Thirteen روش زیبا کردن دندان‌ها

روکش ها موارد استفاده گوناگون دارند و دندانپزشکان بنا بر نوع استفاده، روکش مناسب را به بیمار توصیه می کنند. قطعا روکشی که صرفا برای زیبایی بکار برده می شود با روکشی که جنبه درمانی دارد متفاوت است. استفاده از روکش یکی از آسان ترین و ایمپلنت دندان کارآمد ترین درمان های رایج در دندانپزشکی است. «تخفیف های هیجان‌انگیز»، «خرید ارزان‌تر و بدون واسطه»، «صرفه جویی در زمان و هزینه»، «تضمین کیفیت خدمات» و «پشتیبانی کامل در تمام مراحل» برگ برنده نت‌برگ برای کاربران خود محسوب می‌شوند.

  • کامپوزیت در اصل یک ماده زمینه‌ای و خمیر مانند است که بر روی دندان قرار می‌گیرد و ظاهری زیبا به آن می‌بخشد.
  • لمینت‌های سرامیکی دارای مقاومت بیشتری نسبت به کامپوزیت هستند اما باید در زمان استفاده از آنها در نظر داشته باشید که حتما به دندانپزشکی مراجعه کنید که قبلا نمونه کارهای موفق او در اینن زمینه را دیده‌اید و به او اطمینان دارید.
  • در گذشته دندانپزشکی فقط به کشیدن و پر کردن دندان خلاصه می شد و متاسفانه اهمیتی به زیبایی دندان داده نمی شد.
  • در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد برخی از اقداماتی که در دندانپزشکی زیبایی صورت می گیرد توضیحات بیشتری را ارائه دهیم .
  • اما همه بیماران می توانند از این روش برای سفید کردن دندان های خود استفاده کنند و افرادی که دارای دندان های طبیعی هستند می توانند از این روش استفاده کنند .

این به این دلیل است که عمل قدرتمند جویدن دهان، فشار زیادی بر روی استخوان فک ایجاد می‌کند و اگر استخوان فک نتواند در برابر این فشار از ایمپلنت پشتیبانی کند، احتمالا جراحی شکست خواهد خورد. پیوند استخوان می‌تواند یک پایه مستحکم‌تر برای ایمپلنت ایجاد کند.در پیوند استخوان یک قطعه استخوان از قسمت دیگری از فک یا بدن خود بیمار – مثلا لگن – برداشته شده و به استخوان فک پیوند می‌شود. یکی دیگر از گزینه‌ها این است که از استخوان‌های مصنوعی (که به صورت تجاری در دسترس هستند) استفاده کنید تا در این مناطق قرار گیرد. ممکن است چندین ماه طول بکشد تا استخوان پیوند شده برای حمایت از ایمپلنت دندان به اندازه کافی رشد کرده و استخوان جدید تولید شود. در بعضی موارد، شما ممکن است تنها به پیوند استخوان جزئی نیاز داشته باشید که می‌تواند همزمان با عمل جراحی ایمپلنت انجام شود.

پر کردن با مواد همرنگ دندان

پیش‌بینی‌های انجام شده نشان میدهد که تا سال ۲۰۲۶، دندانپزشکی زیبایی میتواند یکی از پولسازترین شاخه‌های پزشکی باشد. داشتن دندان‌ زیبا و یکدست که منظم در کنار یکدیگر قرارگرفته باشند دیگر یک رویا نیست. در عصر حاضر و با پیشرفت سریع علم دندانپزشکی تقریبا همه کار ها برای داشتن دندان هایی زیبا قابل انجام است. شاید با شنیدن واژه زیبایی دندان سریعا یاد ارتودنسی دندان‌ها بیفتید اما باید بدانید به‌جز این مورد، روش های متفاوت دیگری هم برای زیباسازی دندان‌ها وجود دارند که شاید از آن‌ها باخبر نباشید.

ایمپلنت یکی از روشهای آشنا برای افرادی است که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند. اول از همه این مورد راب اید در نظر داشته باشید که جای خالی دندان تاثیر منفی زیادی بر روی زیبایی دندانهای شما خواهد داشت. از دست دادن دندان شما میتواند به دلیل بیماری‌های مختلف، حادثه و… باشد، اما این قضیه مهم نیست، بخش مهم این است که اگر میخواهید لبخندی زیبا داشته باشید باید جای خالی دندان خود را پر کنید. بهترین روش برای حل این مشکل و زیباتر کردن دندان‌های شما استفاده از ایمپلنت می‌باشد.

در حال حاضر ایمپلنت‌های دندانی بهترین راه حل زیبایی برای جایگزینی دندان هستند. با این حال، چند مانع برای قرار دادن ایمپلنت‌ های دندانی وجود دارد، و در این صورت می‌توانید به سمت گزینه‌های دیگری مانند بریج همرنگ دندان و دندان ‌های مصنوعی متحرک بروید. زیبایی دندان‌ها و سفیدکردن آن‌ها با لاک سفید کننده دندان به این طریق است که ابتدا دندان‌های خود را مسواک می‌زنید تا کاملا سفید شوند.

با استفاده از روش های کلینیک دندانپزشکی می‌توانید عیوب دندان‌های خود را برطرف ساخته و لبخند جذاب‌تری داشته باشید. از روش های زیبایی دندان که امروزه در میان مردم بسیار مرسوم و رایج شده‌اند می‌توانیم به روش‌های بلیچینگ دندان، کامپوزیت ونیر و لمینت دندان اشاره کنیم. این سه مورد، در مقایسه با سایر روش‌ های زیبایی دندان بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و انتخاب این شیوه‌های درمانی مختلف کاملا به خود شما بستگی دارد.

کامپوزیت زیبایی دندان

کامپوزیت ونیر یکی از انواع رایج کامپوزیت است که معمولا برای زیباسازی و اصلاح فرم دندان‌های جلویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کامپوزیت دندان‌های جلو تاثیر بسزایی بر زیبایی ظاهری دندان‌ها دارند و برای پر کردن فاصله میان دندان‌ها یا رفع شکستگی و ترک مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این نوع کامپوزیت، ارتودنسی فوری نیز گفته می‌شود که بسیار ساده‌تر و بی‌دردسرتر از ارتودنسی است و سریع انجام می‌شود.

زیبایی دندان

پیشنهادات نت‌برگ به طور کلی به دو دسته آنی و غیر آنی تقسیم می‌گردند که «نت‌برگ‌های آنی» بلافاصله پس از خرید تا لحظه پایان زمان استفاده آن‌ها، دارای اعتبار بوده و قابل استفاده می‌باشند. همچنین «نت‌برگ‌های غیر آنی» نیز پیشنهاداتی هستند که پس از خرید آن‌ها، کاربران می‌بایست به منظور استفاده از نت‌برگ‌های خود، تا اتمام مهلت خرید آن پیشنهاد بر روی سایت نت‌برگ، صبر نمایند. لازم به ذکر است نت‌برگ هم‌اکنون در اکثر شهرهای بزرگ ایران مانند تهران، کرج، مشهد، اصفهان، شیراز، ارومیه و غیره مشغول به فعالیت و ارائه خدمات روزانه می‌باشد. اگر استخوان‌ فک شما به اندازه کافی ضخیم نبوده و یا خیلی نرم باشد، قبل از اینکه بتوانید جراحی ایمپلنت دندان را انجام دهید، ممکن است نیاز به پیوند استخوان داشته باشید.

سفید کردن دندان هم می تواند در خانه انجام شود هم در مرکز ترمیمی و دندانپزشکی زیبایی. البته همه ی دندان ها قابلیت سفید شدن را ندارند بنابراین خیلی مهم است که حتما با دندانپزشک خود مشورت کنید. برای دندان های قدامی از ماده ای سفید رنگ به نام کامپوزیت استفاده می شود. از کامپوزیت برای زیبایی استفاده می شود و این ماده دارای استحکام بسیار بالایی است.

uncategorized