کلینیک دندانپزشکی آرکا

حال این روکش دندان که روی پایه ایمپلنت از طریق واسطه اباتمنت قرار میگیرد به طور کلی دارای ۲ جنس میباشد. کارشناسان و متخصصان درباره برند ایمپلنت کره ای FnB که دارای قوی ترین کانکشن ( اتصال بین پایه ایمپلنت با پروتز) است نظر مثبتی داشته و حتی آن را به همکاران توصیه می کنند. هزینه دندانپزشکی و تعرفه های تعیین شده برای درمان های دهان و دندانی می تواند زیر نظر هر متخصص و یا دکتری تفاوت داشته باشد که این تفاوت اندک در تعرفه های دندانپزشکی می تواند متاثر از موادی باشد که برای درمان استفاده می شود. این متخصصین اغلب با دندانپزشکان و جراحان سروکار دارند و نمونههای ارسالی آنها را زیر میکروسکوپ مشاهده کرده و برای آنها تشخیص مینویسند. پریودنتیست دندانپزشک متخصصی است که وظیفه تشخیص و درمان بیماریهای مربوط به لثه و بافتهای نکهدارنده دندان را بر عهده دارد. معمولا پزشک مربوط می تواند تصمیم مطلوب تری در انتخاب آنها بگیرد.

سلامت دهان و دندان

This article has been created with the help of GSA Content Generator DEMO.

  1. آنرا با آب گرم مخلوط کنید
  2. ناراحتی معده ، اسهال ، کاهش وزن
  3. بودجه مالی در نظر گرفته شده
  4. آبسه دندانی (پری اپیکال)
  5. بانک پاسارگاد
  6. گزینه های مختلف برای شما چیست
  7. لبخند هالیوودی

متخصص پروتز، دندانپزشکی است درمانهای مربوط به پروتز (هر نوع دندان مصنوعی) را برای مراجعین انجام میدهد. بیماریهای لثه در اثر افزایش سن، عادتهای نادرست و همچنین تأثیر ژنتیک خود را در افراد نشان میدهند. این موارد عبارتند از درمان تورم و درد بیش از حد لثه، تشخیص و درمان بیماری لثه (یا بیماری پریودنتال)، کاشت دندان و پیوند زیبایی پوست روی لثه. در برخی موارد ممکن است نیاز باشد خارج کردن بافتها حین جراحی با نظارت یا توسط خود این متخصصین صورت بگیرد. امروزه بیشتر امور به سمت تخصصی شدن رفته است ولی همانطور که ما برای سرماخوردگی نیاز نداریم که به متخصص بیماریهای عفونی یا گوش، حلق بینی مراجعه کنیم، در مشکلات دندانی خود هم در وهله اول نیاز به مراجعه به متخصص ممکن است نداشته باشیم. دندان بدون جرم که منجر به زخم لثه می شود: این بیماری به دلیل برخی باکتری های خاص در دهان، ویروس و یا قارچ دهانی ایجاد می شود. شستشو با آب بعد از خوردن یا نوشیدن، خطر التهاب لثه و پوسیدگی دندان ها را کاهش می دهد. برای انتخاب آنها، دندانپزشک هر کدام از راهنماها را در کنار دندان بیمار قرار میدهد و سایه رنگ آنها و همچنین شفافیتشان را با دندانهای بیمار مطابقت میدهد.

قیمت کامپوزیت دندان در مرکز سیب سفید 490 هزار تومان برای هر واحد دندان، قیمت لمینت دندان 1000000 تومان و قیمت ایمپلنت دندان 2700000 تومان می باشد که بصورت اقساط بلند مدت ارائه می شود. اما سفید کننده برای همه افراد خوب نیست. گاهی این انحراف با گذاشتن کامپوزیت اصلاح می شود و نیازی به ارتودنسی نیست. خیر فلوشیپ همان تخصص نیست. انجام درمانهای اورتودنسی برای اطفال هم در حیطه تخصص متخصصین اطفال میباشد.فارغ التحصیلان این رشته در مورد درمان دندانپزشکی کودکان در اتاق عمل تحت بی هوشی هم آموزش های کافی دیده اند. پریودنتیستها غیر از درمانهای لثه که قسمت بیشتر آن شامل جراحی لثه میشود، در مورد جراحی کاشت ایمپلنت هم دورههای تخصصی دیدهاند و ازجمله بهترین و ماهرترین گروه دندانپزشکانی هستند که قادر به انجام جراحیهای پیچیده ایمپلنت میباشند. ممکن است معالجه بیماری لثه پیش از عمل ایمپلنت دندان، سبب افزایش قیمت ایمپلنت دندان برای بیمار شود. آیا جایگزین بهتری برای این پاک کننده وجود داره که آسیب کمتری در پی داشته باشه؟ آیا فلوشیپ همان تخصص است؟

دوره دندانپزشکی عمومی معمولا شش سال است.در ادامه این دوره برخی از دندانپزشکان ممکن است در دوره های تخصصی که به طور میانگین سه سال طول می کشد شرکت کنند و متخصص بشوند.برخی رشته های تخصصی مانند جراحی فک و صورت زمانی بیش از سه سال برای اخذ تخصص می برد. این متخصص وظیفه اخذ رادیوگرافیهای تشخیصی و نوشتن گزارش از مشاهداتی که در رادیوگرافی دیده میشود را عهدهدار است. توجه داشته باشید که با مراجعه به این دندانپزشکان ماهر نه تنها زیبایی دندان ها و چهره خود را تضمین می نمایید بلکه کامپوزیت دندان نیز از ماندگاری بالاتری برخوردار خواهد بود. مسواک و نخ دندان و سایر مراقبتهای بهداشتی که به صلاحدید پزشک به شما توصیه میشود لازم است کاملا دقیق و منظم انجام شود تا از رخ دادن پوسیدگیهای بعدی جلوگیری شود. جراحیهای ساده تا پیشرفته ناحیه فک و صورت توسط جراحان فک و صورت انجام میشود. اخذ تخصص در کشور ما با امتحان ورودی بوده و حداقل در تمام رشتههای دندانپزشکی سه سال زمان میبرد (در برخی رشتهها مانند جراحی فک و صورت این دوره بیشتر است)؛ اما فلوشیپ یک دوره آموزش محدود در یک زمینه تخصصی خاص است و در بسیاری از کشورها به صورت آزاد توسط دانشگاهها ارائه میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *