کامپوزیت دندان باید در صورت شکستگی ترمیم شود

در این روش از جراحی برای کار گذاشتن ایمپلنت استفاده می کنند، فیکسچرها به شکل های پیچی، تیغه ای، صاف و… ونیر سرامیکی مقاومت بیشتری از ترمیم های کامپوزیتی دارند و کمتر دچار شکستگی و تغییر رنگ می شود. کامپوزیت دندان ونیر روشی عالی برای اصلاح دندان های ترک خورده، شکسته و تغییر رنگ داده شده است و یا به عنوان یک جایگزین مکمل برای پر کردن آمالگام نقره ای و دندان های پوسیده استفاده می شود. بوی بد دهان میتواند از مشکل دندان، معده یا حتی سینوزیتها ناشی شود. همچنين ممکن است يک مزه خاص و غير طبيعي در دهان خود احساس کنيد. از مزایا کامپوزیت ونیر نسبت به لمینت های سرامیکی ، تک جلسه ای بودن درمان ، هزینه کمتر می توان اشاره کرد اما یکی از مهم ترین مزایای کامپوزیت ونیر ها این است که تراش یا نیاز ندارند یا به مقدار کم. برخلاف آنکه بسیاری از افراد تصور می کنند که کامپوزیت دندان روشی بدون عارضه است، اما باید بدانند که این روش همانند دیگر روش های زیبایی دندان، دارای عوارضی می باشد. دندان قروچه و سلامت مفاصلدر بیشتر موارد، دندان قروچه که نام علمی آن «براکسیزم» است، خطر جدی ایجاد نمی کند، اما زمانی که کار تبدیل به یک عادت دائمی و جدی شود، می تواند باعث بروز التهاب در مفاصل فک پایین شود. This article has been written by GSA Content Generator Demoversion.

  • بهداشت محیط زیست
  • معمولا تعمیر آن ساده تر است
  • ارتباط ناگسستنی تغذیه و سلامت دهان و دندان
  • تکرر ادرار ، سوزش ادرار ، خون در ادرار

ممکن است ونیر کامپوزیتی مستقیما قرار داده شود(در دهان ساخته شده باشد)، یا یک تکنسین دندانپزشکی در آزمایشگاه دندانپزشکی آن را ساخته باشد (غیرمستقیم) و بعدا به دندان چسبانده شود. پل می تواند بر روی یک جفت دندان سالم یا مجموعه ایمپلنت های دندان متصل شود. اگر قصد دارید تا یک رژیم گیاهی را دریافت کنید ، ابتدا با دندانپزشک و یا متخصص تغذیه خود مشورت کنید تا یاد بگیرید چگونه جایگزین های غذایی مناسبی را تهیه کنید تا اطمینان حاصل شود که از تمام مواد مغذی لازم مورد نیاز بدنتان استفاده می کنید. استفاده از موادغذایی که رنگدانه زیادی دارند مانند چای ، قهوه و یا مواد غذایی سفت مانند ته دیگ توصیه نمی شود. نوعی روکش است که پزشک برای پر کردن شکستگی و یا پر کردن فواصل دندانی از آن استفاده می­ نماید. استفاده از کامپوزیت به دو روش صورت میگیرد روش اول ونیر یا روکش کامپوزیت است و روش دوم پر کردن دندان می باشد . ابتدا دکتر سطح دندان های شما از را جرم ها پاک می کند و سطح آن ها را کاملا خشک می کند.

کامپوزیت دندان

دکتر درمان را آغاز می کند. از این روش در بسیاری منابع به عنوان داندانپزشکی سریع یاد می­شود.برای سفت کردن ونیر کامپوزیت ها از امواج نوری مخصوصی استفاده می شود و به مرور زمان با دندان های مجاور همرنگ خواهند شد. در صورت پیشنهاد کردن نخ دندان، بهتر است نوع نخ دندان هم مشخص کرد تا اثری بر روی دندان ها و همچنین ایمپلنت نگذارد. از این جهت است که افراد رفع عیوب ظاهری در صورت و دندان را در اولویت قرار می­دهند.در کسب و کار های امروزی بیشتر افراد به نحوه رفتار شما و زبان بدن شما در هنگام مصاحبه های شغلی برای عقد قرارداد کاری توجه می کنند که لبخند شما هم جزئی از زبان بدن شما در هنگام ارتباط برقرار کردن در قرار های دوستانه و کاری می باشد که بواسطه آن می توانید تاثیر بیشتری روی فرد و یا افرادی که با آنها در ارتباط هستید بگذارید. پس مطمئن شدن از سلامت لثه و دندان های شما و اینکه شما ایا کاندیدای مناسبی برای کامپوزیت ونیر هستید. مراجعه منظم به دندانپزشک برای چک کردن وضعیت کامپوزیت های شما این مراجعات حدودا سالی دو بار است.

ایمپلنت دندان

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن و سایر مراقبت های بهداشتی که توسط پزشک توصیه شده است باید به طور کامل و منظم انجام شود تا از پوسیدگی بیشتر جلوگیری کند. از مزایای مهم کامپوزیت ونیر ها این است که طی یک جلسه یا دو جلسه به طور کامل انجام می شوند و نیازی به روکش های موقت ندارند . افرادی که مینای دندان های آن ها آسیب دیده یا مینای دندان به مقدار کافی ندارند. در اکثر موارد به لحاظ عدم نیاز به تراش دندان از ونیرکامپوزیت بدون آسیب به ساختار دندان توسط پزشک استفاده می گردد. به دلیل تنوع گسترده رنگ کامپوزیتها، ترمیم با آنها باعث میشود که آسیب مشخص نشود. هماهنگی کامپوزیت با دندان های طبیعی در شکل ظاهری و ساختار و همچنین با استفاده از ایزار های پولیش کامپوزیت سبب شده تا استفاده از روکش کامپوزیت دندان بدون تراشیدن مینای دندان از محبوب ترین روش های ترمیم دندان و زیبایی لبخند باشد.عمده ترین دلایل استفاده از ونیر کامپوزیت ها اکثرا شکستی دندان،تغییر شکل بر اثر ضربه،کج بودن و یا از بین رفتن مینای دندان است و در آخر می تواند خرابی دندان به دلیل پوسیدگی ها باشد.استفاده از کامپوزیت ها برای پرکردن دندان و یا زیبایی دندان در مواقعی که باعث بروز اختلال در عملکرد فک و دهان فرد شود منع می شود و روش های جایگزین دیگر از جمله ایمپلنت دندان به او توصیه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *