Eleven روش درمان عفونت لثه با عسل طبیعی

اگر چه عفونت و التهاب جدی لثه بسیار رایج نیستند اما اگر به موقع درمان نشوند، می توانند منجر به بروز مشکلات اساسی شوند. در حالی که بیشتر ما می خواهیم دندان ها و لثه هایمان را سالم نگه داریم، در صورت عدم مراقبت صحیح لثه ها، ممکن است مستعد ابتلا به عفونت لثه شود. شناسایی علائم هشدار دهنده که می تواند به لثه های آلوده منجر شود، یک روش مهم برای جلوگیری از بیماری های بیشتر لثه و تمام عوارض جانبی ناشی از آن است.

  • در مواردی که بافت لثه به شدت تخریب شده باشد، احتمال تخریب استخوان فک و پیوند بافت جهت ترمیم آسیب های ایجاد شده، وجود دارد.
  • این در حالی است که با مسواک زدن و جرم گیری می توان خطر ابتلا به این کیست های عفونی را به صفر رساند.
  • در هنگام تزریق ممکن است در محل مورد نظر دچار مقداری درد شوید اما معمولاً درد به صورت خفیف احساس می‌شود.
  • این پاکت‌های عمیق به تازگی تشکیل شده، فضاهای بیشتری را ایجاد می‌کنند که در آنجا جرم و باکتری‌ها می‌توانند رشد کنند.

پیوند استخوان (ترمیم دندانهای آسیب دیده به دلیل کاشت قطعات استخوانی که دندانها را در جای خود ثابت می کنند) اتفاق می افتد. بازسازی بافت (هنگامی که یک ماده جراحی بین استخوان و دندان قرار می گیرد بافت آلوده به عفونت را مسدود می کند). این روش ها بسیار پیچیده هستند، بنابراین باید سعی کنید در صورت امکان از دچار شدن به آن ها اجتناب کنید. بهترین راه مراقبت از بیماری لثه و مسواک زدن هر روز دندان، نخ دندان و دهانشویه است.

با این حال عوامل دیگری هم می‌توانند در ایجاد بیماری‌های لثه از جمله عفونت آن نقش داشته باشند. برای مشاوره در این زمینه می‌توانید از پزشکان متخصص مشوِرپ مشاوره آنلاین بگیرید. در صورت پوسیدگی شدید دندان، باکتری می تواند موجب عفونت حفره مرکزی دندان (پالپ) شود. این بافت مملو از عروق خونی و اعصابی است که دارای گیرنده های درد هستند و آن را به مغز منتقل می کنند و موجب می شوند فرد آن را احساس کند. زمانی که بافت پالپ داخل دندان به شدت عفونی می شود، این احتمال وجود دارد که بیماری از انتهای باز سر ریشه دندان (اپکس) به منطقه خارج آن منتقل شود.

شما با مسواک زدن و کشیدن نخ دندان به صورت منظم و صحیح، بخش مهمی از مسیر جلوگیری از بیماری‌های لثه را طی کرده‌اید. استفاده از خمیر دندان‌ها یا دهان‌شویه آنتی‌باکتریال نیز می‌تواند به از بین بردن باکتری‌ها و کاهش پلاک‌های موجود در دهان شما کمک کند. تمیز کردن حرفه‌ای دندان‌ها و حذف پلاک‌ها، کلید پیشگیری از بیماری‌های لثه و ارتقاء سلامت دهان و دندان شما می‌باشد. عفونت لثه یک مشکل نسبتا شایع در دهان است که باعث آسیب و التهاب در لثه و فک می‌شود. عفونت‌های دهانی به طور کلی در اثر عدم رعایت بهداشت دندان و به مرور زمان ایجاد می‌شوند. زیرا در اثر عدم رعایت بهداشت، باکتری‌ها بین لثه و دندان قرار می‌گیرند و در آن محیط به صورت آزادانه رشد خواهند کرد.

علت ورم و عفونت لثه

با این کار، علاوه بر پوسیدگی دندان و سایر مشکلات بهداشت دهان و دندان، خطر ابتلا به بیماری لثه را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. یک روال کوشا را شروع کنید و به آن بچسبید و از این عادت های سالم بهره مند شوید. برخی از افراد استفاده از نخ دندان را با وسواس شدیدی انجام می‌ دهند و این مسئله موجب وارد شدن آسیب به بافت لثه‌ ها می‌شود و زمینه را برای بروز عفونت لثه فراهم می کند.

کیست دندان یک نئوپلاسم از نوع تومور است که تحت شرایط خاصی در فک کودک ظاهر می‌شود و در ناحیه‌ی ریشه دندان کودک واقع شده است. شکل کیست ریشه دندان در کودکان شبیه به حفره‌ی قطره اشک یا یک بیضی است که با یک پوسته‌ی ضخیم پوشانده شده و از داخل با یک مایع چرکی زردرنگ پر شده است. لایه‌ی بیرونی کیست از سلول‌های بافتی همبند و سمت داخلی آن از یک اپی تلیوم (برون‌پوش) مسطح و طبقه طبقه تشکیل شده است. روش درمان با توجه به اینکه عفونت تا کجا گسترش پیدا کرده و دندان تان چه وضعی دارند، متفاوت خواهد بود.

درمان عفونت

این باکتری‌ها، همراه با مخاط و ذراتی دیگر، به طور مداوم یک “پلاک” چسبناک و بی‌رنگی را بر روی دندان‌ها ایجاد می‌کنند. اگر پلاکی از روی دندان برداشته نشود می‌تواند سفت شده و “تارتار” (جرم دندان) ایجاد کند که با مسواک زدن هم نمی‌توان آن را تمیز کرد. فقط یک روش تمیز کردن حرفه‌ای توسط دندان‌پزشک یا متخصص بهداشت دندان می‌تواند جرم دندان را برطرف کند. شما می‌توانید برای درمان کلینیک دندانپزشکی و دیگر مشکلات دهان و دندان، با خیال راحت به ایشان مراجعه کنید.

عفونت لثه

سپس می تواند به الیاف لیگامان پریودنتال، که دندان را به استخوان و بافت لثه پیرامون آن متصل کرده است، منتقل شود. از آنجا، عفونت می تواند در بافت لثه منتشر شود و موجب بروز بیماری پریودنتال (لثه) شود یا حتی منتج به ایجاد آبسه دردناک در لثه شود. در این مرحله، ممکن است درد داشته باشید- حتی دردی شدید که از طریق آن متوجه خواهید شد کدام دندان عفونی شده است. هر چیزی که شما را از پوسیدگی دندان محافظت می‌کند، می‌تواند شما را از آبسه نیز دور نگه دارد. بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد آبسه، رعایت بهداشت دهان و دندان است.

یک بیماری جدی دهان و دندان می باشد که در صورت بروز علائم آن باید به دندان پزشک مراجعه کنید، زیرا در صورت به تعویق افتادن درمان می تواند عوارض ناخوشایندی داشته باشد. قیمت ایمپلنت دندان و دندان حتی در کودکان که هنوز دندان های دائمی در آنها رشد نکرده است باید جدی گرفته شود. در صورت بروز علایم عفونت دندان در بارداری هنگام مراجعه به دندان پزشک وی را از وضعیت خود آگاه سازید. گاهی درمان این عفونت‌ها نیاز به پاکسازی عمیق لثه‌ها و درمان آبسه لثه دارد.

این شایع ترین نوع پریودنتیت است و مهم ترین ویژگی آن تشکیل پاکت پریودنتال و یا عقب رفتن و تحلیل لثه است. [newline]این مشکل در بزرگسالان بسیار شایع است، اما در هر سنی می تواند مشاهده شود. پیشرفت از بین رفتن اتصال لثه و دندان معمولاً به آرامی رخ می دهد، اما در برخی دوره ها این پیشرفت ممکن است سریع باشد. درمان سریع عفونت ایجاد شده در لثه برای پیشگیری از بروز عوارض جدی، ضروری است. در مواردی که پلاک روی دندان ها تشکیل شده باشد، ابتدا لازم است به کلینیک دندانپزشکی مراجعه نموده و برای برداشتن آن اقدام نمایید. با این اقدام می توانید التهاب و تورم ایجاد شده در لثه را با مسواک زدن و کشیدن نخ دندان، کنترل کنید. در صورتی که التهاب به مرحله ی ایجاد عفونت رسیده باشد، جرم گیری عمیق لثه و مصرف آنتی بیوتیک های خوراکی ضروری است.

uncategorized