8 درس درباره ثبت شرکت ها باید یادگیری برای موفقیت

البته تعداد شرکت های سهامی خاص و تعداد شرکت های مسئولیت محدود نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اما اگر در زمان مقرر اقدام به ارائه نامه عدم فعالیت نکنید و یا دفاتر خود را از ترس مالیات زیاد ارسال نکنید این موضوع می تواند بهای سنگینی برای شما داشته باشد. از جمله سایرموارد قابل توجه در فرم پیش رو، انتخاب نوع شرکت است که به دلیل اهمیت آن به طور مختصر، به توضیح آنها می پردازیم. تبصره 3: تا زمانی که بازرس / بازرسان / جدید انتخاب و قبولی سمت نکرده اند بازرس/ بازرسان / قبلی کماکان مسئولیت بازرسی را به عهده دارند. از آنجایی که تشکیل شرکتهای سهامی خاص و شرکتهای با مسئولیت محدود در اراک بسیار رایج است، جداگانه و به طور مشخص به آنها میپردازیم. شرکا در شرکت های با مسئولیت محدود هم می توانند افراد حقیقی باشند و هم افراد حقوقی . در طول مراحل ثبت شرکت پیمانکاری شما می توانید به راحتی با تیم حقوقی پایدار ثبت از طریق سامانه آنلاین و همچنین چت آنلاین واتساپ در ارتباط بوده و از تمامی مراحل ثبت شرکت به صورت کاملا آنلاین مطلع شوید. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه می باشد. Th is ​post has been w​ritten  with t​he  help of G SA Con᠎tent Generator Dem​ov er si on .

 • ثبت شرکت بردسکن
 • استفاده از معافیت های مالیاتی و مشوق های صادراتی
 • مدیر عامل می تواند حسب مورد جزو سهامداران نباشد
 • دو نسخه فرم تقاضانامه به همراه امضاء سهامداران
 • داری خط تلفن واینترنت باشد
 • ثبت شرکت بینالود
 • ارائه کپی اسناد هویتی کلیه ی اعضای شرکت

بنابراین شرکت های بدون فعالیت مطابق با قانون باید اظهارنامه خود را تنظیم نمایند و به همراه دفاتر خود بصورت کاملا سفید تحویل دهند. عدم محدودیت انتقال ارز دیگر مناطق آزاد ایران با سایر کشورها و همچنین صدور محصولات خارج از کشور بدون پرداخت عوارض گمرکی و بندرگاهی از موارد مزایای دیگری هستند که قاعدتاً هر سرمایهگذاری نمیتواند به راحتی از آن برای ثبت شرکت بگذرد. ضمنا هزینه ثبت شرکت در مناطق آزاد بالاتر از منطقه اصلی می باشد. کارشناس تأسیس همزمان محتویات و مدارک شرکت را با توجه به نوع آن چک می کند علاوه بر آنکه منع قانونی نداشته باشد موظف است تمام محتویات پرونده را نیز در داخل سیستم چک کند.که مبادا در فعالیت شرکت و محتویات غلط املائی داشته باشد ریاست اعضاء میزان سرمایه و سهام و یا سهم شرکت با اوراق مغایرت داشته باشد. هزینه های ثبت شرکت در تهران بسته به نوع شرکتی که قرار است آن را ثبت کنید متفاوت است.

لیکن تاسیس این نوع موسسات مستلزم اخذ مجوز از سازمانهای مربوطه است که این سازمان ها فعلا مجوز صادر نمیکنند. برای شرکتهایی که به مجوز نیاز دارند باید تاییدیه ارگان یا وزارت خانه مربوطه را ارائه دهید. نکته: نام های ارائه داده شده توسط شما، از طرف مسئول مربوطه بررسی می شود و نام انتخاب می گردد. باعث فریب افکار عمومی نشود يعني در انتخاب نام بايد حساسيت به خرج داد. شرکت ها زمانی می توانند نامه عدم فعالیت را تنظیم و به اداره دارایی ارائه نمایند که واقعا هیچ فعالیتی نداشته باشند زیرا در صورت مشهود شدن این موضوع از طریق اسناد دیگر ، مثلا در زمان خرید به نام شرکت یک فاکتور هم از فروشنده کالا به اداره مالیات ارائه می شود ، باعث جریمه شرکت خواهد شد. شرکت ها پس از آن که به ثبت رسیدند موظف هستند تا با مراجعه به اداره دارایی پرونده مالیاتی و دفاتر قانونی خود را دریافت نمایند. این شرکت ها هر ساله باید این دفاتر را در موعد مقرر دریافت کنند و با تکمیل آنها به اداره دارایی برای یک سری قوانین مالیاتی و دولتی تحویل دهند. گاهی ممکن است شرکتی همه فعالیت های ثبتی را انجام دهد ولی کد اقتصادی و پرونده دارایی را دریافت نکنند و یا بعد از مدتی فعالیت به هر دلیل فعالیت خود را متوقف نمایند.

به همین دلیل توصیه می شود که شرکت هایی که پس از آگهی و ثبت شرکت خود اقدامی انجام نمی دهند و یا بعد از مدت زمانی مشخص قصد انجام عملیاتی را ندارند این موضوع را با نامه ای تحت عنوان نامه عدم فعالیت به اداره دارایی اطلاع رسانی کنند. این موضوع از آنجایی بیشتر اهمیت پیدا می کند که در زمان نهایی شدن ثبت شرکت خود اداره ثبت شرکت ها هم موضوع را از طریق نامه ای به اداره دارایی گزارش می دهد. توجه: شاید در ابتدا نیازی به مدرک تحصیلی برای ثبت شرکت نداشته باشید، اما نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که ابتدا به هیچ عنوان به خصوص در اوضاع اقتصادی کنونی بدون علم و دانش در زمینه ای، وارد آن حوزه نشوید و نکته دوم هم اینکه شاید در ابتدا نیازی به مدرک تحصیلی نداشته باشید اما برای رشد کسب و کار و مراحلی مانند اخذ کارت بازرگانی و یا رتبه بندی شرکت ها قطعاً نیاز به مدرک خواهید داشت. در هنگام انتخاب نام و اسم برای شرکتهای تجاری در انواع مختلف، باید در نظر داشته باشید که قوانین خاصی برای آنها وضع شده است. ماده 50: مجمع عمومی عادی ———— از اشخاص حقیقی یا حقوقی را برای مدت یک سال مالی به عنوان بازرس / بازرسان/ انتخاب می کند، انتخاب مجدد آنان بلامانع است.

