5 واقعیت ساده در مورد ثبت شرکت دانش بانیان توضیح داده شده

من دارم یه شرکتی رو در گیلان ثبت می کنم در واقع یک موسسه حقوقی مدارک رو هم به امضای خودم و شریکم رسوندم اما الان تقریبا ۱۰ روزه که مدارک برای اداره ثبت شرکت ها پست شده ولی نتیجه نیومده.

من درسامانه شرکت سهامی خاص تاسیس و نام شرکت تاییدشده برای انجام مراحل بعدی اظهارنامه راپرینت گرفتم و کامل بودامابرای چاپ اساسنامه متاسفانه متوجه شدم جای موضوع فعالیت خالیه و چیزی ثبت نشده

به طور کلی سه نوع شرکت وجود دارد که شامل شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود می‌شود.

قصد دارم به اتفاق دو تا از بستگان یک واحد گاوداری تاسیس کنیم آیا توصیه شما ثبت شرکت است و دیگر اینکه چه نوع شرکتی رو توصیه میکنید که البته بتوان از تسهیلات دولتی نیز استفاده نمود .

در صورت از بین رفتن و یا مفقود شدن مدارک ثبتی شرکت ، می توان برای اخذ المثنی مدارک ثبتی از طریق اداره ثبت شرکت ها اقدام نمود.

ثبت برند در طبقات صحیح و کشور هایی که قصد فعالیت در آن دارید جهت صیانت از نام محصول و خدماتی که ارائه می دهید الزامی است ولی از لحاظ قانونی الزامی برای آن وجود ندارد – در مورد هزینه ها با کارشناسان در تماس باشید

از جمله کارهایی که پس از ثبت شرکت باید انجام دهید، معرفی شرکت خود به سازمان امور مالیاتی و دارایی (ترسناک ترین قسمتی که خیلی ها به آن فکر می کنند) و پلمپ دفاتر مالیاتی تان به طور سالانه می باشد.

در نمایندگی شخص حقیقی یا حقوقی مستقل مقیم ایران (لزوما لازم نیست شعبه ایران باشد) براساس قرارداد نمایندگی انجام بخشی از موضوع و وظایف شرکت خارجی را برعهده میگیرد، بنابراین شخصیتی مستقل دارد و مسئولیت حقوقی نماینده برعهده خودش می باشد.

حال میخواهم مبلغ سرمایه اولیه را در مرحله ثبت نام کم کنم.ایا امکان پذیر است؟اگر هست چطور؟

جهت امور مجوز فعالیت می بایست از اداره اصناف مربوطه پیگیر باشید

شرکت ثبت شده نیز دارم اما هنوز رتبه نگرفتم.آیا امکان دارد رزومه و سوابق پیمانکاری که به اسم خودم هست به سوابق شرکت انتقال داده شوند؟

کپی مدارک ثبتی شامل روزنامه رسمی، اساسنامه، آخرین تغییرات ( در صورتی که شخصی حقوقی باشد)

به منظور ثبت شرکت سهامی عام، غیر از اعضای اصلی شرکت افراد دیگری نیز می‌توانند در آن سهم داشته باشند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

در واقع مدارک به صورت دقیق از سوی کارشناسان بررسی می‌شود و هر مدرکی که خوانا نباشد، به عنوان مدرک ناقص تلقی و رد می‌شود. بنابراین در هنگام بارگذاری مدارک، به این موضوع توجه ویژه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *