کرونا؛ چرا دندانپزشکی‌ها باز نمی‌شود؟

طراحان مطب ها تصمیم گرفتند که میزان کمی پا را فراتر از سرگرم کننده هایی مانند تلویزیون بگذارند و از این جهت با استفاده از فریم‌ های بسیار متفاوتی که تلویزیون بتواند در آن قرار بگیرد. از جهتی دیگر امروزه رقابت بسیاری بین پزشکان، مطب ‌ها و کلینیک‌ های دندان‌پزشکی به وجود آمده است. این افراد مطب دندانپزشکی درصد هستند که بتوانند از این طریق بیماران بیشتری به خود جذب کنند. در این راستا یک مکان بسیار مناسب با طراحی منحصر به فرد، می ‌تواند کمک بسیار مفیدی برای جذب بیمار باشد. چرا که اغلب افراد کلینیک ‌هایی برای درمان انتخاب می‌ کنند که بتوانند تجربه بسیار متفاوت و خوبی در آن داشته باشند.

مطب دندانپزشکی

در برخی از مطب ‌های دندان‌پزشکی به وجود آوردن طراحی با پلان باز تاثیر بسیاری بر نگاه مخاطبین داشته و از این جهت توانسته عملکرد بالایی داشته باشد. برخی فضاها ممکن است، بسیار کوچک باشند و نیاز است که از طراحی پلان باز استفاده شود. [newline]به وجود آوردن فضایی در مطب که بتواند با مخاطب ارتباط برقرار کند بسیار مهم می باشد. از همین جهت شما می ‌توانید در مطب خود فضایی مانند منزل ایجاد کنید و از تم‌ ها و دکور های منحصر به ‌فردی برای جذابیت بیشتر مطب استفاده کنید. توجه داشته باشید که طراحی داخلی مطب دندانپزشکی برای بچه های کم سن و سال نیز می تواند نکته حائز اهمیتی باشد تا به این صورت کودکانی که به مطب شما مراجعه می‌کنند.

دکتر احمدرضا صحافی

از همین جهت است که عناصر سرگرم‌کننده توانستند جایگاه بسیار ویژه‌ای در طراحی داخلی مطب دندان‌پزشکی به وجود بیاورند و با استقبال بسیاری رو به ‌رو شوند. پس یکی از عواملی که می ‌تواند در طراحی دکوراسیون مطب دندان‌پزشکی تاثیر بسیاری بگذارد موارد سرگرم‌کننده و متنوع می باشد. از همین جهت با توجه به مطالعات و تحقیقاتی که به واسطه طراحان انجام شده است. آنان به این نتیجه رسیده‌اند که موارد سرگرم‌کننده‌ای مانند یک تلویزیون می‌تواند در سالن انتظار مطب دندان‌پزشکی، بسیار خوشایند باشند و اغلب افراد از آن استقبال می کنند. [newline]همچنین تماشای برنامه ‌های متنوعی که از تلویزیون پخش می شود، می ‌تواند برای مراجعه کنندگان خوشایند باشد. وقتی که طراحان داخلی از ایده استفاده تلویزیون در اغلب مطب ‌ها استفاده کردند و با استقبال مردم و مراجعه‌کنندگان رو به ‌رو شده‌اند.

  • به همین جهت شما می ‌توانید با در نظر گرفتن تصاویری برای کودکان و شخصیت‌ های مورد علاقه کودکان در سالن انتظار، آن‌ ها را ترغیب به مراجعه به مطب خود کنید.
  • پیشنهادات نت‌برگ به طور کلی به دو دسته آنی و غیر آنی تقسیم می‌گردند که «نت‌برگ‌های آنی» بلافاصله پس از خرید تا لحظه پایان زمان استفاده آن‌ها، دارای اعتبار بوده و قابل استفاده می‌باشند.
  • فضای سومی که باید یک مطب دندان‌پزشکی داشته باشد، فضای درمانی است که باید بخش عمده فضای مطب به این فضا اختصاص داده شود.
  • در راستای طراحی داخلی مطب دندان‌پزشکی یکی از عوامل بسیار مهمی که تاثیرگذار می باشد، بازدید از مکان مورد نظر می باشد.
  • شما نمونه هایی از تصاویر و ایده هایی که می تواند به شما در دادن طرحهایی برای دکوراسیون و دیزاین محل های اداری از جمله دکوراسیون مطب دندانپزشکی که فضای آن با توجه به وسایلی که در آنجا برای آن در نظر گرفته شده است، مشاهده کردید.

از این جهت می ‌تواند فضای سالن انتظار مطب شما را جذاب‌تر نشان دهد و در ذهن مراجعین بسیار خوب جلوه کنید. به دلیل این‌که مطب‌ های دندان‌پزشکی یک جایگاه استرلیزه هستند پس نیاز است که با استفاده از یک درب اتوماتیک فضای خود را از بیرون جدا کنند. همان ‌طورکه می‌دانید درب‌ های اتوماتیک می توانند کاربرد بسیاری در مطب ‌های دندان‌پزشکی داشته باشند و از این جهت نیز می ‌توانند سالن انتظار را از بخش ‌های درمان جدا کنند تا در دیدرس بیمار نباشد. همچنین می ‌توانید میز منشی را به ‌‌عنوان یک جداکننده بخش دندان‌پزشکی از سالن انتظار در نظر بگیرید تا از این جهت منشی بتواند به خروج و ورود بیماران نظارت داشته باشد و آن‌ ها را کنترل کند و یک فضای مناسب بین سالن انتظار و اتاق درمان در نظر گرفته شود. همان طور که در مطالب بالا ذکر کردیم، یک طراحی منحصر به‌ فرد، برای اطفال می‌ تواند، تاثیر چشمگیری در نگاه مراجعه‌کنندگان شما داشته باشد. به همین دلیل طراحی یک فضای منحصر به ‌فرد، برای اطفال بسیار متفاوت است.

دکتر مهیار ماهوش محمدی

اگر چه این ابزار نسبت به یونیت و … هزینه کمتری را در بر میگیرند اما قیمت آن ها باید هزینه راه اندازی قیمت ایمپلنت دندان مورد توجه قرار گیرد. ایده های جالب و زیبایی برای طراحی مطب دندانپزشکی در تصاویر زیر آمده است که می توانید از آنها الگو برداری کنید. طرحهایی که که در این تصاویر می بینید انواع طرح و رنگ صندلی و میز و همینطور دیزاین داخلی را با رنگهای متفاوتی که می توانید برای مطبهای پزشکی و دندانپزشکی استفاده نمایید را ارائه می دهد. سلامت دهان و دندان کودکان از آن جایی که در سن رشد قرار دارند، اهمیت زیادی دارد. همچنین نوزادانی که شروع به درآوردن دندان می‌کنند، ممکن است که با دردها و حساسیت‌های زیادی روبرو شوند. کلینیک های همکار تخفیفان، خدمات دندانپزشکی مختلفی برای اطفال مانند ارتودنسی کودکان و عصب کشی دندان های شیری ارائه می‌دهند که می توانید فهرست آن‌ها را در این صفحه مشاهده کنید.

general