بنابراین با تشکیل شخصیت حقوقی در هر قالب تعریف شده در قانون تجارت وظایفی بر عهده شرکت ها است که باید هر ساله انجام دهند و در صورت عدم انجام این فعالیت ها موجبات جریمه مالیاتی و یا علی الراس شدن مالیات را برای خود فراهم می کنند. شرکت ها باید هر ساله در ابتدای سال یعنی در 4 ماهه نخست سال بعد اظهارنامه مالیاتی سال قبل را به اداره مالیاتی تحویل داده باشند. نکته مهم این است که شرکت ها تنها به اندازه سود و دست آورد مالی که دارند هر ساله مطابق با دفاتر پلمپ و اظهارنامه مالیاتی خود مشمول پرداخت مالیات می شوند و اگر شرکتی فعالیت کم داشته باشد نیازی به پرداخت مالیات سنگین ندارد و نباید از این موضوع ترسی به دل راه داد. برای ثبت شرکت سهامی عام موسسین در ابتداری ثبت شرکت ها می بایستی حداقل ۲۰ درصد از سرمایه را شخصا تعهد و حداقل 35 درصد از مبلغ تعهدی را در حسابی بنام شرکت سهامی عام در شرف تاسیس نزد یکی از بانکها سپرده گذاری نمایند. تنطیم دفاتر پلمپ و یا ارائه اظهارنامه مالیاتی و حتی اقدامات مربوط به شرکت های غیر فعال معمولا با حساسیت زیادی دنبال می شود.

در نتیجه اگر شرکت های غیر فعال در موعد مقرر یعنی در زمان چهار ماهه اول سال نسبت به اعلام غیر فعال بودن شرکت امتناع کنند و یا فراموش کنند و یا دفاتر پلمپ خود را به همراه اظهارنامه مالیاتی سال قبل ارسال نکنند مشمول جریمه علی الراس شدن مالیات می شوند. آیا با ثبت شرکت در ترکیه می توانم اقامت ترکیه را بگیرم؟ به همین علت خواهید توانست با ثبت شرکت خود در کشورهای اروپایی علاوه بر موفقیت های اقتصادی ، به راحتی و در سریع ترین زمان ممکن اقامت در کشور های اروپایی را دریافت کنید . افرادی که قصد زندگی در کشور کانادا را دارند و می خواهند به این کشور مهاجرت نمایند، می توانند در صورت داشتن شرایط اقامت در کانادا، اقامت این کشور را اخذ کنند. شرکتی که بین یک یا چند نفر شریک ضامن و یک عده شرکای سهامی تشکیل میشود. خبرگزاری مهر، گروه استانها: هنر پارچه بافی یا توبافی از هنرهای دستی اصیل خراسان جنوبی است که قدمتی ۳۰۰ ساله دارد و تا چند سال پیش هیچکس به فکر این هنر منسوخ شده نبود.

 • متقاضی باید گواهینامه رانندگی خودرو داشته باشد
 • تعیین شماره ی ثبت شرکت
 • موافقت نامه ی تشکیل شرکت یا اتحادیه
 • آماده کردن مدارک لازم طبق چک لیست مورد نیاز اداره ثبت
 • چکیده پایان نامه تحصیلی برای دانشجوبان ارشد و دکتری
 • واردات بدون عوارض ماشین آلات و تجهیزات
 • حداقل دو نفر شریک در سایر شرکت ها
 • مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت سرمایه گذاری

همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که عدم گردش مالی در سیستم یک شخصیت حقوقی به معنی عدم فعالیت تلقی نمی شود. برای این کار باید حوزه مالیاتی خود را مشخص کند تا بتواند در پایان سال مالی تعیین شده در اساسنامه شرکت فعالیت و یا عدم فعالیت خود را به اثبات برساند. نکات ذکر شده در گواهی تایید ثبت علامت تجاری باعث میشود تا از میزان اعتبار آن مطلع شد. علی الخصوص که نسبت به دیگر محصولات بازار و رقبا باعث توسعه و. همچنین قانون 530 مجازت اسلامی تعزیرات بیان میدارد که هر گاه شخص مهر یا علامت تجاری یک شرکت دولتی و غیر دولتی را به هر طریقی به دست آورد و یا باعث استفاده آن به وسیله سایرین شود در صورت ایجاد خسارت به علامت وارد شده، باید خسارت وارده را جبران نماید که علاوه بر آن به حبس نیز محکوم خواهد شد. بخصوص اگر شرکتی بدون دلیل چند بار اجازه دهد که مالیات او علی الراس شود. بلژیک یا پادشاهی بلژیک یک کشور اروپای غربی است و شهر چند زبانه بروکسل به عنوان پایتخت این کشور در نظر گرفته شده و بزرگترین شهر این کشور بوده و جمعیت آن بالغ بر 11 میلیون نفر می باشد.زبان رسمی بلژیک فرانسوی، هلندی یا آلمانی بوده و پول رسمی بلژیک یورو می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *