آن صبح ها بعد از صبحانه و تمیز کردن دندان طبق دستور فوق و شبها قبل از خواب می باشد. پس بهتر است قبل از استفاده از دهان شویه از مسواک و نخ دندان بدون خمیردندان استفاده کنید. قبل از استفاده از دهان شویه بهتر است دندان ها تمیز باشند ولی خمیر دندان اثر دهان شویه راکم می کند. ۱-درد و تورم بعد از این نوع جراحی شایع است و جای نگرانی نیست. ۳-ممکن است دانه های سفید رنگ از بینی خارج شود که جای نگرانی نیست.

  • متخصص دندانپزشکی کودکان
  • مقداری آب لیمو یا عسل به آن اضافه کنید
  • ترمیم دندان
  • کامپوزیت برای پر کردن پوسیدگی ها نیز استفاده می شود
  • توان بدنی مناسب
  • گوشت گاو، ماهی پخته شده یا آب پز، مرغ خرد شده
  • نامناسب بودن استخوان فک

این نوع رادیوگرافی تصویری سه بعدی از استخوانی که می خواهیم ایمپلنت را در آن قرار دهیم به ما می دهد. کامپوزیت های دندان کره ای بعد از کامپوزیت های آلمانی، با استقبال بیشتری در مقایسهبا کامپوزیت های آمریکایی و سوئیسی رو به رو شده اند. جدیدترین نسل کامپوزیت های دندانی که توسط ۳M EPSE در جهان عرضه شده و بهترین نوع در حال حاضر است. ۱۷-دقت کنید که ایجاد تورم و کبودی بعد از جراحی های وسیع طبیعی است در صورتی که بعد از جراحی تورمی نداشته اید و پس از سه روز تورم ایجاد شده است، حتما اطلاع دهید. اگر پس از استفاده از دهان شویه احساس ایجاد زخم یا سوزش شدید کردید اطلاع دهید. ۱۳-برای جلوگیری از خونریزی به ترتیب زیر می توانید عمل کنید: یک عدد چای کیسه ای استفاده نشده را با آب سرد مرطوب کنید و در محل خونریزی قرار داده و با دست و یا دندان های مقابل به مدت ۲۰ دقیقه در محل محکم فشار دهید.

مبین به شرح زیر است.

مدت استفاده از دهانشویه حداقل یک هفته خواهد بود و بسته به نوع جراحی ممکن تا هفته ها ادامه یابد. در کنار این مورد، خمیر دندانهای متعددی در بازار وجود دارند که بعضی از آنها به طور ویژه برای از بین بردن تاثیر سیگار بر دندان ساخته شدهاند. ۱۴-در صورت تجویز کمپرس سرد به ترتیب زیر عمل کنید: بسته یخ (که در مطب شما تحویل داده می شود) را در محل جراحی تا زمانی که می توانید تحمل کنید(حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه) نگاه داریدو بعد بردارید این کار را مدام تکرار کنید تا ۲۴ ساعت اول بعد از جراحی و بعد از آن این کار را متوقف کنید. هزینه ایمپلنت دندان در سال 1400 کلینیک دندانپزشکی مبین به شرح زیر است. ۲-بعد از یک هفته که بخیه و پانسمان برداشته می شود می بایست از مسواک بین دندانی مطابق شکل زیر استفاده کنید. همچنین می توانید 1 قاشق چایخوری نمک و یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه را با 1 لیوان آب ولرم مخلوط کنید. Article has been generated by GSA Content Generator Demoversion!

همچنین کشیدن نخ دندان بهصورت زیاد و نامناسب نیز، تحلیل لثه بیندندانی را در پی خواهد داشت. در این صورت عمل انجام گرفته دارای مدت زمان طولانی خواهد بود. انجام این کار به اطمینان از عمر طولانی مدت دندان ها کمک میکند و بیشترین پشتیبانی، زیبایی، و کارآیی را برای دندان های بیمار به همراه دارد. بعد از انجام جراحی بر روی جراحت داخل دهان قشر خاکستری رنگی ممکن است دیده شود و دهان تا چند روز بدطعم و بوی نامطبوعی دارد. آیا کامپوزیت دندان درد دارد؟ ذراتی که در این نوع کامپوزیت به کار رفته اند کمتر از 100 نانومتر هستند. در صورتی که بسته یخ موجود نبود تعدادی تکه یخ را داخل پلاستیک فریزر بگذارید و از آن استفاده کنید. ۵-تا چند ساعت پس از جراحی ممکن است در آب دهان خود، خونابه یا رگه های قرمز رنگ مشاهده کنید که به هیچ وجه جای نگرانی نیست و خونریزی محسوب نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *